walki

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA ZAPRASZA NA:

I NOWOSĄDECKIE WARSZTATY SZTUK I SPORTÓW WALKI

Termin: 12 stycznia 2017 r. godz. 15.00 - 18.00 (warsztaty)
godz. 18.00 - 19.00 (pokazy)

Miejsce: Hala Treningowa Instytut Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu

Sekcje oraz prowadzący:
AZS PWSZ w Nowym Sączu - Piotr Dobosz
Aikido - Marek Śledziński
Sambo-systema - Czesław Poczykowski
Krav maga - Cristian Colin
Brazylijskie Jujitsu - Jan Tokarczyk
Taekwondo - Janusz Kowalczyk
Astral Team - Piotr Dobosz

Serdecznie zapraszamy zawodników, trenerów, sekcje i kluby sportowe, studentów oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!!!

Koło Naukowe Vehiculum działające w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ma zaszczyt zaprosić do udziału w I Konferencji naukowej pt. „Przemysł i systemy transportowe”.

Patronat nad wydarzeniem objął dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.
Konferencja odbędzie się w dniach 19–21 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji na stronie http://it.pwsz-ns.edu.pl/vehiculum

Zachęcamy pracowników PWSZ w Nowym Sączu do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej,

nt. "PROBLEMS AND DILEMMAS OF TEACHING AND LEARNING THEORY AND PRACTICE IN FORMAL EDUCATION",

która odbędzie się w Serbii w dniach 26-27 maja 2017 r.

Organizatorem konferencji jest Wydział Edukacji Uwersytetu w Belgradzie w partnestwie z: Pedagogical Faculty of the University St Climent Ohridski in Bitola, Faculty for Educational Sciences, Psychology and Social Sciences of the University Aurel Vlaicu in Arad, Pedagogical Faculty of the University of Maribor, University for Teacher Education in Bienne, Faculty of Teacher Education of the University of Zagreb oraz PWSZ w Nowym Sączu.

Tematyka konferencji:

· Problems and Dilemmas of Contemporary Formal Education (from Preschool to Andragogical Didactics) and Their Implications in Teaching and Learning,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Mathematics in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Language and Literature (Mother Tongue and Foreign Languages) in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Science and Social Studies in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Arts in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Physical Education in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Applying ICT in Formal Education.

Ważne daty:

· Application submission and title and abstract submission deadline: 15 February 2017

· Acceptance of papers notification deadline: 1 April 2017

· Full paper submission deadline: 1 July 2017

· Conference fee due by: 1 May 2017

· Conference language: English and Serbian

· Conference dates and venue: 26 and 27 May 2017, Arandjelovac (75 km from Belgrade), hotel Izvor (http://www.a-hotel-izvor.com).

Więcej informacji w Dziale nauki, rozwoju i współpracy, tel. 18 547 56 02 wew. 102 lub 101.

szczegóły

W imieniu Dyrekcji Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Lingwistycznym „DUET”.

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Konkurs jest dwuetapowy.

Etap wewnętrzny przeprowadzany będzie 26 stycznia 2017 przez nauczycieli uczących języków obcych.

Etap międzyszkolny, finałowy odbędzie się w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu:

- 28 marca 2017 – część pisemna,

- 26 kwietnia 2017 – część ustna.

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język niemiecki, francuski lub rosyjski.

Więcej informacji na stronie Instytutu Języków Obcych.

W dniu 17 grudnia 2016 r. w Instytucie Kultury Fizycznej odbędzie się Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla trenerów piłki nożnej i nauczycieli wychowania fizycznego we współpracy z Wydziałem Szkolenia OZPN w Nowym Sączu oraz Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej w Krakowie. Szczegółowe informacje w Instytucie Kultury Fizycznej

W dniu 13 października 2016 r., tj. czwartek, o godz. 19.15, w Auli Instytutu Technicznego (Nowy Sącz, ul. Zamenhofa 1a, sala nr 1.9) odbędzie się spotkanie Rzecznika Praw Obywatelskich, Pana dr Adama Bodnara ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i studentami Wyższej Szkoły Biznesu – NLU.

Temat spotkania – „Prawa człowieka w praktyce”.

Wszystkich zainteresowanych studentów serdecznie zapraszamy.

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu informuje, że są jeszcze wolne miejsca na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia.

Rekrutacja uzupełniająca na studia rozpoczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 prowadzona jest w okresie od 1 sierpnia do 30 września 2016 r. na następujących kierunkach studiów:

studia pierwszego stopnia

studia I stopnia

studia drugiego stopnia:
 studia II stopnia

pwsz nalepka noc naukowcow

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2016 w PWSZ w Nowym Sączu
Uwaga: program może ulec zmianie.

logo mnn 1   logo mnn 2

Link do strony Konferencji: http://it.pwsz-ns.edu.pl/tmm2016/
W Instytucie Kultury Fizycznej:
- Wychowanie fizyczne - trener personalny,
- Wychowanie fizyczne z kinezygerontoprofilaktyką,
- Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych.

W Instytucie Pedagogicznym:
- Edukacja artystyczna z terapią zajęciową i arteterapią,
- Sztuki wizualne z grafiką projektową i fotografią.

W Instytucie Technicznym:
- Inżynieria systemów ekoenergetycznych.