10 lipca 2019 r. w Auli PWSZ w Nowym Sączu tegoroczni absolwenci Instytutu Kultury Fizycznej kierunku fizjoterapia oraz wychowanie fizyczne odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Władze Uczelni reprezentowała Pani dr Halina Potok – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, która wygłosiła piękne i pouczające przemówienie. Wśród zaproszonych gości byli także Pan Zbigniew Gorgosz – Kanclerz Uczelni, Z-ca Dyrektora Instytutu Zdrowia mgr Urszula Cisoń - Apanasewicz, wykładowcy IKF oraz rodziny i przyjaciele absolwentów. Podniosłą atmosferę uroczystości podkreśliły togi i birety, w które ubrani byli wszyscy Absolwenci IKF.

Uroczystość poprowadził mgr Zbigniew Małek, a Dyrektor Instytutu dr Tomasz Cisoń podsumował 3 lata współpracy: „...trzy lata to spory bagaż wspomnień i doświadczeń, Waszych i naszych – wykładowców. Tych wspólnych chwil na pewno będzie nam bardzo brakowało. Zachowajcie te 3 lata w pamięci i w sercu. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę i nowe doświadczenia. Nie bójcie się krytyki! Pamiętajcie, że kreatywność wymaga odwagi a człowiek ma w życiu albo wymówki albo wyniki. Wytyczajcie sobie nowe cele, realizujcie plany i spełniajcie marzenia...” Wystąpienie zakończył cytatem: „Nie oceniaj wysokości góry póki nie osiągniesz jej szczytu – a wtedy zobaczysz, że była niewysoka”. Podziękował także wszystkim wykładowcom a także pracownikom administracji za trud pracy i wspólny sukces.

Po przemówieniach na zgromadzonych gości czekała wyjątkowa niespodzianka w postaci występu 12 letniej Poli Cisoń, która wykonała preludium Johanna Sebastiana Bacha.

W czasie Graduacji uroczyście wręczono dyplomy ukończenia studiów i wyróżniono absolwentów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen z przebiegu studiów. Osoby wyróżnione to: na kierunku fizjoterapia: Florian Joanna, Kulpa Anna, Gamrot Sara a na kierunku wychowanie fizyczne: Bednarek Barbara, Mordarska Joanna, Fałowska Klaudia.

Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci wykonali pamiątkowe zdjęcia w togach oraz rozpoczęli świętowanie swojego sukcesu.