W Instytucie Języków Obcych studenci mają możliwość studiowania na czterech kierunkach studiów I stopnia o profilu praktycznym:
FILOLOGIA (język angielski) – studia I stopnia stacjonarne
Moduły specjalizujące:
Od 2021 roku planowane jest uruchomienie studiów niestacjonarnych.
Na kierunku Filologia studenci zdobywają wiedzę o języku, literaturze, historii i kulturze z zakresu wybranego języka oraz nabywają umiejętność wykorzystania jej w pracy zawodowej. Praktyczne umiejętności translatorskie w połączeniu z dogłębną wiedzą z zakresu komunikacji międzykulturowej otwierają przed absolwentami perspektywę znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia w roli tłumaczy lub asystentów językowych w rozmaitych sektorach gospodarki. W przypadku modułu biznesowego interdyscyplinarny charakter zdobytych umiejętności, obejmujących gruntowne wykształcenie filologiczne, podstawy wiedzy ekonomicznej oraz bardzo dobrą kompetencję językową z zakresu dwóch języków obcych uwzględniającą specyfikę komunikacji biznesowej, stwarza możliwość pracy w środowisku firm rodzimych oraz międzynarodowych, urzędów, fundacji, w sektorze usług itp. Tytuł licencjata uprawnia do podjęcia studiów magisterskich na pokrewnych kierunkach w kraju i za granicą. Kierunek Filologia otrzymał akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej w 2017 roku.
FILOLOGIA NIEMIECKA – studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne
Moduły specjalizujące:
FILOLOGIA WSCHODNIOSŁOWIAŃSKA – studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne
Moduły specjalizujące:
oraz
LINGWISTYKA DLA BIZNESU – studia I stopnia stacjonarne
W ramach kierunku studenci wybierają język wiodący: angielski, niemiecki lub rosyjski oraz język dodatkowy: chiński, szwedzki, angielski, niemiecki lub rosyjski.
Od 2021 roku zostaną uruchomione studia niestacjonarne.
Kierunek Lingwistyka dla biznesu, uruchomiony w 2017 roku, to nowoczesna oferta edukacyjna pozwalająca uzyskać jednocześnie kilka różnych kompetencji przydatnych na współczesnym, dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Studia te zakładają wykształcenie absolwentów biegle władających dwoma językami obcymi (język A na poziomie C1, język B na poziomie B2). Języki dodatkowe nauczane są od poziomu podstawowego. Dodatkowo program studiów obejmuje zajęcia z ekonomii i zarządzania.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
Instytut Języków Obcych
ul. Kochanowskiego 44
33-300 Nowy Sącz
tel. +48 18 547-56-08
tel. +48 18 441-45-72 (tel. rekrutacyjny)
fax: (0–18) 441–24–71
e-mail: ijo@pwsz-ns.edu.pl