Jak zwykle w ostatni piątek września odbędzie się w naszej uczelni Małopolska Noc Naukowców.

Już teraz zapraszamy 28 września 2018 r.  w godzinach 16:00-20:00
do Instytutu Technicznego (ul. Zamenhofa 1a)
oraz do Kampusu dydaktyczno-sportowego (ul. Kościuszki 2).

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2018 w PWSZ w Nowym Sączu będzie dostępny niebawem.

logo mnn 1   logo mnn 2

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
Ochotniczych Hufców Pracy w Nowym Sączu,

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
- Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu

oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

zapraszają na:

TRANSGRANICZNE TARGI PRACY, EDUKACJI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

25 maja 2018 r.  10:30-13:00

Instytut Ekonomiczny PWSZ
Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 61

Program:

• Prezentacja firm i ofert pracy w kraju i za granicą
  • Prezentacja oferty edukacyjnej szkół policealnych i uczelni
  • Konsultacje indywidualne z doradcami zawodowymi
  • „Kariera na szpilkach” – wykład inspiracyjno-motywacyjny

transgraniczne targi pracy 25.05

Zapraszamy studentów i absolwentów Instytutu Zdrowia do realizacji praktyk w ramach Programu Erasmus+ (od 2 do 12 miesięcy), między innymi w Niemczech:

- Szpital w Wiesbaden www.joho.de

- Bremer Heimstiftung http://www.bremer-heimstiftung.de/

Studenci i absolwenci kierunków pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz fizjoterapia mogą aplikować na tego typu praktyki za pośrednictwem Działu nauki, rozwoju i współpracy (rektorat pok. 14 i 15).

Oferta ta jest bardzo atrakcyjna ze względu na możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia zawodowego, warunki finansowe oraz doskonałe warunki pracy.

Informacje ogólne

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Ratownictwo medyczne w służbach mundurowych”, która odbędzie się w dniach 9 – 10 października 2018 r. w Nowym Sączu.

Konferencja obejmować będzie następujące zagadnienia:

· Problematyka realizacji zakresu zadań ratownictwa medycznego w służbach mundurowych.

· Współdziałanie służb mundurowych w ramach realizacji zadań własnych w obszarze ratownictwa medycznego.

· Współdziałanie służb mundurowych z jednostkami systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

· Zakres działań ratownika medycznego w służbach mundurowych.

Dokładny program konferencji, warsztatów zostanie podany w II komunikacie.

Osoby wyrażające chęć czynnego uczestnictwa oraz publikacji pokonferencyjnej proszone są o wysłanie zgłoszenia oraz streszczenia pracy do 30 lipca 2018 r., natomiast całego artykułu do 30 sierpnia 2018 r. Dokładne wytyczne dotyczące przygotowania artykułu do druku, zostaną przesłane osobom zainteresowanym publikacją.

Wyróżnione przez Komitet Naukowy prace, zostaną opublikowane w czasopismach naukowych.

Opłata rejestracyjna:

1. Udział bierny - 250 zł (wpłata do 7 września 2018 roku);

obejmuje: udział we wszystkich sesjach, warsztatach, materiały konferencyjne, certyfikat uczestnictwa, lunch i przerwy kawowe.
Opłata studencka (studenci PWSZ w Nowym Sączu ) – 100 zł:

2. Udział czynny - 450 zł (wpłata do 7 września 2018 roku);

obejmuje: udział we wszystkich sesjach, warsztatach, materiały konferencyjne, możliwość wygłoszenia referatu; certyfikat uczestnictwa, publikacja jednej pracy, lunch
i przerwy kawowe.

3. Udział czynny ze stoiskiem – 1500 zł (wpłata do 7 września 2018 roku);

obejmuje: możliwość wygłoszenia referatu (max 20 min), możliwość wystawienia stoiska (max 9 m²), udział we wszystkich sesjach, warsztatach, materiały konferencyjne, certyfikat uczestnictwa, lunch (dla max 3 osób) i przerwy kawowe.

Szczegółowy program Konferencji, zawierający tematy zakwalifikowanych prezentacji, zostanie przesłany jako kolejny komunikat.

Punkty edukacyjne dla ratowników medycznych:
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 października 2017 roku w spraie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych (Dz. U. z 2017 r. poz 1884) za udział w Konferencji zostanie przyznane:

a) 4 punkty za udział bierny w konferencji,

b) 10 punktów za przygotowanie i wygłoszenie referatu

c) 14 punktów za udział czynny w konferencji (udział + referat)

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zaprasza na XI edycję

MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW

piątek 29 września 2017 r.

w godz: 16:00-20:00.

banner www5 750 100 2017

Tegoroczna impreza odbędzie się na terenie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego przy ul. Kościuszki 2

oraz w Instytucie Technicznym przy ul. Zamenhofa 1a.

Małopolska Noc Naukowców to okazja zaszczepienia w młodych umysłach pasji tworzenia i zmieniania świata. Nauka przez zabawę daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy z roku na rok starają się aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne. To już jedenasta odsłona naszego uczelnianego przedsięwzięcia, które na przestrzeni lat trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych imprez. Wydarzenie, adresowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do wszystkich fascynatów nauki. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie, bo przecież „nauka buduje świat i ułatwia życie”. Doświadczamy tego osobiście każdego dnia. Dla chętnych, jak co roku, przygotowaliśmy program obfitujący w moc atrakcji m.in. liczne wykłady, prezentacje, warsztaty, konkursy, naukę pływania, warsztaty i zajęcia sportowe.

Szczegółowy harmonogram Małopolskiej Nocy Naukowców w Nowym Sączu: na stronie głównej uczelni.

Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

INFORMACJE O KONKURSACH w ramach MNN'2017:

Koordynator projektu: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

logo new stopa1 43278350 6268 480f 9ebf c3727a8a7f3c