Wydawnictwo Neophilologica Sandeciensia

Neophilologica Sandeciensia 12

2 logo pwsz kolor mini

Komitet redakcyjny czasopisma Neophilologica Sandeciensia zaprasza Państwa do przesłania propozycji artykułów do naszego czasopisma, Neophilologica Sandeciensia 12, na rok 2018.

Neophilologica Sandeciensia jest międzynarodowym czasopismem publikującym artykuły w językach angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim, prowadzonym przez Instytut Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Zawiera teksty (uprzednio niedrukowane) dotyczące szeroko pojętej tematyki neofilologicznej: językoznawstwa, literatury, metodyki, kulturoznawstwa, translatoryki. Mile widziane są też recenzje. Wszystkie artykuły są recenzowane w trybie single-blind review.

Uprzejmie prosimy o przesłanie propozycji tekstów bezpośrednio do Redaktorek tomu na następujące adresy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (literatura, kulturoznawstwo)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (językoznawstwo, metodyka, translatoryka).

Zachęcamy Państwa do publikacji. Na artykuły czekamy do 30 sierpnia 2018 roku.

Wskazówki edytorskie dla Autorów są dostępne na stronie:

http://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/wydawnictwo-naukowe/informacje-dla-autorow

Poprzednie zeszyty

Neophilologica Sandeciensia jest międzynarodowym periodykiem naukowym publikującym artykuły z zakresu filologii angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej, wydawanym przez Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu. Publikacja zawiera oryginalne artykuły (wcześniej niepublikowane), zebrane w obrębie trzech działów: lingwistyka, literatura i kulturoznawstwo, metodyka, a także recenzje. Artykuły publikowane są w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Recenzje wykonywane są w trybie blind review.

W tym roku, numer 10 poświęcony jest badaniom prowadzonym nad twórczością Szekspira, wliczając jego życie i twórczość, tło historyczne, kontrowersje, recenzje sztuk teatralnych i publikacji, przekładowi na inne języki, jak i międzykulturowe znaczenie jego twórczości dla teatru, interpretacji i nauczania literatury.

 

 

Szanowni Państwo!

Komitet Redakcyjny czasopisma naukowego Neophilologica Sandeciensia zaprasza do składania propozycji artykułów do numeru 10 naszego czasopisma, który ukaże się w bieżącym roku.

Uprzejmie prosimy o nadsyłanie propozycji artykułów wraz z ich streszczeniami na jeden z poniższych adresów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Artykuły (20-23 000 znaków) i recenzje (3-5 000 znaków) powinny zostać poddane korekcie językowej. Termin składania artykułów upływa 15 października 2016 roku. Do przekazanych artykułów prosimy dołączyć informację o afiliacji akademickiej.

Wskazówki redakcyjne są dostępne na stronie:

Informacje dla autorów

Z poważaniem,

Komitet Redakcyjny Neophilologica Sandeciensia