Studia pierwszego stopnia

Filologia

Charakterystyka

Dlaczego warto studiować Filologię?

• Studiowanie języka obcego to otwarcie możliwości pracy praktycznie we wszystkich sektorach i branżach.
  • Interesuje Cię język, kultura i literatura? Wybierz filologię, aby móc rozwijać swoje zainteresowania!
  • Program studiów zawiera szereg przedmiotów kulturoznawczych. Studiując filologię poznajesz nie tylko język, ale także kulturę krajów posługujących się danym językiem.
  • Jeśli chcesz zostać tłumaczem, możesz wybrać odpowiednią specjalizację. Znając realia kulturowe, będziesz lepiej tłumaczył teksty literackie i użytkowe.
  • Biegła znajomość języka obcego stanowi o silnej przewadze konkurencyjnej na rynku pracy (przeczytaj ANALIZĘ RYNKU PRACY). Absolwent filologii może szybko zostać przeszkolony przez pracodawcę do pracy na danym stanowisku.
  • Jeśli nie jesteś pewien jaki kierunek studiować, studia filologiczne są idealnym wyborem otwierając szerokie perspektywy pracy w przyszłości.
  • Posiadamy bardzo dobrą infrastrukturę, pracownie, wyposażenie – u nas kształcisz się praktycznie. Nauczysz się tłumaczyć symultanicznie w specjalistycznej pracowni tłumaczeń symultanicznych.
  • U nas możesz doskonalić język obcy i poznawać inne kultury również poprzez wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+.
  • Oferujemy możliwość studiowania nieodpłatnie w systemie wieczorowym (atrakcyjna oferta dla osób pracujących).
  • Istnieje możliwość studiowania wg indywidualnej organizacji studiów (np. gdy z ważnych powodów nie możesz uczęszczać na wszystkie zajęcia).
  • Nasz instytut zaprasza także osoby niepełnosprawne (mamy przystosowaną infrastrukturę, oferujemy wsparcie finansowe oraz dodatkowe zajęcia indywidualne).
  • Oferujemy bogatą infrastrukturę sportową.
  • Zapewniamy wysoką jakość kształcenia potwierdzoną nie tylko przez Polską Komisję Akredytacyjną, ale przede wszystkim przez samych studentów i absolwentów.

filologia ulotka 2020 2021 a

ZOBACZ ULOTKĘ

W IJO działa Studenckie Koło Naukowe „Lingwista”, które pozwala zainteresowanym studentom pogłębiać znajomość języków obcych, poznawać inne narodowości i kultury poprzez kontakty z obcokrajowcami przebywającymi w Polsce oraz wyjazdy zagraniczne, a także udział w warsztatach, konferencjach i badaniach naukowych.

filologia ulotka 2020 2021 b

Filologia wschodniosłowiańska

Charakterystyka

Dlaczego warto studiować Filologię wschodniosłowiańską?

• Znajomość języka rosyjskiego i ukraińskiego to silny atut na rynku pracy
  • Języków uczysz się od podstaw
  • Dodatkowo będziesz uczył się języka angielskiego lub niemieckiego
  • Program studiów zawiera szeroką podbudowę w postaci takich przedmiotów jak: informatyka, komunikacja interkulturowa i interpersonalna, teoria przekładu, podstawy przedsiębiorczości, kultura, literatura, historia, językoznawstwo
  • Studia zapewnią nie tylko swobodne poruszanie się w krajach języków docelowych, ale i nabycie profesjonalnych praktycznych umiejętności
  • Do wyboru są trzy specjalizacje: język w turystyce i kulturze, asystent językowo-biurowy oraz tłumaczenia
  • Możesz wybrać studia stacjonarne lub niestacjonarne.
  • Kierunki filologiczne można studiować niezależnie od wieku, czy też już ukończonych studiów

filologia nr ulotka 2020 2021 a

filologia nr ulotka 2020 2021 b

Filologia niemiecka

Charakterystyka

Dlaczego warto studiować Filologię niemiecką?

• Znajomość języka niemieckiego to silny atut na rynku pracy
  • Języka niemieckiego uczysz się od podstaw
  • Dodatkowo będziesz uczył się drugiego języka obcego (języka angielskiego lub rosyjskiego)
  • Możesz wybrać studia stacjonarne lub niestacjonarne.

filologia nr ulotka 2020 2021 a

filologia nr ulotka 2020 2021 b

Lingwistyka dla biznesu

Charakterystyka

Dlaczego warto studiować Lingwistykę dla biznesu?

• Program studiów obejmuje przedmioty ekonomiczne i zajęcia z zarządzania, co wraz z biegłą znajomością języka obcego będzie stanowić o Twojej silnej przewadze konkurencyjnej na rynku pracy (przeczytaj ANALIZĘ RYNKU PRACY).
  • Jeśli nie jesteś pewien jaki kierunek studiować, studia lingwistyczne są idealnym wyborem otwierając szerokie perspektywy pracy w przyszłości.
  • U nas możesz doskonalić język obcy i poznawać inne kultury poprzez wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+.
  • Oferujemy bogatą infrastrukturę sportową.
  • Zapewniamy wysoką jakość kształcenia.

• Wybierasz język wiodący: ANGIELSKI, NIEMIECKI lub ROSYJSKI.
  • Wybierasz język dodatkowy: CHIŃSKI, SZWEDZKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI lub ROSYJSKI (języki dodatkowe nauczane są od poziomu podstawowego).
  • Program studiów obejmuje zajęcia z ekonomii i zarządzania (ekonomia, zarządzanie, marketing, międzynarodowe stosunki gospodarcze, negocjacje, przedsiębiorczość, finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, zarządzanie i komunikacja międzykulturowa, prawo gospodarcze i podatkowe).

ulotka lingwistyka 2020a

ULOTKA

Studia podyplomowe

Kursy dokształcające