LIDER WIEDZY EKONOMICZNEJ

KONKURS O PUCHAR REKTORA PWSZ

Temat Konkursu: „e-Administracja wyzwaniem XXI wieku”

Celem Konkursu jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

Przyjęta formuła Konkursu ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pokładamy nadzieję, że laureaci i finaliści Konkursu zasilą w przyszłości kadry menadżerów, nauczycieli akademickich i fachowców z różnych dziedzin praktyki gospodarczej.

Informacje ogólne

Lider Wiedzy Ekonomicznej – Konkurs o Puchar Rektora PWSZ dla szkół ponadgimnazjalnych organizowany jest przez Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym Sączu.

Pytania o charakterze otwartym i pytania testowe będą odzwierciedlać problematykę zawartą w programie Konkursu, z uwzględnieniem zagadnień przedstawionych w literaturze zalecanej w przygotowaniach do Konkursu.

Konkurs o Puchar Rektora PWSZ ma charakter dwu-stopniowych eliminacji:

I etap - eliminacje szkolne – 17.03.2017 r. – godz. 10.00 – 12.00 – w szkołach partnerskich

II etap - eliminacje centralne – 07.04.2017 r. – godz. 9.00 – 10.30 – Instytut Ekonomiczny PWSZ

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą wyłącznie drogą e-mailową do dnia 10.03.2017 r. Formularz zgłoszeń do pobrania ze strony internetowej Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu: http://www.pwsz-ns.edu.pl/ie/.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu zamieszczone zostały na stronie internetowej Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu: http://www.pwsz-ns.edu.pl/ie/ (w tym zagadnienia wraz zalecaną literaturą) oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1639155929727667/

DLA ZWYCIĘZCY ORAZ II I III MIEJSCA PRZEWIDZIELIŚMY ATRAKCYJNE NAGRODY

Uczniom zainteresowanym Konkursem umożliwia się korzystanie ze zbiorów bibliotecznych czytelni. Ponadto jest możliwość wypożyczenia wybranych pozycji literaturowych przez Nauczyciela (Opiekuna).

Biblioteka mieści się w Nowym Sączu przy Alejach Wolności 40 (godziny otwarcia wypożyczalni: poniedziałek - piątek: 9.00-16.00, sobota: 8.30-10.00; czytelnia jest czynna: poniedziałek: 9.00-16.00, wtorek – piątek: 8.00-17.00, sobota: 10.00-14.00).

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Zagadnienia ogólne oraz szczegółowe wraz proponowaną z literaturą

Uwaga! Nabór na praktyki studenckie w ramach Programu Erasmus+ mija z dniem 10 marca 2017 r.
Studenci, którzy indywidualnie zorganizowali sobie miejsce praktyk proszeni są o pilny kontakt z Działem Nauki, Rozwoju i Współpracy  - Rektorat pok. 14 i 15 w terminie do 10 marca 2017 r.

UWAGA: przedłożony termin zgłoszeń na konferencję: deadline: 26 / 02 / 2017

 

Zachęcamy pracowników PWSZ w Nowym Sączu do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej,

nt. "PROBLEMS AND DILEMMAS OF TEACHING AND LEARNING THEORY AND PRACTICE IN FORMAL EDUCATION", która odbędzie się w Serbii w dniach 26-27 maja 2017 r. 

Organizatorem konferencji jest Wydział Edukacji Uwersytetu w Belgradzie w partnestwie z: Pedagogical Faculty of the University St Climent Ohridski in Bitola, Faculty for Educational Sciences, Psychology and Social Sciences of the University Aurel Vlaicu in Arad, Pedagogical Faculty of the University of Maribor, University for Teacher Education in Bienne, Faculty of Teacher Education of the University of Zagreb oraz PWSZ w Nowym Sączu.

 

Tematyka konferencji:

· Problems and Dilemmas of Contemporary Formal Education (from Preschool to Andragogical Didactics) and Their Implications in Teaching and Learning,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Mathematics in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Language and Literature (Mother Tongue and Foreign Languages) in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Science and Social Studies in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Arts in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Teaching and Learning Physical Education in Theory and Practice,

· Problems and Dilemmas of Applying ICT in Formal Education.

 

Ważne daty:

· Application submission and title and abstract submission deadline: 26 February 2017

· Acceptance of papers notification deadline: 1 April 2017

· Full paper submission deadline: 1 July 2017

· Conference fee due by: 1 May 2017

· Conference language: English and Serbian

· Conference dates and venue: 26 and 27 May 2017, Arandjelovac (75 km from Belgrade), hotel Izvor (http://www.a-hotel-izvor.com).

 

Więcej informacji w Dziale nauki, rozwoju i współpracy, tel. 18 547 56 02 wew. 102 lub 101.

szczegóły

 

 

 

Spotkanie organizacyjne w sprawie „KURSU PODSTAWOWEGO SYSTEMU JĘZYKOWO - MIGOWEGO” (JĘZYK MIGOWY), odbędzie się 24 lutego 2017 roku, o godz. 16.30 w Instytucie Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Chruślickiej 6 w Nowym Sączu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!

Szczegółowe informacje pod numerem; 18 441-45-92 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONKURS nr 1/2017 O PRZYZNANIE STYPENDIUM Z WŁASNEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W NOWYM SĄCZU

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, którzy zamierzają realizować projekty w zakresie nauki, ze szczególnym uwzględnieniem projektów wspierających rozwój naukowy i zawodowy.

Miejsce i termin składania: Sekretariaty instytutów do 24 lutego 2017 r.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/wlasny-fundusz-stypendialny#pracownik

 

KONKURS nr 2/2017 O PRZYZNANIE STYPENDIUM Z WŁASNEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W NOWYM SĄCZU

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu za wyróżniające się osiągnięcia naukowe

Dodatkowe wymagania:

· zaliczenie, w terminie przewidzianym regulaminem studiów, co najmniej pierwszego roku studiów,

· uzyskanie średniej ocen za dotychczasowy okres studiów co najmniej 4,5,

· wzorowe wypełnianie obowiązków studenta, określonych w regulaminie studiów.

Miejsce i termin składania: Sekretariaty instytutów do 24 lutego 2017 r.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/wlasny-fundusz-stypendialny#student

 

Koło Naukowe Vehiculum działające w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ma zaszczyt zaprosić do udziału w I Konferencji naukowej pt. „Przemysł i systemy transportowe”.

Patronat nad wydarzeniem objął dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.
Konferencja odbędzie się w dniach 19–21 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji na stronie http://it.pwsz-ns.edu.pl/vehiculum

W imieniu Dyrekcji Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Lingwistycznym „DUET”.

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Konkurs jest dwuetapowy.

Etap wewnętrzny przeprowadzany będzie 26 stycznia 2017 przez nauczycieli uczących języków obcych.

Etap międzyszkolny, finałowy odbędzie się w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu:

- 28 marca 2017 – część pisemna,

- 26 kwietnia 2017 – część ustna.

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język niemiecki, francuski lub rosyjski.

 

Więcej informacji na stronie Instytutu Języków Obcych.

walki

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA ZAPRASZA NA:

I NOWOSĄDECKIE WARSZTATY SZTUK I SPORTÓW WALKI

Termin: 12 stycznia 2017 r. godz. 15.00 - 18.00 (warsztaty)
godz. 18.00 - 19.00 (pokazy)

Miejsce: Hala Treningowa Instytut Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu

Sekcje oraz prowadzący:
AZS PWSZ w Nowym Sączu - Piotr Dobosz
Aikido - Marek Śledziński
Sambo-systema - Czesław Poczykowski
Krav maga - Cristian Colin
Brazylijskie Jujitsu - Jan Tokarczyk
Taekwondo - Janusz Kowalczyk
Astral Team - Piotr Dobosz

Serdecznie zapraszamy zawodników, trenerów, sekcje i kluby sportowe, studentów oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!!!

W dniu 17 grudnia 2016 r. w Instytucie Kultury Fizycznej odbędzie się Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla trenerów piłki nożnej i nauczycieli wychowania fizycznego we współpracy z Wydziałem Szkolenia OZPN w Nowym Sączu oraz Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej w Krakowie. Szczegółowe informacje w Instytucie Kultury Fizycznej

W dniu 13 października 2016 r., tj. czwartek, o godz. 19.15, w Auli Instytutu Technicznego (Nowy Sącz, ul. Zamenhofa 1a, sala nr 1.9) odbędzie się spotkanie Rzecznika Praw Obywatelskich, Pana dr Adama Bodnara ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i studentami Wyższej Szkoły Biznesu – NLU.

Temat spotkania – „Prawa człowieka w praktyce”.

Wszystkich zainteresowanych studentów serdecznie zapraszamy.