"Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie."

(George Santayana)

 

 

 

W dniu 16 kwietnia 2019 r. odbyła się wizyta partnerska przedstawicieli władz Uniwersytetu Preszowskiego w naszej Uczelni. W rozmowach o dalszej współpracy naukowej uczestniczyli Rektor Dr.h.c. prof. PhDr. Peter Kónya, PhD. oraz Prorektor ds. rozwoju, informatyki i oceny jakości doc. Ing. Peter Adamišin, PhD., natomiast ze strony PWSZ w Nowym Sączu Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. i Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr Halina Potok.

Rektorzy uzgodnili szczegóły współpracy dot. projektu pod nazwą „ Podróżowanie bez granic”, dofinansowanym ze środków Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, a także wzajemnych publikacji w czasopismach naukowych wydawanych w obu uczelniach oraz współpracy kół naukowych na Słowacji i w Polsce.

 

Instytut Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu ogłasza nabór na Pacjenta Standaryzowanego w ramach projektu pn. „Program rozwojowy na rzecz poprawy jakości kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu".

Poszukujemy osób w różnym wieku, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach i egzaminach w charakterze pacjenta standaryzowanego.

Kim jest pacjent standaryzowany?

Pacjent standaryzowany(PS)to osoba wcielająca się w rolę pacjenta, dzięki któremu studenci kierunku pielęgniarstwo studia I i II stopnia będą mogli ćwiczyć i doskonalić procedury pielęgniarskie, medyczne w warunkach identycznych lub zbliżonych do sytuacji autentycznych. Osoba ta będzie zapraszana do udziału w zajęciach o charakterze ćwiczeń oraz egzaminów, realizowanych przez studentów, odtwarzając sytuacje, realizując wcześniej przygotowane oraz przećwiczone scenariusze zajęć, z uwzględnieniem relacji pielęgniarka-pacjent, a w szczególności dotyczące gromadzenia informacji o stanie zdrowia, możliwości przeprowadzenia badania fizykalnego, symulacji objawów oraz różnych zachowań pacjenta.

Serdecznie zachęcamy do rekrutacji !

 

Kontakt:
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
tel:185475660
 

F O R M U L A R Z Z G Ł O S Z E N I O W Y d o P r o g r a m u „Pacjent Standaryzowany”

OŚWIADCZENIE KANDYDATA o zgodzie na wykonywanie procedur symulacyjnych

OŚWIADCZENIE KANDYDATA o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy do celów rekrutacji

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

Regulamin Programu „Pacjent Standaryzowany”

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z przyjemnością informuje, że do końca 2021 roku można korzystać z wielodziedzinowej bazy książek elektronicznych na platformie eBook Academic Collection (EBSCOhost).

Ten stale poszerzany pakiet subskrypcji obejmuje bogaty wachlarz książek elektronicznych z różnych dziedzin o tematyce naukowej i stanowi solidne uzupełnienie każdego zbioru naukowego. Zakres informacji udostępnionych w ramach tego pakietu gwarantuje, że użytkownicy będą mieć dostęp do informacji adekwatnych do ich potrzeb.

Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów uczelnianych z poziomu Biblioteka – zakładka „Bazy danych” – „Wejście do baz EBSCO”. Istnieje również możliwość korzystania z komputerów domowych po uzyskaniu od pracowników Biblioteki indywidualnych danych do logowania.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do korzystania z kolekcji książek.

 

 

13 kwietnia 2019 r., odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Supraślu w woj. Podlaskim. Przedstawicielem Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu był student II roku kierunku wychowanie fizyczne -  Grzegorz Rosłoński , który po męczącym biegu na dystansie 9 km zajął 1 miejsce w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych.

      Panu Grzegorzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Informujemy, że decyzje ws. rozpatrzenia wniosków o przyznanie STYPENDIUM z własnego funduszu PWSZ w Nowym Sączu

są do odbioru OSOBIŚCIE, za okazaniem dowodu tożsamości lub legitymacji studenckiej,

w Rektoracie PWSZ, ul. Staszica 1, pok. 15: pon-pt. 7:30-15:30 (poza Wielkim Piątkiem).

W nowym budynku Instytutu Zdrowia, w którym znajdować się będzie Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych już 03.04.2019 r. zaparkował symulator karetki , w którym nabywać i doskonalić umiejętności będą przede wszystkim studenci kierunku Ratownictwo medyczne. Symulator karetki został zakupiony ze środków Uczelni.

Swoim wyglądem zewnętrznym oraz wyposażeniem przypomina realną karetkę, w której pracować będą przyszli ratownicy medyczni.

Wyposażenie karetki stanowią:

  • nosze monoblokowe przystosowane do prowadzenia reanimacji, potrójnie łamane z możliwością ustawienia pacjenta w różnych pozycjach,
  • koc bakteriobójczy,
  • krzesełko transportowe składane,
  • ssak przenośny akumulatorowy – sieciowy,
  • defibrylator,
  • respirator transportowy przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

Dobiegła końca kolejna wspaniała akcja sądeckich studentów. W dniu 10 kwietnia 2019 roku odbyła się coroczna „Wampiriada” organizowana przez Instytut Zdrowia PWSZ Nowy Sącz, Koło Naukowe "Promocji Zdrowia", Koło Ratownictwa Medycznego "eRka", Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego, Fundację zrzeszającą potencjalnych dawców szpiku DKMS oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie z oddziałem w Nowym Sączu.

Serdecznie dziękujemy mediom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie akcji a szczególne podziękowania kierujemy do prelegentów naszej konferencji oraz do tych wszystkich osób, które odważnie oddało krew oraz zarejestrowało się w bazie DKMS.

Podsumowując wyniki należy wspomnieć o 32. nowo zarejestrowanych potencjalnych dawcach szpiku w fundacji DKMS oraz o kolejnych 30 super bohaterach, którzy oddali swoją cenną krew w ilości 13,5 litra, dając tym samym szanse na życie dla innych !

Uwagę uczestników przyciągnęła również seria referatów wygłoszona na konferencji „Honorowi Dawcy Krwi w Polsce i na świecie”, która towarzyszyła tegorocznej akcji. Konferencja była również okazją do wysłuchania debaty z udziałem Pawła, dawcy szpiku, który opowiedział o całej procedurze medycznej, dzieląc się również swoimi emocjami i przeżyciami. Dla wszystkich uczestników był to wzruszający moment – Pawle - dziękujemy. Dzięki gościom z Turcji i Słowacji w ramach programu ERASMUS + poznaliśmy zagadnienia krwiodawstwa w innych krajach świata.

Wszystko odbywało się w ciepłej, wręcz rodzinnej atmosferze przepełnionej uśmiechem, optymizmem, radością i dobrocią.

Moc dobra i pozytywnej energii to główny cel „Wampiriady” – nie zawiedliśmy się i w tym roku. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia, więc już dziś zapraszamy do bicia rekordów dobroczynności za rok! Do zobaczenia !

Studenci Koła Naukowego
”Promocji zdrowia”
PWSZ w Nowym Sączu

W DNIU 16.04.2019 r. (wtorek) o GODZ. 11.00, 

w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu w sali nr 2.6

odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych studentów wyjazdem na

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Z uwagi na przekazywane na spotkaniu informacje o studenckich praktykach zawodowych

Obecność studentów Instytutu Ekonomicznego - I i II roku obowiązkowa!

 

MASZ SZANSĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PRZEDSIĘWZIĘCIU, KTÓRE W CAŁOŚCI FINANSUJE CI ORGANIZATOR!

ZDOBYWASZ DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE!

 

Dlaczego warto wziąć udział w praktykach Forum Ekonomicznego?

• Jesteś częścią ekipy organizacyjnej największej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej;

• Masz bezpośredni udział w prestiżowym wydarzeniu polityczno-biznesowym, doświadczenie zdobywasz też na zapleczu;

• Zyskujesz nowe znajomości wśród studentów z całej Polski;

• Rozwijasz umiejętności organizacyjne i pracy w grupie;

• Jesteś przedstawicielem organizatora wobec gości Forum - masz kontakt z vipami z Polski i zagranicy;

• Masz szansę zobaczyć jak wygląda współdziałanie w dynamicznym środowisku pracy;

• Zapoznajesz się ze strukturą profesjonalnego zespołu organizacyjnego;

• Poznajesz siebie w nowych warunkach pracy.

 

Poza tym:

• Bierzesz udział w szkoleniach przygotowujących do praktyki;

• Nie ponosisz kosztów związanych z pobytem - zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas praktyk finansuje ISW w Warszawie;

• Otrzymujesz koszule Forum Ekonomicznego;

• Odbierasz zaświadczenie o odbyciu praktyki, które możesz wskazać jako cenne doświadczenie zawodowe.

 

FORUM EKONOMICZNE

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest bezsprzecznie najbardziej prestiżowym spotkaniem kilku tysięcy przedstawicieli świata nauki, gospodarki, polityki i mediów w Europie Środkowej i Wschodniej. Krynica stała się natomiast symbolem ambicji Polski, uznania jej za pełnoprawne mocarstwo regionalne w nowej, większej UE.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu jest jednym z partnerów instytucjonalnych Forum Ekonomicznego i od wielu lat współpracuje z Instytutem Wschodnim w Warszawie w ramach organizacji Forum.

Więcej informacji o przedsięwzięciu na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl

 

 

Już w sobotę 11 maja 2019 r. FAKRO otworzy przed Tobą drzwi do świata nowych możliwości. Przyjdź na Dzień Otwarty i zobacz, co może zaoferować Ci firma FAKRO!

baner na stronę www 848x200 px

Dzień Otwarty to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat ścieżek kariery w FAKRO oraz poznać osoby tam pracujące i zobaczyć czym się zajmują. Podczas spotkania Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu, opowie o tym, „Jak budować markę firmy” i podzieli się praktycznymi informacjami, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Swoją pigułkę sukcesu zaprezentuje też specjalnie na tę okazję zaproszony prelegent, na co dzień realizujący projekty z obszaru Employer Brandingu oraz HR. Zaplanowaliśmy także inne warsztaty tematyczne i doradztwo HR!


Bądź na bieżąco i śledź kolejne informacje na stronie internetowej (www.fakro.pl/kariera) i w mediach społecznościowych.
Już wkrótce zamieszczony zostanie szczegółowy program wydarzenia, regulamin eventu oraz formularz rejestracyjny. Start rejestracji uczestników zaplanowany jest na 8 kwietnia. Zapisz w kalendarzu tę datę, aby nie zapomnieć wysłać swojego zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona!