Dnia 22 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w Instytucie Ekonomicznym PWSZ odbędzie się wykład otwarty Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów,

Pana Wiesława Janczyka

 

Temat wykładu:

 

„Rola Ministerstwa Finansów w procesie opracowywania i wdrażania regulacji

służących uczciwej konkurencji i naprawie finansów publicznych”

W dniach 7–8 grudnia 2017 r. w Instytucie Pedagogicznym PWSZ w Nowym Sączu odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja Pedagogicznych Kół Naukowych „Pedagog w kontekstach współczesności” organizowana przez Koło Naukowe Pedagogów.

W konferencji oprócz studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Pedagogów wezmą udział studenci Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Preszowskiego pod opieką doc. RNDr. Renáty Bernátovej i Mgr. Hedvigi Kochovej, PhD. oraz studenci z Instytutu Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego pod opieką dr Anny Malec.

Konferencja wpisuje się w Jubileuszowe obchody 20-lecia powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

 

Program konferencji:

 

7 grudnia 2017 r.

Instytut Pedagogiczny PWSZ w Nowym Sączu, ul. Chruślicka 6

13:00–13:30 – rejestracja uczestników

14:00–14:15 – uroczyste rozpoczęcie konferencji
14:15–15:00 – sesja plenarna

15:00–15:30 – przerwa kawowa
15:30–17:00 – warsztaty

- moduł muzyczno – ruchowy

- moduł plastyczno­ – techniczny

 

8 grudnia 2017 r.

Hotel Keisa, ul. Barbarckiego 89

9:30–13:00 – obrady w sekcjach

13:00–13:30 – podsumowanie i zakończenie konferencji

Koło Naukowe Rozwoju Regionalnego oraz Koło Naukowe Marketer działające w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu z wielką przyjemnością pragną zaprosić do udziału w XV Ogólnopolskim Sympozjum Kół Naukowych pt. Społeczeństwo XXI wieku – problemy i wyzwania, które odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2017 r.

UWAGA STUDENCI, KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W PRAKTYKACH

XXVII FORUM EKONOMICZNEGO W KRYNICY!

 

W dniu 23.11.2017 r. (tj. czwartek) o godz. 14.30 w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu, sala 2.2.

odbędzie się spotkanie podsumowujące Forum wraz z uroczystym wręczeniem zaświadczeń i wyróżnień od organizatorów przedsięwzięcia.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu zaprasza do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi po hasłem "Nasza Krew Nasza Ojczyzna".

Jest to ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, które wypada właśnie w listopadzie. Krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych w dniu 23 listopada 2017 r. do budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera 50  w godzinach 8:30-13:00.

 

 

Komunikat Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

Akcja informacyjna Krajowego Punktu Kontaktowego:
Horyzont 2020 - nowe programy pracy na lata 2018-2020

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB UE) informuje, że Komisja Europejska ogłosiła nowe programy pracy w obszarach tematycznych unijnego programu finansowania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na lata 2018–2020 oraz programu Euratom na lata 2018-2020 (komunikat prasowy – LINK). W opublikowanych programach pracy zawarte są tematy i daty rozpoczęcia konkursów w ostatnich trzech latach trwania programów.

Programy pracy znajdują się na stronie Komisji Europejskiej – LINK.

Program Horyzont 2020 rozpoczął się w 2014 r. z budżetem blisko 80 mld euro. Na lata 2018-2020 pozostało do zainwestowania w badania i rozwój 30 mld euro. Komisja ogłosiła, że w ciągu najbliższych trzech lat będzie dążyć do uzyskania większego wpływu finansowania w dziedzinie badań, koncentrując się na mniejszej liczbie kluczowych tematów, takich jak: bezpieczeństwo, zmiany klimatu, czysta energia i gospodarka cyfrowa. Program Horyzont 2020 ma także w większym stopniu stymulować przełomowe innowacje, które trafiają na rynek.

To ogromna szansa dla polskich uczelni, firm i instytutów. Dodatkową zachętą są wprowadzone nowe zasady wynagradzania, bardziej atrakcyjne dla polskich podmiotów (więcej informacji LINK).

O wszystkich wspomnianych zmianach, a także zasadach aplikowania do konkursów
w programach Horyzont 2020 i Euratom bezpłatnie informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w czasie dni informacyjnych oraz indywidualnych konsultacji.

Zapraszamy Państwa do udziału w organizowanych przez KPK PB UE w najbliższych miesiącach dniach informacyjnych oraz warsztatach, a także zachęcamy do śledzenia informacji o wydarzeniach i spotkaniach brokerskich organizowanych w innych krajach UE. Kalendarium wydarzeń podajemy na naszej stronie internetowej www.kpk.gov.pl („Konkursy 2018-2020 akcja informacyjna i spotkania brokerskie”), w naszym newsletterze (zachęcamy do zapisania poprzez naszą stronę internetową) oraz w mediach społecznościowych (zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku - KPK.Polska oraz na Twitterze - @KPK_PL.

Zapraszamy do siedziby KPK PB UE na bezpłatne konsultacje z naszymi ekspertami oraz zachęcamy do korzystania z oferty Sieci KPK.

Pełna wersja informacji

 

 

SPOTKANIE ze studentami chętnymi na praktyki m.in. w Hiszpanii, Grecji, Portugalii i na Cyprze

w ramach PROGRAMU ERASMUS+ 

Poniedziałek 23.10.2017 w IJO (sala 001) godz. 10:45

WARTO

Oprócz stypendium z programu ERASMUS studenci otrzymują wynagrodzenie, wyżywienie i zakwaterowanie oraz dodatkowe bonusy!

 

Firma Algoos Study, Work and Travel INC™ zaprasza do współpracy studentów, którzy mogą wyjechać na praktyki na min. 3-4 miesiące, np:

- Cypr: 5.5 - 6 dni w tygodniu, 8 godz. dziennie, wynagrodzenie: 100€-150€ miesięcznie, darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie 3x dziennie, plus 250€ - 400€ bonus na koniec kontraktu na pokrycie kaucji (195€) oraz częściowo biletów lotniczych.

- Grecja: 6 dni w tygodniu, 8 godz. dziennie, wynagrodzenie: 100€-150€ miesięcznie, darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie 3x dziennie, plus 150€ - 250€ bonus na koniec kontraktu na pokrycie kaucji 195€.

- Hiszpania: 5 dni w tygodniu, 8 godz. dziennie, wynagrodzenie: 100€-150€ miesięcznie, darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie 3x dziennie

- Portugalia: 5 dni w tygodniu, 8 godz. dziennie, wynagrodzenie: 100€-150€ miesięcznie, darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie 3x dziennie.

 

Uwaga: Studenci, którzy planują wyjazdy w okresie wakacji 2018 proszeni o zgłaszanie się do Działu nauki, rozwoju i współpracy już jesienią!

 

Więcej informacji o Programie Erasmus tutaj.

Fundacja DKMS zaprasza Studentów do wzięcia udziału w IX edycji projektu HELPERS’ GENERATION.

REKRUTACJA TRWA TYLKO DO 17 PAŹDZIERNIKA!

dkms

Zostań Studenckim Liderem i zorganizuj na uczelni akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. To właśnie dzięki Tobie i zarejestrowanym Dawcom możliwe jest ratowanie życia chorym na nowotwory krwi.

Aby się zgłosić, wystarczy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. uzupełniony formularz CV oraz formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji oraz formularze do pobrania znajdziesz na stronie www.dkms.pl/student

Do tej pory udało nam się wspólnie przeprowadzić 822 akcji rejestracji i zarejestrować 95 159 potencjalnych Dawców. 453 osoby z tej grupy zostało Dawcami faktycznymi, dając komuś szansę na życie. Chcemy dalej pomagać chorym na nowotwory krwi i potrzebujemy Twojego wsparcia.

Zapraszamy do aplikowania na Studenckiego Lidera!

Zapraszamy studentów do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy do uczelni partnerskich oraz praktyki
w ramach Programu Erasmus+ w roku 2017/2018.

 

fotolia 61448516 subscription monthly xxl

WYJAZDY NA STUDIA w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18

Kiedy zgłosić w uczelni chęć wyjazdu?

Uczelnia prowadzi rekrutację na wyjazdy semestrze poprzedzającym wyjazd na studia (lecz najpóźniej do 30 października w przypadku chęci wyjazdu na semestr letni). Jest to związane z deadlinem wyznaczonym przez uczelnie zagraniczne, określającym datę wpływu aplikacji studenta.

Lista uczelni partnerskich

Wysokość stawek stypendialnych

 

Kryteria kwalifikacji:

 • uzyskanie zgody Dyrektora Instytutu/Kierownika Zakładu Instytutu,
 • dobre wyniki w nauce (średnia ocen z poprzedniego roku akademickiego lub semestru kiedy aplikantem jest student 1-go roku),
 • znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni zagranicznej – najczęściej jest to język angielski, ale również niemiecki, włoski, francuski, norweski i słowacki w zależności od kraju docelowego,
 • potwierdzenie znajomości języka w postaci certyfikatu lub zaświadczenia ze szkoły językowej,
 • złożenie pełnej wymaganej dokumentacji zgodnie z Regulaminem Programu Erasmus.

Zalety:

 • zyskanie unikalnej wiedzy w zakresie danego kierunku studiów,
 • zdobycie nowych umiejętności społecznych,
 • doskonalenie znajomości w zakresie języków obcych (bezpłatny kurs językowy),
 • doświadczenie mile widziane w CV,
 • zawieranie międzynarodowych przyjaźni i znajomości,
 • zwiedzanie Europy,
 • wspaniała życiowa przygoda,
 • stypendium na pokrycie kosztów wyjazdu!

Generalnie Program Erasmus+ oferuje dwie formy mobilności: wyjazdy do uczelni partnerskich oraz na praktyki zawodowe (łącznie do 12 miesięcy na każdym stopniu studiów).

Z obu form mogą skorzystać studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Daje on także możliwość wyjazdu na praktyki dla absolwentów. Wyjazdy dofinansowywane są z funduszy unijnych, a ich wysokość uzależniona jest od formy mobilności, długości pobytu i kraju. Uczestnictwo w wymianie zagranicznej jest mile widziane w CV i cenione przez pracodawców, świadczy o ambicji i zaradności danej osoby oraz znajomości języków obcych. Rekrutacja prowadzona jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego należy śledzić ogłoszenia na stronie internetowej Uczelni (zakładka Erasmus) oraz na stronie ogólnopolskiej www.erasmusplus.org.pl

 

Wszelkie informacje: Dział nauki, rozwoju i współpracy (Rektorat, pok. 14 lub 15).

tel. 18 547 56 02 wew. 101 lub 102

 

Opinie o wyjazdach studentów PWSZ

 

 

 

20 inauguracja2017