Prace Pani Małgorzaty Kossakowskiej – ubiegłorocznej absolwentki kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - zostały zakwalifikowane przez jury do wystawy grafiki odbywającej się w ramach Międzynarodowego Biennale Grafiki w Guanlan w Chinach. To wydarzenie artystyczne uchodzi za jedno z najważniejszych na świecie, stąd do konkursu aplikuje zazwyczaj kilka tysięcy artystów, przy czym do wystawy i publikacji w katalogu jury wybiera 200-300 prac.

    Pani Małgorzata Kossakowska wykonała dyplom w Pracowni Graficznej Instytutu Pedagogicznego pod moją promotorską opieką. Moja Absolwentka jest osobą wrażliwą a przy tym niepokorną i dociekliwą – te właśnie cechy kazały Jej drążyć i odkrywać to, co charakteryzuje twórczą jakość. W znakomity sposób udało się Jej połączyć język wykreowanej fotografii z syntetycznym myśleniem graficznym. Tym sposobem powstał indywidualny język artystyczny, znakomicie zbalansowany między sensem, ideą, formą i warsztatem. Artystka zapewne ujęła jury prostotą i oszczędnością swych cyfrowych kreacji, co na tle wybujałych efektów komputerowych, stosowanych powszechnie może zachwycać i trafiać do odbiorcy.

    Uczestnictwo w tak prestiżowej imprezie otwiera drzwi do sztuki światowej na najwyższym poziomie, czego życzę Autorce. Mam jednocześnie nadzieję, że dodatkowo zdopinguje Ją to do dalszych poszukiwań a wraz z nimi przyniesie kolejne sukcesy i spełnienia.

 

Serdecznie gratuluję,

prof. dr hab. Krzysztof Tomalski