Zapraszamy studentów PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na PRAKTYKI w roku 2020

oraz do uczelni partnerskich na semestr letni 2019/2020

 

logo erasmus

 

Bliższe informacje na stronie:

http://wydawnictwo.pwsz-ns.edu.pl/index.php/home

Informacja o grupach

Aby sprawdzić przynależność do GRUP (ćwiczeniowe, projektowych itp) trzeba zalogować się do Wirtualnego Dziekanatu i wybrać następujące zakładki: TOK STUDIÓW –> Twoje grupy –> Semestr: (wybrać obowiązujący semestr czyli 2019/2020 zima) i kliknąć “Ustaw”.

 

Uwaga!
Harmonogram może ulegać zmianom!

Studia stacjonarne:

Aktualizacja: 21.10.2019, godz. 7.50

Harmonogram-student

Harmonogram-wykładowca

Harmonogram sale

 

Studia niestacjonarne:

Uwaga! Data ostatniej modyfikacji dostępna na stronach harmonogramu!

Harmonogram student

Harmonogram wykładowca

Harmonogram sale

 

 

Terminy zjazdów dla studiów niestacjonarnych:

1. 05–06.10.2019

2. 12–13.10.2019

3. 19–20.10.2019

4. 26–27.10.2019

5. 16–17.11.2019

6. 23–24.11.2019

7. 07–08.12.2019

8. 14–15.12.2019

9. 11–12.01.2020

10. 18–19.01.2020

11. 25–26.01.2020

12. 01–02.02.2020

 

- Sesja dla studiów stacjonarnych: I termin 03–14.02.2020 i II termin 17–20.02.2020

- Sesja dla studiów niestacjonarnych: I termin 03–16.02.2020 i II termin 17–23.02.2020

- Zajęcia na VII semestrze, studiów I stopnia powinny się zakończyć do końca grudnia, za wyjątkiem zajęć z seminarium dyplomowego.

 

 

 

top ansys

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu posiada laboratorium komputerowe wyposażone w najwyżej klasy oprogramowanie do symulacji komputerowej ANSYS. Daje to uczelni ogromne możliwości w praktycznym kształceniu studentów oraz prowadzeniu badań, realizowaniu prac dyplomowych. Umiejętności z zakresu analiz numerycznych i obsługa pakietu oprogramowania ANSYS ułatwiają inżynierom pozyskanie atrakcyjniej pracy.

 

rys ansys

 

Pakiet ANSYS Academic Multiphysics Campus Solution będący w posiadaniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu posiada wszelkie funkcjonalności licencji komercyjnych i pełen zestaw narzędzi do symulacji wybranych dziedzin fizyki. Produkty akademickie ANSYS są pakietowane według "fizyk": mechanika, przepływy, elektromagnetyzm, systemy, itd. w skład pakietu ANSYS Academic Multiphysics Campus Solution wchodzą:

 • ANSYS Mechanical.
 • ANSYS CFD.
 • ANSYS Additive Suite.
 • ANSYS Discovery.
 • ANSYS HFSS.
 • ANSYS Maxwell.
 • ANSYS HPC x16.
 • ANSYS SpaceClaim.
 • ANSYS Geometry Interface.

 

Licencje wchodzące w skład pakietu pozwalają na wykonanie zadań z zakresu:

 • obliczeń przepływowych (w tym przewodzenia ciepła, przepływów turbulentnych, przepływy jedno i wielofazowe, radiacji, przepływów turbulentnych, mieszania itp.),
 • obliczeń mechanicznych (w tym statyki, mechaniki bryły sztywnej, kontaktów nieliniowych, analizy w dziedzinie czasu, termika, analizy zmęczeniowej przetwórstwo tworzyw sztucznych itp.),
 • przygotowania i importu geometrii (przygotowanie prostych geometrii, możliwość importu geometrii z większości formatów CAD, naprawa i uproszczenia modelu),
 • obliczeń elektromagnetycznych LF (w tym zagadnienia związane z polami elektromagnetycznymi, projektowanie i analizowanie układów elektromagnetycznych, elektromechanicznych i elektrycznych, sterowania, itp.)
 • obliczeń elektromagnetycznych HF (projektowania anten, macierzy antenowych, , układów scalonych, płytek PCB itp.).


Dostawcą pakietu jest firma MESco oprogramowanie zakupiono z projektu pt. „ZINTEGROWANY PROGRAM ROZWOJU PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W NOWYM SĄCZU” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi” na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: społecznym, zawodowym lub zdrowotnym.

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie, które uzyskały ocenę bardzo dobrą oraz rozprawy doktorskie podejmujące problematykę z zakresu różnych obszarów rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Poza prestiżem, jaki mamy nadzieję zyskują nagrodzone prace, laureatom przyznawane są nagrody finansowe, m.in. w kategorii rozpraw doktorskich to aż 8 tys. zł.

Serdecznie zapraszamy studentów do udziału w Konkursie, którego szczegółowe zasady opisane zostały na stronie internetowej Funduszu - www.pfron.org.pl w zakładce O Funduszu / Konkursy / Magisterski.

Docenimy wagę współpracy ze środowiskiem akademickim w propagowaniu idei Konkursu . Mamy tez nadzieję, że tegoroczna edycja „Otwartych Drzwi” cieszyć się będzie jeszcze większym niż dotychczas zainteresowaniem absolwentów.

Z wszelkimi pytaniami dotyczącymi regulaminu, warunków składania prac zachęcam
do kontaktowania się z Wydział Komunikacji Społecznej (tel. 22 50 55 448, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

W dniach 12-14 czerwca 2019 roku w Krynicy-Zdroju w Ośrodku Panorama, odbyła się 6 Międzynarodowa Konferencja „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII technika, technologia, innowacje”, organizowana m.in. przez Katedrę Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Katedrę Surowców Energetycznych Akademii Górniczo-Hutniczej Im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zakres tematyczny konferencji obejmował szeroką gamę teoretycznych i praktycznych aspektów nowoczesnych technologii OZE w tym gospodarkę odpadami i ciepłem.

W Konferencji wzięła udział studentka Instytutu Technicznego z Koła Naukowego „Ekologus” Emilia Basta wraz z opiekunem dr inż. Grzegorzem Przydatek.

Podczas konferencji został przedstawiony referat :

Grzegorz Przydatek, Emilia Basta "Systemic Efficiency Assessment of Municipal Solid Waste Management in the Suburban Municipality".

Opracowany artykuł został przekazany do recenzji celem opublikowania w bazie Web of Science i Scopus.

 

W dniu 13 czerwca 2019 r. w Instytucie Technicznym PWSZ w Nowym Sączu, odbyło się oficjalne rozdanie nagród przyznanych w osiemnastej edycji Konkursu Informatycznego.

Tradycyjnie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Sądecczyzny zmierzyli się z zadaniami z zakresu programowania.

Przygotowane przez organizatorów zadania pozwoliły wykazać się młodym ludziom znajomością algorytmiki i matematyki w programowaniu w językach wysokiego poziomu. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem prezentowanej wiedzy i umiejętności.

Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu Informatycznego czuwali dr inż. Józef Zieliński i dr Grzegorz Litawa, wykładowcy z zakładu informatyki, wspierani przez studentów z Koła Naukowego Informatyków.

Organizowany cyklicznie przez Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu konkurs ma na celu odkrywanie i rozwijanie talentów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów w dziedzinie programowania.

Laureatów konkursu przywitał dr hab. inż. Stanisław Pytel - wicedyrektor Instytutu Technicznego, gratulując osiągniętych wyników.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy listę laureatów XVIII edycji Konkursu dla młodych informatyków w edycji 2019.

Wyniki konkursu dla gimnazjów:

1. Piotr Zborowski
2. Mateusz Żelasko
3. Weronika Zacłona

Wyniki konkursu dla szkół średnich:

1. Witold Dziadosz
2. Dariusz Wiktorowski
3. Konrad Groń

Laureatom gratulujemy!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Konkursu informatycznego!

 

 

W dniach 21 - 24 maja 2019 r. w Instytucie Technicznym odbyło się szkolenie dla studentów, kierunków Mechatronika oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji z oprogramowania wspomagającego obliczenia inżynierskie ANSYS.

W ciągu czterech dni studenci Instytutu Technicznego zdobyli wiedzę na temat tworzenia geometrii, jej siatkowania oraz podstaw przeprowadzania analiz mechanicznych. W kolejnej edycji zajęć z ANSYS, studenci poznają podstawy analiz przepływowych.

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności symulacji komputerowych za pomocą pakietu inżynierskiego oprogramowania ANSYS, wraz ze zrozumieniem metodyki postępowania i podstaw teoretycznych.

Szkolenia organizowane są w ramach Projektu pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu” i jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

W dniu 7 czerwca 2019 r. w obiektach Kampusu Dydaktyczno-Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, odbyła się XII edycja Festiwalu Nauki.

W ramach programu zaproponowanego przez Instytut Techniczny znalazły się m.in. liczne pokazy i prezentacje, w szczególności: zastosowanie systemów pomiarowych, skanowanie obiektów w 3D, układy i systemy oraz diagnostyka w pojazdach samochodowych, inteligentne systemy instalacji elektrycznych, zastosowanie sterowników PLC, prezentacja robotów mobilnych oraz manipulatorów, gra symulacyjna „Lean Game” przedstawiająca sposób podchodzenia do zarządzania czasem, zmianami oraz rozwiązywania problemów w grupie, a także konkurs matematyczny.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i studentom zaangażowanym w organizację i realizację programu, a także licznie przybyłym uczestnikom za aktywne uczestnictwo w przygotowanych pokazach. Zapraszamy za rok na kolejną edycję festiwalu.