17 maja 2017 r. na terenie Instytutu Kultury Fizycznej odbył się kolejny Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Rektora PWSZ w Nowym Sączu. Uroczystego otwarcia biegu i startu zawodników dokonał JM Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. W wydarzeniu uczestniczyli również: dr Halina Potok – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr Tomasz Cisoń – Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej, który aktywnie wspierał studentów swoim udziałem w biegu, dr Katarzyna Zwolińska-Mirek – Zastępca Dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej oraz kadra dydaktyczna Instytutu. Wzorem lat ubiegłych, o tę nagrodę, obok studentów, mogły też zawalczyć osoby spoza akademickiego grona. Na uczestników zarówno męskiej, jak i żeńskiej rywalizacji czekała przełajowa pętla o długości 2,0 km, prowadząca wokół obiektów Instytutu Kultury Fizycznej i terenów rekreacyjnych nad Dunajcem. W zawodach wystartowało około 114 zawodników. Doskonałe warunki pogodowe dostarczyły uczestnikom pozytywnej energii i motywacji, dzięki którym nie poddawali się i wytrwale biegli do mety. Nie brakowało przy tym oczywiście także zaciętej walki do ostatnich metrów o miejsca na podium.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyły: I miejsce – Angelika Brończyk (Instytut Ekonomiczny), II miejsce – Maria Skrzymowska (Instytut Kultury Fizycznej), III miejsce – Joanna Król (Instytut Kultury Fizycznej).

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężyli: I miejsce – Paweł Czech (Instytut Kultury Fizycznej), II miejsce – Adam Skalski (Instytut Kultury Fizycznej), III miejsce – Konrad Mliczek (Instytut Kultury Fizycznej).

W klasyfikacji OPEN zwyciężyli: I miejsce – Łukasz Marmol, II miejsce – Dariusz Bąba, III miejsce – Paweł Czech (Instytut Kultury Fizycznej).

Coroczny Bieg Przełajowy o Puchar Rektora PWSZ jest wstępem do rozpoczynających się Juwenaliów i ma na celu popularyzację sportowego, aktywnego trybu życia, integrację społeczności akademickiej, a także uświadomienie znaczenia walorów zdrowotnych, wynikających z zajęć rekreacyjno-ruchowych.

Oficjalne rozpoczęcie Juwenaliów 2017 – barwny pochód i przejęcie kluczy do miasta

W dniu 18 maja 2017 roku studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, w towarzystwie przedstawicieli Władz Uczelni oraz wykładowców, przeszli w barwnym pochodzie ulicami miasta do Rynku, gdzie Prezydenta Nowego Sącza Ryszard Nowak przekazał klucze do bram miasta na ręce przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.

W towarzystwie dr Haliny Potok – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr. Tomasza Cisonia – Dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej, Haliny Marcisz – Kwestor PWSZ w Nowym Sączu oraz dr. Janusza Patera wytypował również zwycięzców w konkursie na najlepsze przebranie.

Punktem kulminacyjnym sądeckich juwenaliów 2017 były sobotnie koncerty na placu Starej Sandecji, podczas których zagrali m.in. Maniek & Bartez, Kapela Ciupaga i Zeus, a nieustannie towarzyszyła temu - wzbudzająca ogromne zainteresowanie - eksplozja kolorów.