tymczasowa grafika konkursy wokalne

Wkrótce informacje dotyczące edycji obu konkursów w roku 2019.

Konkurs Piosenki Rosyjskiej

Konkurs Piosenki Rosyjskiej 2019
„Где песня льётся, там легче живётся”

29 maja 2019 roku w Instytucie Języków Obcych odbyła się III edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Wykonawcy zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie językowe oraz muzyczne. Jury spośród jedenastu uczestników wyłoniło najlepszych.

I miejsce zdobyła Katarzyna Pietrzak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Laureatka wykonała piosenkę Эхо любви.

II miejsce przyznano uczennicy VI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu Angelice Gawlik, która zaśpiewała piosenkę Каникулы.

III miejsce zdobyła Paulina Marczyk z VI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu za wykonanie piosenki Выше головы.

Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Baum, Mateusz Kubacki, Maciej Smaga i Konrad Szumlański z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu (uczniowie zaprezentowali piosenkę Голубой вагон), duet – Paulina Florek i Michał Sejud z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu (zaśpiewali piosenkę Аллилуйя) oraz Kamil Wojciechowski – uczeń Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu (wykonał piosenkę Каким ты был, таким остался).

Gościem specjalnym konkursu był Tomasz Jarosz – wokalista zespołu Lachersi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom, a laureatom składamy serdeczne gratulacje.


 

Aktualizacja: zapraszamy do zapoznania się z HARMONOGRAMEM występów uczestników Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Konkurs Piosenki Rosyjskiej zadebiutował w 2017 r. Jego celem jest popularyzacja kultury rosyjskiej oraz języka rosyjskiego, a także rozwijanie zdolności muzycznych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dotychczas przeprowadzone dwie edycje Konkursu spotkały się z zainteresowaniem, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszy nas, że najmłodsze pokolenia doceniają piękno zarówno języka rosyjskiego, jak i kultury krajów tego obszaru językowego, w tym muzyki.

Jest nam niezmiernie miło zaprosić uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego na III edycję Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Konkurs odbędzie się dnia 29 maja 2019 r. o godz. 14.00 w budynku Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy ul. Kochanowskiego 44, s. 001.

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać do dnia 26 kwietnia 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Konkurs piosenki rosyjskiej”.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

iii edycja konkursu piosenki rosyjskiej

Konkurs Piosenki Rosyjskiej 2017

Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych (IV-VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Konkurs odbędzie się 20 kwietnia 2017 o godz. 14:00 w siedzibie Instytutu Języków Obcych.

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2017.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY