OGŁOSZENIE DLA 1 ROKU STUDIÓW DOTYCZĄCE SZKOLEŃ ORAZ SPOTKANIA Z WŁADZAMI INSTYTUTU KULTURY FIZYCZNEJ
PWSZ W NOWYM SĄCZU

W dniu 5 czerwca 2019 r., w godz. 8.00 - 12.00 w budynku B (Hala Sportowa) Instytutu Kultury Fizycznej odbędzie się III Konferencja Szkoleniowa dla nauczycieli Wychowania Fizycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu dr hab. Mariusza Cygnara, prof. nadzw. Tematem konferencji będzie "NADWAGA I OTYŁOŚĆ – EPIDEMIA XXI WIEKU”

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji

Dnia 9 maja 2019 r.  o godz. 9.30, w auli Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbędą się zajęcia warsztatowe z zakresu praktycznego zastosowania metody McKenziego w diagnostyce i terapii pacjentów. Kolejny raz prowadzącym zajęcia będzie mgr Jacek Tuz – fizjoterapeuta, terapeuta dyplomowany Instytutu McKenziego Polska. Jest to trzecie spotkanie przybliżające główne założenia koncepcji McKenziego.

Serdecznie zapraszamy,

II Nowosądeckie Warsztaty Sztuk i Sportów Walki

10 maja o godzinie 16.00 na hali IKF PWSZ odbędą się warsztaty sztuk i sportów walki poprowadzone przez trenerów, instruktorów i mistrzów różnych stylów. Zaprezentują oni uczestnikom zajęć wybrane techniki walki charakterystyczne dla danego stylu. Uczestnicy po odbytym szkoleniu otrzymają pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w warsztatach. Na koniec odbędą się pokazy mistrzów sztuk walki, ich zawodników oraz pokazy akrobatyki sportowej w wykonaniu członków AZS PWSZ.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie.

Trenerzy/instruktorzy:

Piotr Dobosz - Combat Sambo

Marek Śledziński - Aikido

Czesław Poczykowski - Sambo/Systema

Cristian Colin - Krav Maga

Marcin Grzeszczuk - Brazylijskie Jiu Jitsu

Janusz Kowalczyk - Taekwondo

Konrad Mliczek - Boks

Stanisław Majchrzak - Karate

XV OTWARTE AKADEMICKIE MISTRZOSTWA NOWEGO SĄCZA W PŁYWANIU

Szczegółowy program XV AKADEMICKICH MISTRZOSTW NOWEGO SĄCZA W PŁYWANIU

Zapraszamy na XII Festiwal Nauki

w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu

7 czerwca 2019 r.

na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego

przy ul. Kościuszki 2.

Dzień Otwarty – 9 kwietnia 2019 r., (Instytut Kultury Fizycznej)

Hala Sportowa (bud. B)

7.30 – 10.30 Zajęcia specjalistyczne w danym sporcie – piłka nożna

10.40 – 12.10 Teoria i metodyka sportów indywidualnych – sporty walki

11.25 – 14.30 Fizjologia wysiłku z elem. fizjologii rozwojowej

Pr. Hipoksji

13.00 – 14.30 Ćwiczenia kompensacyjno-korekcyjne z metodyką

Sala fitness

Pływalnia (bud. C)

8.00 – 17.15 Terapia manualna

Pr. Masażu i terapii manualnej

8.50 – 14.55 Kinezyterapia

Pr. Kinezyterapii

9.35 – 11.05; 12.00 – 15.05 Biomechanika z elem. kinezjologii

Pr. Biomechaniki

Budynek dydaktyczny (bud. A)

9.35 – 11.05; 12.00 – 15.05

Biomechanika z elem. kinezjologii

sala 10

8.00 – 11.10 Komunikacja interpersonalna

sala 11

12.00 – 15.05 Anatomia in vivo

sala 42

dni otwarte plakat 2019

Zapraszamy studentów PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na PRAKTYKI w roku 2019

oraz do uczelni partnerskich na semestr zimowy 2019/2020

logo erasmus

W dniu 6 grudnia 2018 r., (czwartek) odbędzie się otwarty wykład dla studentów Instytutu Kultury Fizycznej nt. "Dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej na otwarcie i rozwój działalności sportowej" - prowadzącym wykład będzie Pan Tomasz Basta.

W dniu 23 listopada o godz.14.00 w Auli Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbędzie się wykład otwarty połączony z zajęciami warsztatowymi.Tematem spotkania będzie: Rozwój kompetencji kluczowych uczniów nowym wyzwaniem współczesnej edukacji. Prowadzące dr Elżbieta Cygnar, mgr Magdalena Kiełbasa i mgr Alicja Zapiór.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.