Opaleni, najedzeni, rozruszani i rozśpiewani - tak w kilku słowach można by opisać
80 - osobową grupę studentów oraz wykładowców Instytutu Zdrowia PWSZ Nowy Sącz, którzy zmierzyli się z przyrodą Beskidu Sądeckiego i dnia 6 czerwca 2018 r. wzięli udział w górskim

Rajdzie o Puchar Dyrektora Instytutu Zdrowia!

W grupie wspaniałych turystów nie zabrakło dr Haliny Potok Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Dyrekcji Instytutu Zdrowia w osobach: dr hab. n. med. Ryszarda Gajdosza, prof. nadzw., mgr Urszuli Cisoń-Apanasewicz oraz wykładowców, którzy dzielnie i stosunkowo szybko, pieszo pokonali trasę Gaboń-Przehyba.

Metą było w schronisko górskie PTTK Przehyba. Pogoda dopisała, temperatura otoczenia była niemal równa temperaturze pysznej kiełbasy z ogniska, jednak zdecydowanie przegrała z temperaturą rozgrywek między drużynami, które miały charakter:

· intelektualny - test wiedzy o Instytucie Zdrowia,

· sportowy - turniej piłki siatkowej,

· rozrywkowy - konkurs piosenki.

Pielęgniarki oraz ratownicy nie odpuszczali do ostatnich chwil, jednak puchar Dyrektora Instytutu Zdrowia zdobyła drużyna „Trociarzy” czyli studentów kierunku ratownictwo medyczne (II rok).

Mamy nadzieję, iż wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Instytutu Zdrowia,

a może całej naszej Uczelni, bo celem który nam przyświecał był nie tylko puchar Dyrektora Instytutu Zdrowia, ale możliwość obcowania z piękną przyrodą naszego regionu, wspólna zabawa oraz chwila relaksu, która przed czekającą nas sesją (czytaj, ciężka pracą) jest jak najbardziej wskazana.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie rajdu, sprawny bezpieczny jego przebieg, szczególnie dr Dorocie Ogonowskiej.

Opracował: Jan Maślanka, student I roku kierunku pielęgniarstwo