W dniu 20 kwietnia 2018 r. Firma UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. przeprowadziła w Instytucie Technicznym PWSZ w Nowym Sączu prezentację teoretyczną z dziedziny zabezpieczeń przeciwpożarowych dla studentów specjalności Mechatronika.

Firma UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. jest członkiem uznanej na świecie i liczącej ponad 50 firm grupy Kidde, części koncernu UTC CCS - światowego eksperta w dziedzinie zabezpieczeń przeciwpożarowych. Od wielu lat Firma UTC CCS Manufacturing PolskaSp. z o.o. jest jedną z wiodących firm na polskim rynku w dziedzinie systemów ochrony przeciwpożarowej.

Studenci IT PWSZ otrzymali w trakcie prezentacji wiedzę teoretyczną oraz wskazówki praktyczne z zakresu budowy, zasady działania systemów i urządzeń wykrywania i sygnalizacji pożaru nowej generacji, gazowych i wodno-pianowych systemów gaśniczych w odniesieniu do zabezpieczeń domowych, w przemyśle, handlu, transporcie, marynarce, lotnictwie i obronie.

Studenci zapoznali się także z procedurami dotyczącymi procesu projektowania, wykonawstwa i odbioru systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych. Przedstawiciel Firmy UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. udzielał szczegółowych odpowiedzi na liczne zapytania studentów.

Uzyskana w trakcie prezentacji wiedza będzie wykorzystana zarówno w procesie dydaktycznym w IT, w tym przy realizacji przez studentów projektów i prac dyplomowych z przedmiotów Mechatronika, jak również w ich pracy zawodowej.

Przedmiotowa prezentacja odbyła się w ramach współpracy IT PWSZ z jednostkami przemysłowymi.

 

prezentacja firmy utc ccs