Dnia 21 maja 2018 r. odbyła się wielka uczta dla osób spragnionych zdobywania wiedzy, a była to Międzynarodowa Konferencja Kół Naukowych zorganizowana przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu.

Wśród prelegentów znajdowali się studenci z uczelni z całej Polski.

Wystąpienia obejmowały tematykę z różnych dziedzin takich jak: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia czy kosmetologia. Każda prezentacja była oceniana przez szanowne jury składające się z wykładowców uczelni. Razem z koleżankami z III roku studiów licencjackich Dominiką Łaźnia i Eweliną Jonik, oraz studentką II roku studiów magisterskich Natalią Botwina mieliśmy zaszczyt, a zarazem wielką przyjemność zaprezentować osiągnięcia naukowe nasze i naszej Uczelni.

Przez cały czas wsparcia udzielały nam wykładowcy: mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz oraz dr Jolanta Kamińska. Pewnie tylko dlatego mieliśmy odwagę stanąć przed tyloma słuchaczami
i wygłosić nasze misternie przygotowane wystąpienia. Trema niestety zebrała swoje żniwo i nie wszystko poszło tak jak byśmy chcieli, ale cóż mamy nadzieję że w przyszłym roku bogatsi w doświadczenie damy z siebie jeszcze więcej nie pozostawiając żadnych wątpliwości że najlepsi są studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu!

Opracował student II roku kierunku Pielęgniarstwo: Tymon Klimek

Wyniki sesji VI:

miejsce II

Satysfakcja z opieki pielęgniarskiej pacjentów hospitalizowanych w oddziale neurologii

Klimek Tymon, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

miejsce III

Ocena funkcjonalności i jakości życia osób po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego

Botwina Natalia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu