Reprezentujące naszą uczelnię siatkarki plażowe Klaudia Litawa i Paulina Tokarczyk awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca na plaży miejskiej w Gdyni.

Po bardzo dobrych występach w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, na początku czerwca, na obiektach AWF Kraków (I miejsce z kompletem zwycięstw) i półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie ( III miejsce przy jedynej porażce w półfinale z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju 1:2) pewnie awansowały do grona 32 najlepszych akademickich par w Polsce.

Klaudia i Paulina są studentkami III roku kierunku Fizjoterapia w Instytucie Kultury Fizycznej. Na co dzień są zawodniczkami II ligowego zespołu MUKS Poprad Stary Sącz gdzie pod okiem trenera Janusz Pasiuta osiągnęły poziom umiejętności siatkarskich pozwalający na odnoszenie im sukcesów zarówno w siatkówce halowej jak i plażowej. Gratulując dziewczynom świetnych dotychczasowych występów trzymajmy kciuki za nie w konfrontacji z reprezentantkami największych polskich uczelni podczas turnieju finałowego.