UWAGA STUDENCI ZAPISANI NA PRAKTYKI FORUM EKONOMICZNEGO!

W DNIU 27.06.2017 R. (wtorek) O GODZ. 16.00, W SALI NR 2.3

W INSTYTUCIE EKONOMICZNYM PWSZ W NOWYM SĄCZU

ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE DLA STUDENTÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH NA PRAKTYKI

XXVII FORUM EKONOMICZNEGO W KRYNICY

NA SPOTKANIU NASTĄPI PODZIAŁ STUDENTÓW NA POSZCZEGÓLNE SEKCJE FORUM

ORAZ ZOSTANĄ PRZEKAZANE MATERIAŁY INFORMACYJNE

SZKOLENIE JEST OBOWIĄZKOWE!

14 czerwca br. w historycznej Sali im. Marii Skłodowskiej-Curie Pałacu Polskiej Akademii Nauk im. Staszica w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”.
Po raz siódmy, w ramach tego programu, w 3 kategoriach (publiczne uczelnie akademickie, państwowe wyższe szkoły zawodowe, niepubliczne szkoły wyższe) wyróżniono najlepsze polskie uczelnie, kształcące twórczych i kreatywnych absolwentów, świetnie radzących sobie na rynku pracy. Założeniem tegorocznej edycji programu było nagrodzenie uczelni, które respektują prawa rynkowej ekonomii, ale jednocześnie nie zgadzają się na to, by ekonomia była jedynym regulatorem życia uniwersyteckiego i społecznego.

Prestiżowy certyfikat i godło promocyjne „Uczelnia Liderów” Komisja Naukowców Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała 22. uczelniom, które są ukierunkowane na rozwój studenta, a także charakteryzują się efektywnością oraz skutecznością w dziedzinie kształcenia praktycznego i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Wśród tych uczelni znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, która udział w programie rozpoczęła w 2013 roku. Uczelnia już po raz piąty uzyskała cenny certyfikat „Uczelnia Liderów”, który potwierdza wysoką jakość kształcenia i nieustanne doskonalenie oferty edukacyjnej, wsparcie dla studentów w zakresie naukowym oraz materialnym, a także rozwój bazy dydaktycznej i sportowej. Warto zauważyć, że poza certyfikatem „Uczelnia Liderów” po raz drugi przyznano jej też wyróżnienie „Najlepsza jakość studiów” (w formie statuetki i certyfikatu), które poświadcza, że znalazła się ona w wąskiej grupie tych jednostek, które wdrożyły najbardziej zaawansowane, oryginalne, nowoczesne i efektywne systemy zapewniania jakości kształcenia, determinujące rozwój różnorodnych programów i form kształcenia oraz sprzyjające innowacyjności w dydaktyce akademickiej.

Ponadto w 2015 roku, poza certyfikatem „Uczelnia Liderów”, PWSZ otrzymała również Nagrodę Nadzwyczajną - wyróżnienie „PRIMUS” (w formie statuetki), przyznawane jednostkom, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych wśród wszystkich szkół certyfikowanych w programie.

Certyfikat „Uczelnia Liderów” zdobywają uczelnie nowoczesne, innowacyjne, stawiające na przedsiębiorczość, nowatorstwo, zaangażowanie, pomysłowość, praktyczność wiedzy, ale jednocześnie na jakość, odpowiedzialność społeczną
i misyjność.

Informacja na podstawie materiałów Biura Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Pełny tekst uzasadnienia przyznania certyfikatu "Uczelnia Liderów"

W dniu 21 czerwca br. władze Uczelni podpisały porozumienie o współpracy z Oddziałem Małopolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W spotkaniu uczestniczyli: JM Rektor z dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw., Prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy doc. dr Marek Reichel, Prorektor ds. studenckich i kształcenia – dr Halina Potok, a ze strony Oddziału Małopolskiego PFRON Dyrektor – Marta Mordarska. Zawarte porozumienie ma na celu promowanie działań adresowanych do studentów z niepełnosprawnością. Ponadto współpraca polegać będzie na podejmowaniu wspólnych
inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych. Rozmowy dotyczyły również programu „Absolwent”, którego celem jest umożliwienie wejścia na rynek pracy osób niepełnosprawnych posiadających wykształcenie wyższe lub realizujących ostatni rok nauki w szkole wyższej.

 

Uwaga! Ostatnie 4 stypendia na wyjazdy na praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ - Wakacje 2017.

Szczegółowe informacje dot. dokumentów aplikacyjnych dostępne są w zakładce http://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/erasmus/praktyki-studenckie

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem Programu Erasmus+ lub Działem, Nauki, Rozwoju i Współpracy - ul. Staszica 1, pok 14 i 15, tel. 18 443 45 45 wew.101,102

 

 

Wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenta w roku akademickim 2017/2018

 

 

 

7 czerwca w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się koncert Aleksandra Porzucka, znanego sądeckiego artysty, kompozytora i pedagoga.

Podczas koncertu „Dla tego światła, dla tych braw...” Aleksander Porzucek wraz z wykonawcami: Barbarą Porzucek, Danutą Głąb, Anną Kożuch, Jakubem Stawiarskim, Justyną Zawiślan i Emilem Kiełbasą zaprezentował utwory skomponowane w czasie swojej długoletniej pracy artystycznej.

Na koncercie obecne były władze Uczelni JM dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. Rektor PWSZ oraz dr Halina Potok Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dyrekcja Instytutu Pedagogicznego doc. dr Zofia Muzyczka i dr Beata Lisowska, a także wicedyrektor Instytutu Zdrowia mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz oraz pracownicy PWSZ, liczne grono studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 UWAGA STUDENCI ZAPISANI NA PRAKTYKI FORUM EKONOMICZNEGO!

W DNIU 08.06.2017 R. (czwartek) O GODZ. 14.30, W SALI NR 2.3

W INSTYTUCIE EKONOMICZNYM PWSZ W NOWYM SĄCZU

ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE DLA STUDENTÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH NA PRAKTYKI

XXVII FORUM EKONOMICZNEGO W KRYNICY

NA SPOTKANIU NASTĄPI PODZIAŁ STUDENTÓW NA POSZCZEGÓLNE SEKCJE FORUM

SZKOLENIE JEST OBOWIĄZKOWE!

KONTAKT Z KOORDYNATOREM PRAKTYK FORUM ZE STRONY UCZELNI:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

UWAGA: 20 DODATKOWYCH MIEJSC – NIE PRZEGAP SWOJEJ SZANSY –

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

NAJPÓŻNIEJ DO 07.06.2017 R.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Szukasz miejsca gdzie możesz odbyć ciekawą praktykę?

 • Chcesz skrócić swoją praktykę zawodową o dwa tygodnie
 • a zyskać dodatkowe nowe doświadczenie i rozwinąć umiejętności praktyczne?
 • Poczuć satysfakcję z pracy przy organizacji międzynarodowej konferencji, gdzie koszty pobytu pokrywa organizator?
 • Otrzymać cenne zaświadczenie i referencje?
 • Mieć ważny wpis w Suplemencie do Dyplomu Ukończenia Studiów?

Weź udział w Praktykach Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój!

To wyjątkowa szansa na bezpośredni udział w dobrze zorganizowanym przedsięwzięciu o skali światowej.

logo forum festiwal bierow 2017

 

 

UWAGA: Termin nadsyłania zgłoszeń studentów został przedłużony do 04.06.2017 r.

 

 

W praktykach Forum Ekonomicznego mogą brać udział studenci I, II i III roku ze wszystkich instytutów!

Warunkiem uczestnictwa w Forum Ekonomicznym oraz Festiwalu Biegowym jest udział we wszystkich spotkaniach! – NIE PRZEGAP PIERWSZEGO SPOTKANIA

UWAGA: LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA – NIE PRZEGAP SWOJEJ SZANSY – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Uczelni oraz Instytutu Ekonomicznego prosimy nadsyłać wyłącznie drogą e-mailową do najpóźniej do 07.06.2017 r. do Koordynatora Praktyk Forum na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z Koordynatorem Praktyk Forum Ekonomicznego z ramienia Uczelni – mgr Moniką Makowiecką pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub podczas konsultacji: tj. w każdą środę od 14.00-15.30.

Dlaczego warto wziąć udział w praktykach Forum Ekonomicznego?

• Jesteś częścią ekipy organizacyjnej największej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej;

• Masz bezpośredni udział w prestiżowym wydarzeniu polityczno-biznesowym, doświadczenie zdobywasz też na zapleczu;

• Zyskujesz nowe znajomości wśród studentów z całej Polski;

• Rozwijasz umiejętności organizacyjne i pracy w grupie;

• Jesteś przedstawicielem organizatora wobec gości Forum - masz kontakt z vipami z Polski i zagranicy;

• Masz szansę zobaczyć jak wygląda współdziałanie w dynamicznym środowisku pracy;

• Zapoznajesz się ze strukturą profesjonalnego zespołu organizacyjnego;

• Poznajesz siebie w nowych warunkach pracy.

Poza tym:

• Bierzesz udział w szkoleniach przygotowujących do praktyki;

• Nie ponosisz kosztów związanych z pobytem - zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas praktyk finansuje ISW w Warszawie;

• Otrzymujesz koszule Forum Ekonomicznego;

• Odbierasz zaświadczenie o odbyciu praktyki, które możesz wskazać jako cenne doświadczenie zawodowe.

 

FORUM EKONOMICZNE w Krynicy Zdrój jest bezsprzecznie najbardziej prestiżowym spotkaniem kilku tysięcy przedstawicieli świata nauki, gospodarki, polityki i mediów w Europie Środkowej i Wschodniej. Krynica stała się natomiast symbolem ambicji Polski, uznania jej za pełnoprawne mocarstwo regionalne w nowej, większej UE.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu jest jednym z partnerów instytucjonalnych Forum Ekonomicznego i od wielu lat współpracuje z Instytutem Wschodnim w Warszawie w ramach organizacji Forum.

Więcej informacji o przedsięwzięciu na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl

REGULAMIN_Praktyk_2017

 

W dniu 26.05. 2017 na zaproszenie J.M. Rektora PWSZ dr hab. inż. Mariusza Cygnara i Dyrektora Instytutu Technicznego prof. hab. inż. Adama Ruszaja, w auli Instytutu Technicznego wygłosił wykład Dyrektor DELFO Polska S.A. mgr inż. Mirosław Malinowski, pt: „Procesy tłoczenia elementów karoseryjnych”.

DELFO Polska wchodzi w skład Grupy Magnetto, specjalizując się w produkcji wytłoczek, elementów spawanych i zgrzewanych oraz w technologii malowania proszkowego i kataforetycznego dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Głównym odbiorcą na rynku polskim jest Fiat Chrysler Automobiles a na rynkach zagranicznych m.in.: GM Opel, Saab, PSA, VW, Volvo Cars. Zakład wprowadził zasady World Class Manufacturing oraz system wskaźników KPI's (Key Performance Indicators) pozwalający mierzyć i monitorować efektywność produkcji.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno studentów jak również pracowników IT. Wykładowca przedstawił ewolucję procesów tłoczenia elementów nadwozia samochodu zaczynając od ręcznej obsługi pras, przechodząc następnie do obecnie wyłącznie realizowanych procesów zrobotyzowanych na przykładowej linii składającej się z sześciu pras - każda o nacisku 1200 ton. Wskazał na innowacyjność procesu technologicznego prezentując najnowszą prasę transferową o nacisku 2000 ton a także schemat strukturalny wprowadzanej obecnie technologii w fabryce w Tychach, tj. linii tłoczenia blach na gorąco (w temp. 900 0C).

Wykład ilustrowany był slajdami oraz krótkimi filmami prezentującymi istotne fragmenty procesu technologicznego. Należy podkreślić, iż zakres tematyczny wykładu wykraczał znacznie poza relacje przekazu literatury tematu tłocznictwa, wzbogaconej przekazem zagadnień praktycznych, ugruntowanych wieloletnim doświadczeniem Wykładowcy.


 

 

W dniu 8 maja 2017 r. JM Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. oraz Dyrektor Instytutu
Kultury Fizycznej dr Tomasz Cisoń przekazali informację o uzyskaniu
pozytywnej decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadającej uprawnienia
Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu
do prowadzenia STUDIÓW JEDNOLITYCH MAGISTERSKICH O PROFILU PRAKTYCZNYM
na kierunku FIZJOTERAPIA.

Studia na tym kierunku rozpoczną się 1 października 2017 r.

 

 

Jednolite 5-letnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Instytucie Kultury Fizycznej umożliwiają zdobycie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych niezbędnych do samodzielnej pracy z pacjentem w zakresie stosowania kompleksowego postępowania terapeutycznego zarówno w profilaktyce jak i w celach leczniczych.

Absolwent tego kierunku będzie przygotowany do kompleksowej oceny funkcjonalnej pacjenta, podjęcia działań fizjoterapeutycznych, a także do zlecania i dopasowania wyrobów medycznych. Program studiów przewiduje 1560 godzin praktyk zawodowych, m.in. z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii oraz fizjoterapii klinicznej, organizowanych w podmiotach prowadzących działalność leczniczą, do pracy w których student uzyskuje kwalifikacje.

Podstawowe atuty kierunku:

 • jednolite studia magisterskie, kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra fizjoterapii,
 • profil praktyczny umożliwiający połączenie teorii z umiejętnościami praktycznymi koniecznymi w wykonywaniu zadań zawodowych fizjoterapeuty,
 • liczne grono doświadczonych nauczycieli akademickich: profesorów, doktorów, specjalistów praktyków, gwarantujące realizację wszystkich zajęć i wysoką jakość kształcenia,
 • zajęcia odbywające się w specjalistycznych pracowniach i laboratoriach,
 • możliwość rozwoju i samokształcenia przez podejmowanie wielu inicjatyw naukowych (m.in. badania i projekty naukowe, uczestnictwo w wykładach i zajęciach otwartych prowadzonych przez międzynarodowych specjalistów w zakresie fizjoterapii),
 • 1560 godzin praktyk zawodowych odbywających się w blisko 30 podmiotach prowadzących działalność leczniczą.

 

W dniu 8 maja 2017 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oraz Sądeckie Wodociągi Sp. z o. o. sformalizowały i wzmocniły swoją wieloletnią współpracę. Porozumienie o współpracy podpisali JM Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. oraz Prezes Zarządu Pan Janusz Adamek.

Celem współpracy jest przede wszystkim prowadzenie wspólnych badań naukowych oraz realizacja praktyk studenckich na terenie Sądeckich Wodociągów.

Obu jednostkom zależy na podejmowaniu wspólnych inicjatyw umożliwiających współpracę naukowo-badawczą, planowanie, przygotowanie i realizowanie badań oraz analiz naukowych, a także prac badawczo-rozwojowych. Zarówno Uczelnia jak i Spółka potwierdziły chęć aplikowania o dotacje z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz z funduszy Unii Europejskiej, dzięki którym będzie możliwe wdrażanie opracowanych projektów oraz doposażenie bazy w obu instytucjach.

Dodatkowym aspektem współpracy jest kontynuacja prowadzenia praktyk studenckich oraz realizacja prac dyplomowych przy udziale Sądeckich Wodociągów, a także współpraca kadry Spółki i kadry Instytutu Technicznego, Instytutu Ekonomicznego i Instytutu Zdrowia PWSZ.