Zapraszamy wszystkich chętnych studentów PWSZ w Nowym Sączu do  wolontariatu podczas tegorocznej 12. edycji Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju.

Festiwal Biegowy to wydarzenie sportowe, które na terenie Beskidu Sądeckiego od ponad 10 lat organizuje Fundacja Festiwal Biegów. Festiwal Biegowy jest jedynym tak wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem biegowym w Polsce, gromadzącym sportowców - amatorów. Program sportowy trzydniowej imprezy obejmuje ponad 20 konkurencji biegowych i nordic walking, rozgrywanych na trasach o łącznej długości przekraczającej 300 km. To także jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce, z frekwencją, która z roku na rok rośnie. Ofertę Festiwalu uzupełniają targi EXPO, warsztaty i seminaria dla osób aktywnych, koncerty plenerowe czy różnorodne strefy aktywności. Festiwal Biegowy to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję aktywności ruchowej społeczeństwa, rekreację i integrację, a także stworzenie warunków do bezpiecznej rywalizacji w duchu fair play i z szacunkiem do rywala.

Termin: 10-12.09.2021 r.

Miejsce: Piwniczna-Zdrój

Pytania dotyczące wydarzenia prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każda osoba chcąca wziąć udział w praktykach jest zobowiązana do rejestracji:

Formularz rejestracyjny

 

 

Podziękowania od Pani dr Marty Chrzanowskiej Foltzer

 

img 20200725 wa0037

Drużyna AZS PWSZ Nowy Sącz złożona głównie ze studentów Instytutu Kultury Fizycznej przeszła jak burza przez wszystkie fazy eliminacyjne tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. Podczas turnieju finałowego, który odbył się w Opolu w dniach 20-23.06.2021 r. studenci PWSZ zdobyli Mistrzostwo Polski wśród wyższych szkół zawodowych, a przede wszystkim Wicemistrzostwo Polski w Piłce Nożnej w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni w Polsce w roku 2021.

Zbigniew Małek, IKF, AZS PWSZ: - Zwycięstwa i zajęte miejsca są dla nas tym cenniejsze, że jechaliśmy na turniej jako outsiderzy. Nie startowaliśmy w tych zawodach przez kilka dni i w rankingu uczelni byliśmy notowani na ostatnim miejscu. Nadto, co także jest znaczące, w naszej uczelnianej drużynie mamy większość studentów - zawodników grających w klasie okręgowej i czwartej lidze. W tych drużynach z czołówki rankingu szkół wyższych zawodnicy z klas najwyższych w rozgrywkach ligowych nie byli wcale wyjątkami. Przeciwnicy, na początku rozgrywek, podchodzili do nas z pewnym lekceważeniem. Po drugim wygranym przez sądeczan meczu zaczęli do nas podchodzić z respektem, ale nie na wiele się im to zdało... Wywalczone tytuły mówią same za siebie.

W drodze do srebrnego medalu w Opolu Sądeczanie pokonali Politechnikę Krakowską 6:1, Uniwersytet Jagielloński 11:2, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 3:0, Politechnikę Lubelską 3:1, Politechnikę Śląską w Gliwicach 8:0, UMCS Lublin k. 3:1 i Politechnikę Gdańską 3:0. Przegrali dopiero w finale z Uniwersytetem Szczecińskim ubiegłorocznym Mistrzem Polski.

Zwycięska drużyna

Ten znaczący dla sądeckiej piłki nożnej sukces sportowy jest dziełem doświadczonego trenera (prezesa AZS) mgr Zbigniewa Małka oraz jego podopiecznych: Kacpra Rejentowicza (1 rok WF), Sebastiana Rejentowicza (1 rok WF), Karola Matrasa (3 rok WF), Jakuba Niemasa (1 rok WF), Jakuba Leśniaka (1 rok WF), Kacpra Skrzatka (1 rok WF), Szymona Dziedziny (2 rok WF), Patryka Janik (1 rok WF), Jakuba Kowalskiego (2 rok WF), Miłosza Kałahura (3 rok WF), Dawida Dyląga (2 rok IE), Kamila Palacza (2 rok WF), Pawła Pławeckiego (1 rok WF), Macieja Krzyżaka (3 rok WF), Filipa Krzyżaka (3 rok WF), Piotra Wójsa (2 rok WF), Sebastiana Leśniaka (2 rok WF), Adama Grzegorzka (3 rok WF), Konrada Krasińskiego (4 rok Fizj.), Kacpra Żuchowicza (1 rok IE), Kamila Barana ( 2 rok WF), Konrada Kuzery (1 rok WF), Oskara Zaczyk (2 rok WF).

Królem Strzelców turnieju finałowego został student PWSZ Kamil Palacz.
Trener i zawodnicy składają podziękowania JM Rektorowi Mariuszowi Cygnarowi za wsparcie w drodze do medalu w najbardziej prestiżowej dyscyplinie sportowej w rywalizacji akademickiej w Polsce.
Link do meczu półfinałowego z AZS Politechnika Gdańska:

.

 

Poniżej, na zdjęciach, od lewej, kadry z akcji podczas meczów: 1. Zwycięska drużyna Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z trenerami i pucharem, 2. Mecz z Politechniką Opolską, w akcji, przy piłce Karol Matras, 3. Mecz z drużyną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przy piłce Szymon Dziedzia, 4. Ceremonia zakończenia Akademickich Mistrzostw Polski, wywalczony puchar trzymają Miłosz Kałahur i Karol Matras, wokół członkowie sądeckiej drużyny, 5 i 6. Radość sądeczan po zwycięstwie, po rzutach karnych, nad drużyną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 7. Drużyna sądeczan przed rozpoczęciem meczu półfinałowego z Politechniką Gdańską, 8. Kamil Palacz – król strzelców turnieju finałowego (z prawej strony) odbiera nagrodę od organizatora turnieju, 9. Mecz z drużyną Politechniki Opolską, w wyskoku, w niebieskiej koszulce z numerem dziesiątym, o piłkę walczy Miłosz Kałahur, 10. Mecz z drużyną Politechniki Opolskiej, z bramkarzem rywali, w o piłkę w wyskoku walczy Jakub Leśniak, 11. Mecz z drużyną Politechniki Gdańskiej, przy piłce Karol Matras, 12. Mecz z drużyną Politechniki Opolskiej, przy piłce Miłosz Kałahur, w głębi Kamil Palacz, 13. Radość po wygranym meczu z drużyną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, trener Zbigniew Małek i Adam Grzegorzek, 14. Zwycięska drużyna Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z trenerami i pucharem,15. Mecz z drużyną Politechniki Opolskiej, przy piłce Karol Matras, 16. Mecz finałowy z drużyną Uniwersytetu Szczecińskiego, przy piłce Piotr Wójs, 17. Obrona karnego w meczu z drużyną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, bronił Sebastian Rejentowicz.

 

Stoisz właśnie przed wyborem studiów? Chciałbyś zdobywać praktyczną wiedzę, dzięki której będziesz mógł bez problemu wykonywać zawód, do którego czujesz powołanie? A może dopiero poszukujesz swojej drogi? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu (PWSZ) w swojej ofercie ma ponad 25 kierunków studiów w sześciu instytutach, gdzie każdy może odnaleźć coś, co go interesuje, jest odpowiedzią na jego pasje bądź potrzeby odnalezienia się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

W prezentowanym poniżej nagraniu Iwona Szewczyk przybliża bogatą ofertę Instytutu Kultury Fizycznej, gdzie pełni funkcję zastępcy dyrektora. IKF daje możliwość studiowania na trzech kierunkach: fizjoterapii (jednolite studia magisterskie 5-letnie), bezpieczeństwa wewnętrznego (3-letnie licencjackie) oraz wychowania fizycznego z wieloma specjalizacjami, po których absolwent otrzymuje tytuł licencjata. Do dyspozycji studentów jest nowoczesny kampus dydaktyczno-sportowy, na który składa się szereg pracowni m.in. antropologii, anatomii, biomechaniki, biochemii, odnowy biologicznej, fizjologii z hipoksją normobaryczną czy kriokomora oraz pełnowymiarowa hala sportowa z tunelem lekkoatletycznym, kryta pływalnia, a także wielofunkcyjne boiska. Co ważne, z zaplecza sportowego mogą korzystać wszyscy studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a nie tylko tego instytutu.

Dlaczego jeszcze warto studiować właśnie w PWSZ? Jaka może czekać mnie kariera zawodowa po ukończeniu Instytutu Kultury Fizycznej? – na te i inne pytania młodych, potencjalnych kandydatów na studia, odpowiada Iwona Szewczyk:

 

https://www.dts24.pl/instytut-kultury-fizycznej-pwsz-studiujesz-i-zarabiasz/

 

Reprezentujące naszą uczelnię siatkarki plażowe Klaudia Litawa i Paulina Tokarczyk awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca na plaży miejskiej w Gdyni.

Po bardzo dobrych występach w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, na początku czerwca, na obiektach AWF Kraków (I miejsce z kompletem zwycięstw) i półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie ( III miejsce przy jedynej porażce w półfinale z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju 1:2) pewnie awansowały do grona 32 najlepszych akademickich par w Polsce.

Klaudia i Paulina są studentkami III roku kierunku Fizjoterapia w Instytucie Kultury Fizycznej. Na co dzień są zawodniczkami II ligowego zespołu MUKS Poprad Stary Sącz gdzie pod okiem trenera Janusz Pasiuta osiągnęły poziom umiejętności siatkarskich pozwalający na odnoszenie im sukcesów zarówno w siatkówce halowej jak i plażowej. Gratulując dziewczynom świetnych dotychczasowych występów trzymajmy kciuki za nie w konfrontacji z reprezentantkami największych polskich uczelni podczas turnieju finałowego.

 

Drodzy Studenci ostatniego roku studiów!

Z racji panującej w naszym kraju pandemii, nie możemy się spotkać z Wami osobiście, jednak nie zwalniamy tempa i Akademickie Biuro Karier działa nadal!

Dlatego też, wzorem lat ubiegłych, Uczelnia na koniec Waszej ścieżki edukacyjnej przygotowuje pamiątkowy Album Absolwenta.

Będzie on Wam wręczony bezpłatnie w dniu odbioru przez Was dyplomów.

Albumy będą wysyłane także do instytucji na lokalnym rynku pracy, z którymi współpracuje Uczelnia. Może okazać się to szansą na szybsze znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką wyjaśniającą, w jaki sposób przygotować niezbędne dane:

  • podaj swoje dane wypełniając oświadczenie tj. imię, nazwisko, kierunek, specjalność, adres e-mail, temat pracy dyplomowej oraz dodatkowe kwalifikacje,
  • zrób swoje zdjęcie (formatu np. jak do dowodu osobistego),
  • wyślij powyższe informacje i zdjęcie na adres mailowy Akademickiego Biura Karier (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
  • termin nadsyłania informacji to 33 maja br.

Można załączyć dodatkowe kwalifikacje (ukończone kursy, szkolenia, dodatkowa praktyka zawodowa, udział w konferencjach naukowych itp. związane z kierunkiem studiów, mobilność w Programie Erasmus+).

Mamy nadzieję że włączą się Państwo w tą akcję! Będzie to na pewno świetna pamiątka!

Szczegółowe informacje oraz wzór oświadczenia zostaną wysłany do Państwa poprzez Wirtualny Dziekanat oraz do starostów.

Kontakt: Akademickie Biuro Karier (tel.: 18 443 45 45 wew. 115, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

album

Tradycją naszej Uczelni były doroczne Dni Otwarte. Z powodu epidemii większość naszych aktywności musiała przenieść się do Internetu. Zarówno studenci, jak i uczniowie oraz wykładowcy i nauczyciele przez ostatnie miesiące zdobywają nowe umiejętności komunikacji i kształcenia on-line.

Obecnie nie możemy realnie zaprosić kandydatów na studia do naszych Instytutów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY!

Każdy z sześciu instytutów przygotował ofertę, którą zaprezentuje poprzez Wydarzenie na naszym Facebooku „PWSZ news”

19 kwietnia 2021 r. odbył się Dzień otwarty Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Kultury Fizycznej.

Relację z wydarzenia można zobaczyć na naszym kanale YouTube

https://youtu.be/h7V0kmCMY_E

 

Jak co roku studenci II roku kierunku Wychowanie Fizyczne i kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne odbywają zajęcia praktyczne na stokach narciarskich.

Tym razem obóz ma miejsce w Tyliczu i studenci doskonalą swoje umiejętności pod okiem nauczycieli akademickich Instytutu Kultury Fizycznej.

Szanowni Państwo Pracownicy oraz Studenci kierunku Fizjoterapia.

Narodowy Program Szczepień COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, w etapie 0 zaszczepieni zostaną między innymi pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

W związku z tym, iż część zajęć praktycznych i praktyk zawodowych na kierunku Fizjoterapia realizowana jest w placówkach medycznych, osoby zainteresowane wykonaniem szczepienia proszone są o zgłoszenie tego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z załącznikiem (w formie elektronicznej lub papierowej) oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (także dostępne na stronie internetowej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu).

Chęć udziału w szczepieniu należy zgłosić na adres Instytutu Kultury Fizycznej w terminie do dnia 12.01.2021r.

 

Druk do pobrania:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

W dniu 30 grudnia 2020 r. JM Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ podpisał porozumienie o współpracy z Panem Januszem Kelles-Krauz, przedstawicielem NZOZ "KELLES". Głównym celem współpracy jest zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia studentów, odpowiadającemu potrzebom rynku pracy. Z uwagi na charakter działań, skierowanych przede wszystkim do Instytutu Kultury Fizycznej i Instytutu Zdrowia, udział w przygotowaniu i podpisaniu umowy brała również Pani Dyrektor IKF dr Katarzyna Zwolińska-Mirek.

Podjęcie wszelkich działań, przyczyniać się będzie do efektywnego wykorzystania w przyszłości nabytej przez studentów wiedzy i umiejętności w zakresie procesu rehabilitacji i fizjoterapii. Studenci będą mogli również wykorzystać cenne doświadczenie praktyczne i wiedzę w procesie przygotowania prac dyplomowych. Od nowego roku przewiduje się realizację praktyk studenckich oraz ćwiczeń klinicznych w NZOZ "KELLES". Możliwe będzie także uzgadnianie tematyki prac dyplomowych, które mogłyby być realizowane w ramach współpracy z przedsiębiorcą pod opieką osoby wyznaczonej z Uczelni, a także konsultowanie modyfikacji mających na celu dostosowywanie programów kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy i konsultowanie efektów uczenia się zdefiniowanych dla kierunków studiów realizowanych w PWSZ.

Przedmiotem porozumienia jest również współpraca w zakresie realizacji prac rozwojowych i badań naukowych, wymiana doświadczeń, know-how oraz informacji naukowych. Współpraca obejmuje zatem prowadzenie działań, umożliwiających rozwój naukowy i zawodowy pracowników Uczelni, a także publikacje naukowe.