Masz maturę i co dalej? graficzny nagłówek przedstawiający uśmiechniętą kobietę

Prawdopodobnie zastanawiasz się nad trudnym wyborem dotyczącym kontynuowania nauki. Być może szukasz uczelni, która pomoże Ci zdobyć wiedzę i wykształcenie na studiach wyższych? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu dysponuje ciekawą ofertą edukacyjną studiów I i II stopnia, dostosowaną do potrzeb rynku pracy. Zapewnia dobre warunki studiowania oraz możliwość kształtowania własnych zainteresowań w kołach naukowych i organizacjach studenckich, a w ramach programu Erasmus+ studenci z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o wyjazdy na studia do uczelni zagranicznych. Pamiętaj, że wyższe wykształcenie jest ważnym atutem sprzyjającym w skutecznym poszukiwaniu pracy.

Czy dam sobie radę?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu podejmuje działania mające na celu dostosowanie obiektów Uczelni dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Większość budynków spełnia podstawowe kryteria dostępności, natomiast pozostałe są w trakcie budowy, adaptacji lub przystosowania dla osób z dysfunkcjami ruchu. Dla studentów zamiejscowych Uczelnia oferuje zamieszkanie w przystosowanym Domu Studenta. W Uczelni funkcjonuje Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, którzy służą pomocą w rozwiązywaniu spraw i problemów związanych ze studiami.

Co zrobić, aby studiować na PWSZ?

Osoby z niepełnosprawnościami starające się o przyjęcie na studia, obejmują takie same kryteria przyjęć jak innych kandydatów. Szczegółowe informacje dotyczące Uczelni, kierunków studiów, rekrutacji dostępne są w informatorze dla kandydatów oraz na stronie: www.pwsz-ns.edu.pl

Co oferuje uczelnia?

 • Pomoc w ramach funkcjonowania Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu m.in. w zakresie:
  • Przydzielenia asystenta dydaktycznego;
  • Użyczenia specjalistycznego sprzętu w celu wsparcia przebiegu procesu dydaktycznego;
  • Organizacji dodatkowych zajęć dydaktycznych prowadzonych z uwzględnieniem specyficznych potrzeb wynikających z niepełnosprawności;
  • Transportu studentów z niepełnosprawnościami narządu ruchu;
  • Możliwości korzystania z konsultacji psychologicznych, zawodowych i innych.
 • Stypendium specjalne dla osób z niepełnosprawnościami oraz pozostałe formy pomocy materialnej, w tym stypendia: socjalne, rektora dla najlepszych studentów oraz zapomogi.
 • Pomoc, poradę w rozwiązywaniu problemów i spraw związanych ze studiami.
 • Przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami Dom Studenta.
 • Indywidualne warunki i tryb odbywania zajęć dydaktycznych.
 • Indywidualne korzystanie z Biblioteki Uczelni.
 • Możliwość korzystania z oznaczonych miejsc parkingowych na terenie Uczelni.

Gdzie szukać pomocy?

BIURO DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ul. Długosza 61, 33-300 Nowy Sącz, pok. 06

tel.: 510 777 568, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PEŁNOMOCNIK REKTORA DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

tel. 519 804 872, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji dostępne na stronie: https://www.pwsz-ns.edu.pl zakładka: Dla studenta/ niepełnosprawni

 

Jeśli masz wątpliwości, pytania związane z wyborem kierunku studiów, możliwością studiowania na naszej Uczelni, napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie, służymy pomocą. ZAPRASZAMY!