Wsparcie dla studentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Szanowni Państwo

informujemy, iż spółka DGA S.A. wraz z partnerem - Fundacją Sowelo rozpoczęły realizację projektu „Asystent studenta z ASD”. Projekt ma na celu wsparcie studentów ze spektrum autyzmu, a także pomóc im w pokonaniu trudności związanych z odnalezieniem się w nowym środowisku. Posiadanie przez studenta orzeczenia o stopniu niepełnosprawności nie będzie warunkiem koniecznym do korzystania ze wsparcia w ramach projektu. Mając nadzieję, iż realizacja projektu „Asystent studenta z ASD” przyczyni się do podwyższenia jakości procesu studiowania przez osoby ze spektrum autyzmu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naborze. W ramach projektu, studentom zostanie zapewnione wsparcie ze strony lidera-adwokata przez okres 15 miesięcy w zakresie spraw związanych z procesem pobierania nauki na uczelni, w tym spraw administracyjnych oraz dydaktycznych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu 510 777 568 do dnia 18 czerwca 2021 roku.

Szczegółowe informacje:

Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Nowym Sączu

tel. 510 777 568

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uwaga!

12-03-2021

INFOMORMUJEMY i ZACHĘCAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW w pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

 

„AKTYWNOŚĆ KLUCZEM DO NIEZALEŻNOŚĆI – PROJEKT SKIEROWANY DO STUDENTÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”

 

aktywnosc kluczem

 

Bezpłatna aktywna rehabilitacja – stacjonarnie i ONLINE

Fundacja Avalon niezmiennie prowadzi bezpłatną rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności”. W zajęciach można wziąć udział online – co ma szczególne znaczenie w związku z pandemią COVID-19 – lub stacjonarnie. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON. Do udziału w projekcie zaproszone są osoby od 16 rż., posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej, stopień umiarkowany lub znaczny.

Terapia w ramach realizowanego przez Fundację Avalon projektu „Aktywność kluczem do niezależności” jest kompleksowa, dostępna online i bezpłatna. W projekcie oferowane są zajęcia indywidualne, takie jak: aktywna rehabilitacja, trening w wirtualnej rzeczywistości, zajęcia z psychologiem czy logopedą. Dodatkowo organizowane są zajęcia grupowe: crosstrening, nordic walking, zumba, samoobrona, techniki relaksacyjne, trening „samodzielni w terenie”, czy trening „samodzielni na co dzień”. Wszystkie zajęcia są dostosowane przez specjalistów Avalon Active, tak by przynosiły jak najlepsze efekty dla pacjentów, którzy zdecydują się na uczestnictwo online.

Gdzie? Rehabilitacja ONLINE odbywa się poprzez aplikację Zoom. Dołączenie do zajęć nie jest trudne – wystarczy kliknąć w link otrzymany w mailu. Jest również możliwość realizacji projektu w formie hybrydowej (stacjonarnie + online) – zajęcia stacjonarne są prowadzone w siedzibie Fundacji Avalon (Domaniewska 50A, Mokotów, Warszawa).

ZGŁOŚ SIĘ! Umów się na bezpłatną konsultację (online) z fizjoterapeutą, w czasie której specjalista dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do twoich potrzeb i możliwości.

Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślij maila zawierającego:

- nr telefonu do kontaktu

- skan (/czytelne zdjęcie) aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności (przednia i tylna strona),

- posiadaną dokumentację medyczną dot. schorzenia oraz diagnostykę obrazową (np. RTG, MR, tomografia). Dokumentacja jest potrzebna do kwalifikacji Beneficjenta do Projektu oraz wyznaczenia celu rehabilitacji.

Po otrzymaniu dokumentów, skontaktujemy się, aby umówić termin konsultacji.

Więcej informacji w Recepcji Fundacji Avalon, tel.: 22 349 97 71, 796 324 328, 531 786 660.

Serdecznie zapraszamy!

 

Stypendia Google dla studentów z niepełnosprawnością

20-11-2020

Do 4 grudnia br. studenci z niepełnosprawnością z kierunków informatycznych mogą aplikować do programu stypendialnego Google na rok akademicki 2021/2022. Stypendium wynosi 7 tys. euro.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami oraz udział w programie stypendialnym.

Kto może ubiegać się o Europejskie Stypendium Google?

Kandydaci muszą:

 • być studentami europejskiej uczelni na kierunkach informatycznych lub pokrewnych dziedzin technicznych z podstawowymi modułami informatycznymi;
 • być zapisani jako studenci w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na rok akademicki 2020-2021;
 • utrzymywać dobre wyniki w nauce (jeśli student łączy studia z pracą warto o tym napisać w formularzu wniosku);
 • być przykładem przywództwa i pasji do informatyki i technologii;
 • mieć ukończone 18 lat od 5 października 2020 r.;
 • mają zamiar zostać zapisanym jako student w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na studiach licencjackich, magisterskich lub doktoranckich (lub równoważnych) na uczelni w Europie na rok akademicki 2021/2022;
 • mieć niepełnosprawność lub mieć długotrwale obniżony stan zdrowia (dysleksję, dyspraksję, niepełnosprawność wzroku, niepełnosprawność słuchu, cukrzycę, epilepsję, depresję, zaburzenia lękowe i wszelkie inne niepełnosprawności fizyczne lub psychiczne).

Jak aplikować?

Kandydaci zostaną poproszeni o wypełnienie wniosku online za pośrednictwem EmployAbility, który obejmuje:

 • Ogólne informacje ogólne (tj. dane kontaktowe i szczegóły dotyczące obecnych i planowanych studiów na uniwersytetach w roku akademickim 2020/2021).
 • CV.
 • Potwierdzenie akademickie z obecnych i poprzednich instytucji (jeśli zdobyłeś wyższy stopień naukowy).
 • List referencyjny od profesora, instruktora, doradcy lub superwizora.
 • Odpowiedzi na pytania opisowe w formularzu.

Odbiorcy zostaną wybrani na podstawie ogólnej liczby ich esejów i materiałów aplikacyjnych w porównaniu z całą pulą kandydatów.

Więcej przydatnych informacji i miejsce składania dokumentów znajdują się na stronie Employ Ability.

Informacje o stypendium na stronie Google

 

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/

ABSOLWENT — PRACA — STABILIZACJA kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach realizacji projektu „ABSOLWENT — PRACA — STABILIZACJA kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy” współfinansowanego w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zaprasza studentów ostatniego roku studiów i absolwentów szkół wyższych (maksymalnie do 5 lat od zakończenia studiów) posiadających aktualne orzeczenie do wzięcia udziału w projekcie oferującym kompleksową aktywizację zawodową: staże, szkolenia i kursy zawodowe, poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, a także indywidualne wsparcie psychologiczne.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szkolenia i kursy będą odbywać się w formie zdalnej.

Zachęcamy do udziału.

Bliższe informacje:
Doradca zawodowy - Anna Mazela, tel. 513 070 483
Trener zatrudnienia wspomaganego - Iwona Łydka, tel. 537 560 150

Biuro Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Nowym Sączu
tel.: 510 777 568
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uwaga!

13-10-2020

W związku ze zbliżającą się Konferencją "(Nie)pełnosprawni na rynku pracy", która odbędzie się 4 listopada 2020 r. zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie wydarzenia oraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konferencji tym razem w formule on-line.

W ostatnich dwóch edycjach studenci naszej Uczelni uczestniczyli w Konferencji "(Nie)pełnosprawni na rynku pracy".

Były to zawsze super przygotowane wydarzenia z gościnnym przyjęciem.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z tych konferencji:

Udział studentów PWSZ w Nowym Sączu na V edycji konferencji ,,(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

Studenci PWSZ w Nowym Sączu na VI edycji konferencji ,,(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

Zainteresowane osoby, prosimy o wypełnienie formularza na https://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl/rejestracja/

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Strona konferencji: https://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl

 

Komunikat!

W związku z ograniczeniem funkcjonowania Uczelni na podstawie Komunikatu nr 2 Kanclerza PWSZ z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie organizacji pracy pracowników administracji w PWSZ w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 uprzejmie informujemy, że Biuro Osób Niepełnosprawnych pracuje zdalnie.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00 pod numerem telefonu:

tel.: 510 777 568

oraz  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.