W dniu 15 stycznia 20202 r.,  w Instytucie Kultury Fizycznej odbyły dwa wykłady otwarte jeden z nich pt. „Mutyzm - kiedy dziecko nie mówi. Przyczyny, objawy i leczenie”, wygłoszony przez mgr Natalię Bogdańską. W wykładzie uczestniczyły władze Instytutu Kultury Fizycznej i Instytutu Pedagogicznego oraz wykładowcy i studenci. O godz. 13.00 gościem Instytutu Kultury Fizycznej była mgr Sylwia Konopka, która prowadziła pt. "Agresywne, wycofane, dziwne - dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej w domu, przedszkolu i szkole.

    Warsztaty z ekspertami - praktykami stają się okazją do poszerzenia wiedzy oraz nabycia dodatkowych umiejętności cennych w przyszłej pracy zawodowej.

Dnia 10 grudnia 2019 r., o godz. 10.00 w Hali Sportowej Instytutu Kultury Fizycznej odbyła się II Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością. Podopieczni Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo brali udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez studentów II i III roku kierunku Fizjoterapia pod nadzorem mgr Iwony Szewczyk. Ideą zawodów było stworzenie osobom niepełnosprawnym okazji do zabawy sportowej z elementami rywalizacji, której efektem było zwycięstwo każdego z uczestników imprezy.

 

 

 

W dniu 6 grudnia 2019 r., w Hali Sportowej PWSZ odbyła się Zabawa Mikołajkowa zorganizowana przez  Instytut Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu we współpracy z zespołem Gimnastyki Korekcyjnej Fit Kid.  Wzięła w niej udział około setka dzieci. Przed długo wyczekiwanym momentem pojawienia się głównego Gościa, maluchy bawiły się z uwielbianym Olafem z Krainy Lodu, a pomocnice Mikołaja zabawiały dzieci malowaniem twarzy oraz nauką świątecznych tańców. Cykliczna już impreza staje się okazją do promowania Instytutu Kultury Fizycznej w środowisku lokalnym.

 

 

 

Patrycja Słaby Wicemistrzynią Świata Seniorek w Bikini Fitness!

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend (29.11-01.12) w Bratysławie. Naszą studentkę dzielił od pierwszego miejsca tylko jeden punkt, który przypadł reprezentantce gospodarzy. ,,Największy sukces! To srebro cieszy mnie bardziej, niż jakiekolwiek wcześniej zdobyte złoto" - podzieliła się z fanami na swojej stronie internetowej.

Tegoroczny sezon to pasmo sportowych sukcesów Pani Patrycji. We wrześniu na Arnold Classic Europe zdobyła złoto w kategorii seniorek i srebro w kategorii juniorek. Pod koniec października br. obroniła wywalczony rok wcześniej tytuł Mistrzyni Polski w kategorii sportów sylwetkowych Bikini Fitness. 17-18 listopada br. sięgnęła po dwa złote medale na IFBB Diamond Cup Rome, a pięć dni temu po brązowy medal na Mistrzostwach Świata w sportach sylwetkowych i kulturystyce, które odbyły się w Hiszpanii.

Pani Patrycjo serdecznie gratulujemy!

 

Z wielką przyjemnością po raz kolejny informujemy, że studentka Instytutu Kultury Fizycznej (kierunek Fizjoterapia) Pani Patrycja Słaby zdobyła dwa złote medale w kategorii juniorek i seniorek podczas kolejnych zawodów IFBB Diamond Cup Rome. Pani Patrycja jest niedościgniona w sportach sylwetkowych typu bikini fitness!

Przypomnijmy, że nasza piękna studentka w październiku br. już po raz drugi otrzymała złoty medal na Mistrzostwach Polski w sportach sylwetkowych (bikini fitness). Natomiast końcem września br. zdobyła złoto w kategorii seniorek bikini fitness na Arnold Classic Europe w Barcelonie i srebro w kategorii juniorek. W 2018 roku zdobyła w Quito (Ekwador) tytuł Mistrzyni Świata Bikini Fitness w kategorii Junior.
Gratulujemy i życzymy Pani Patrycji kolejnych sukcesów!

 

Studenci z koła naukowego Body Lab działającego w Instytucie Kultury Fizycznej wraz z opiekunem naukowym Dr Tomaszem Cisoniem uczestniczyli w dniu 16 listopada w Katowicach w 29th Annual Congress of European Childhood Obesity Group (ECOG).

Była to konferencja o zasięgu międzynarodowym skierowana do specjalistów zajmujących się leczeniem otyłości dziecięcej tj. lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów.

Omawiane na konferencji tematy koncentrowały się wokół najnowszych zagadnień związanych z otyłością dziecięcą. Podkreślano rolę wczesnej prewencji, efektywnego leczenia i fizjoterapii.

W konferencji uczestniczyli studenci II roku kierunku fizjoterapia: Katarzyna Kocoń, Gabriela Cięciwa, Anna Bodziony, Daniel Chrobak oraz Marcin Cepiga.

Tematyka konferencji związana była z kierunkiem studiów oraz zainteresowaniami naukowymi studentów. Zdobyta wiedza przyczyni się do ich rozwoju naukowego i pozwoli w przyszłości zaplanować i realizować nowatorskie projekty badawcze poświęcone tej tematyce w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera 50 w dniu 3 grudnia 2019 r. w godz. 8:00-12:30.

Akcja prowadzona jest na rzecz chorych i ofiar wypadków pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Oddana krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Drodzy Studenci,

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych
oraz Akademickie Biuro Karier PWSZ w Nowym Sączu

zaprasza na wyjazd szkoleniowy pt. „KOMUNIKACJA I BUDOWANIE RELACJI W GRUPIE”

dla studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i odbędzie się w Krakowie w dniach 06-07.12.2019r. (piątek - sobota).

Oprócz sesji szkoleniowej (sobota) w ramach wyjazdu w piątek proponujemy wyjście do teatru
oraz w zależności od pogody wieczorny spacer po Starówce krakowskiej.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:

http://www.pwsz-ns.edu.pl/images/pwsz/niepelnosprawni/ogloszenia/formularz-zgloszenia.pdf

Na zgłoszenia (formularz zgłoszeniowy) oczekujemy
do dnia 21.11.2019 r. (czwartek). Formularz należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Planowana godzina wyjazdu z Nowego Sącza - piątek ok. 13.00,

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji wyjazdu zostaną przesłane do uczestników w terminie późniejszym.

Kontakt: tel. 519 804 872, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/dla-studenta/niepelnosprawni/ogloszenia-bon

1

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że studentka Instytutu Kultury Fizycznej (kierunek Fizjoterapia) Pani Patrycja Słaby po raz drugi otrzymała złoty medal na Mistrzostwach Polski w sportach sylwetkowych (bikini fitness). W minioną niedzielę, 27 października obroniła tytuł sprzed roku. Końcem września br. zdobyła złoto w kategorii seniorek bikini fitness na Arnold Classic Europe i srebro w kategorii juniorek. To kolejny wielki sukces Pani Patrycji. Przypomnijmy, nasza studentka w 2018 roku zdobyła w Quito (Ekwador) tytuł Mistrzyni Świata Bikini Fitness w kategorii Junior.
Gratulujemy i życzymy Pani Patrycji kolejnych sukcesów!

Dnia 15.10.2019 roku, po raz XIII w Nowym Sączu odbył się Turniej Bocci dla osób z niepełnosprawnościami.
W rywalizacji wzięło udział blisko dwustu zawodników z terenu miasta Nowego Sącza i Sądecczyzny. Grupa 20 studentów III roku fizjoterapii PWSZ w Nowym Sączu pod kierunkiem mgr Iwony szewczyk pomagała organizatorom: Tomaszowi Baliczkowi oraz Janowi Reszkiewiczowi. Od samego rana byli zajęci przygotowaniem sześciu boisk i nagród dla uczestników, sędziowali podczas zawodów, a także dbali, by nikomu z  zawodników nie zabrakło napojów oraz ciepłych posiłków. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, czekamy na przyszły rok