16 stycznia 2019 r. w Auli im. Profesora Andrzeja Bałandy w budynku Biblioteki PWSZ miała miejsce promocja książki Pana Profesora Wojciecha Kudyby „Imigranci wracają do domu”, która otrzymała laur „Najgorętszej Książki Lata” w plebiscycie TVP Kultura 2018.

W spotkaniu wzięli udział Pani dr hab. Zdzisława Zacłona, prof nadzw. – Dyrektor Instytutu Pedagogicznego, Pani mgr Bogusława Gaweł – Zastępca Dyrektora Instytutu Pedagogicznego, Pani Maria Sosin – Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, pracownicy Uczelni oraz studenci.

Książka to opowieść o odkrywaniu na nowo siebie, o przemianie duchowej bohatera i realnej odmianie jego losów, gdy dotychczasowe życie legło w gruzach. Autor, cytując fragmenty powieści, odsłonił przed słuchaczami obraz bohatera, zachęcając tym samym nie tylko do przeczytania jej, ale i głębokiej refleksji nad problemami, które dotyczą każdego z nas.

Profesor Wojciech Kudyba nawiązał również do swojej nowo wydanej książki „Kamienica”, na którą składają się cztery opowiadania.

Na zakończenie spotkania autor odpowiadał na pytania i podpisywał swoje książki.