Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera 50 w dniu 3 grudnia 2019 r. w godz. 8:00-12:30.

Akcja prowadzona jest na rzecz chorych i ofiar wypadków pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Oddana krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Młodzi informatycy!

W dniu 5 czerwca 2019 r. w budynku Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu, ul. Zamenhofa 1A, odbędzie się osiemnasta edycja konkursu dla młodych informatyków, ze szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych.

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zapraszamy na część teoretyczną o godzinie 10.00, następnie o godzinie 11.30 odbędzie się część praktyczna, do wyboru języki programowania: Pascal, C, C++, C#,  Logo.

Formularz zgłoszenia

Termin zgłaszania kandydatów: do 4 czerwca 2019 r. - godz. 15.00

Zgłoszenia proszę kierować drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczniów szkół średnich zapraszamy na część teoretyczną  o godzinie 12.00. Część praktyczna rozpocznie się o godzinie 13.30, do wyboru języki programowania: Pascal, C, C++, C#.

Formularz zgłoszenia

Termin zgłaszania kandydatów: do 4 czerwca 2019 r. - godz. 15.00

Przykładowe zadania

Uwaga Laureaci!

Miejsca 1,2,3 zostaną podane na stronie w dniu 7 czerwca 2019.

Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z rozdaniem dyplomów, odbędzie się w Instytucie Technicznym, dnia 13 czerwca  2019 r. o godz. 11.00

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na XII Festiwal Nauki

w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu

7 czerwca 2019 r.

na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego

przy ul. Kościuszki 2.

Instytut Techniczny we współpracy z Kołem Naukowym Vehiculum

oraz Instytut Zdrowia we współpracy z Kołem Naukowym eRka

zapraszają do udziału

Międzynarodowej Konferencji Naukowej

TRANSPORT
I RATOWNICTWO MEDYCZNE W TRANSPORCIE

Tęgoborze

9-10 maja 2019

Karta zgłoszenia uczestnika

Instytut Techniczny – Nowy Sącz, ul. Zamenhofa 1A w godz. 10:00 – 12:30

Zapraszamy osoby zainteresowane studiami technicznymi, zwłaszcza młodzież ze szkół średnich do zwiedzenia Instytutu Technicznego w ramach Dnia Otwartego. W tym czasie będzie można z bliska przyjrzeć się zagadnieniom związanym ze studiowaniem na kierunkach Informatyka, Mechatronika, Transport i logistyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Program:

• 10.00 - 11.30 Laboratorium automatyki i robotyki - sala 2.4 (II piętro)
  • 10.00 - 11.00 Laboratorium elektroniki i elektrotechniki/ Systemów alarmowych i kontroli dostępu - sala 2.6 (II piętro)
  • 10.40 - 12.00 Pracownia Multimediów - sala 1.2 (I piętro)
  • 11.00 - 12.00 Laboratorium inżynierii produkcji - sala 03  (parter)
  • 11.00 - 12.00 Laboratorium metrologi technicznej - sala 01 (parter)
  • 11.00 - 12.00 Laboratorium mechatroniki pojazdów samochodowych - sala 04
  • 11.00 - 12.00 Pracownia maszyn elektrycznych i sterowania - sala 2.3 (II piętro)
  • 11.15 - 12.30 Pracownia wspomagania prac inżynierskich - sala 1.1 (I piętro)

Zapraszamy również na wykład dotyczący zastosowania programu do projektowania 3D CAD typu SolidWorks, początek godz. 11.00 w sali 1.9 (I piętro).

dni otwarte plakat 2019

dm1

dm2

Zapraszamy społeczność akademicką (nauczycieli akademickich i studentów) Instytutu Technicznego na wydarzenie, którego celem jest przedstawienie wielowymiarowości działań projakościowych oraz zwrócenie uwagi na podejmowane w Instytucie inicjatywy zapewniające i wpływające na jakość kształcenia oraz dyskusję na ich temat.

Instytutowa Komisja ds. Jakości Kształcenia

Program:

1. Spotkanie informacyjne dla studentów dot. Wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia w Instytucie Technicznym odbędzie się 25.01.2019 r. o godzinie 11:00-12:00 w sali 1.10. Uczestnikami spotkania będą Pełnomocnik ds. jakości kształcenia dr Robert Rogowski, dr inż. Grzegorz Przydatek, dr inż. Grzegorz Litawa.

2. Dyskusja na temat jakości kształcenia z udziałem władz Instytutu Technicznego i nauczycieli akademickich odbędzie się 25.01.2019 r. o godzinie 12:00 w sali 1.10.

Zapraszamy studentów PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na PRAKTYKI w roku 2019

oraz do uczelni partnerskich na semestr zimowy 2019/2020

logo erasmus

Zawody II stopnia (okręgowe) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” odbędą się w dniu 4 stycznia 2019 (piątek) w godzinach 12.00 – 14.00 w auli PWSZ Nowy Sącz przy ul. Zamenhofa 1A.

Źródło: http://zsem.edu.pl/pl,aktualnosc:2304