Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczny "DUET"

Szanowni Państwo!

W imieniu Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu – zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Lingwistycznym „DUET”.

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Konkurs jest dwuetapowy.

Etap wewnętrzny przeprowadzany będzie 08 lutego 2018 przez nauczycieli uczących języków obcych.

Etap międzyszkolny, finałowy odbędzie się w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu:

- 27 marca 2018 – część pisemna

- 25 kwietnia 2018 – część ustna

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym - obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język niemiecki, francuski lub rosyjski.

Koordynatorzy Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego „DUET”: mgr Jadwiga Rysiewicz, mgr Anna Cetnarowska.

 

W zakładce Aktualności znajdą Państwo najnowsze informacje oraz materiały do pobrania: Regulamin, protokoły i przykładowe testy z poprzednich lat.

 

Konkurs poetycki 2018

konkurs poetycki 2018 motto

Szanowni Państwo,

w imieniu Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Recytacji Poezji Anglo- i Niemieckojęzycznej. Jest to już trzecia edycja tego konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs odbędzie się 22.03.2018 w siedzibie IJO, ulica Kochanowskiego 44 w Nowym Sączu.

Zgłoszenia prosimy przesłać do 15.03.2018.

W załączniku znajduje się regulamin konkursu zawierający szczegółowe informacje. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia wszystkim nauczycielom języka angielskiego w Państwa szkole.

 

Organizatorzy konkursu:

Karina Grabowska

Joanna Janisz

Jan Walicki

ZAPROSZENIE

REGULAMIN

Konkurs poetycki 2017

 konkurs poetycki 2017 header

 

INSTYTUT JĘZYKÓW OBCYCH w Nowym Sączu
zaprasza uczniów szkól ponadgimnazjalnych
do wzięcia udziału w konkursie recytacji poezji anglojęzycznej,
który odbędzie się 21 marca 2017
w budynku IJO
ulica Kochanowskiego 44

 

Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko kandydata
- nazwisko autora, tytuł i treść utworu
- nazwę szkoły
- imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna

 

Dokumenty do pobrania:

PLAKAT

REGULAMIN


Dodatkowe informacje dostępne na stronie:
http://www.pwsz-ns.edu.pl/ijo/wspolpraca/z-otoczeniem-spoleczno-gospodarczym/konkursy

Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych (IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Konkurs odbędzie się 20 kwietnia 2017 o godz. 14:00 w siedzibie Instytutu Języków Obcych.

 

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2017.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

kpr plakat

Instytut Języków Obcych organizuje trzy konkursy skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczny DUET, Konkurs piosenki obcojęzycznej "Voices of Nowy Sącz" oraz Konkurs recytacji prozy i poezji angielskiej.

 

DUET

Mając na względzie promowanie i popularyzowanie języków obcych, motywowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności lingwistycznych Instytut Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączy organizuje konkurs DUET już od ponad 6 lat. Cieszy się on dużą popularnością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Łącznie w dwóch etapach bierze zazwyczaj udział od 700 do 900 uczniów z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego oraz bocheńskiego.


Ideą konkursu „Duet”, jak wskazuje sama nazwa, jest propagowanie biegłej znajomości dwóch języków obcych. W każdej kombinacji językowej uczniowie obowiązkowo sprawdzają swoją wiedzę w zakresie języka angielskiego, dodatkowo dobierając drugi język obcy (język niemiecki, francuski lub rosyjski). Jako organizatorzy, wychodzimy bowiem z założenia, iż w obecnych czasach język angielski to zdecydowanie za mało, aby z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy. Pracodawcy coraz częściej chętniej zatrudniają osoby, które mogą pochwalić się biegłą znajomością języka rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego.


Konkurs ma dwa etapy:
Etap I wewnątrzszkolny (eliminacje) ma na celu wyłonienie uczniów, którzy najlepiej władają dwoma językami (angielskim oraz do wyboru francuskim, niemieckim lub rosyjskim) i uczestniczyć będą w II etapie Konkursu.
Etap II międzyszkolny (finał) składa się z części pisemnej (test) oraz ustnej (rozmowa) w czasie których sprawdzana będzie biegłość posługiwania się językiem obcym w mowie i piśmie.

Fotorelację z II etapu oraz finału edycji 2016 można zobaczyć na FB profilu PWSZ News.