kartka na strone 2020 bn kopia

ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE I POPROWADZENIE 44 PUNKTÓW PROGRAMU

Małopolskiej Nocy Naukowców' 2020

DZIĘKUJEMY PONAD 5500 UCZESTNIKOM, KTÓRZY W TYM ROKU ŁĄCZYLI SIĘ Z NAMI ZDALNIE

Zapraszamy ponownie za rok!

baner web mnn2020 550x310

- Nie ukrywam, trochę obawialiśmy się, jaka będzie skala zainteresowania i oddźwięk na naszą wirtualną, bogatą ofertę uczestnictwa w Małopolskiej Nocy Naukowców. Sytuacja wywołana epidemią jest dla nas wszystkich bardzo trudna, zarówno sama organizacja, jak i nowa forma przekazu dla wszystkich zainteresowanych. Uczymy na większości kierunków zdalnie i organizujemy różne wydarzenia, także w formie on-line. Obawialiśmy się, że adresaci naszej oferty mogą mieć dość komputera, bo są to przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych i młodzież klas średnich. Szczęściem tego wydarzenia jest to, iż „czarny” scenariusz się nie sprawdził. W poprzednich latach nie liczyliśmy osób odpowiadających na nasze zaproszenie, którzy uczestniczyli bezpośrednio w różnych formach zajęć podczas Nocy Naukowców. Tym razem mogliśmy zrobić analizę komputerową. Z satysfakcją odnotowujemy, że z propozycji Uczelni skorzystało ok. 5,5 tys. osób. Około 100 naszych pracowników naukowych i studentów przygotowało i nagrało 44 prezentacje i wykłady. Było to możliwe dzięki aktywowanych na uczelnianej stronie linków do poszczególnych zajęć tematycznych. Najpopularniejsze z nich miały po kilkaset odsłon i uczestników! Sądzę, że to jest najlepsze podziękowanie i satysfakcja dla naszych pracowników za ich zaangażowanie. Miejmy nadzieję że kolejna przyszłoroczna Noc Naukowców będzie odbywała się w zupełnie innych warunkach, gdzie każdy będzie mógł odwiedzić naszą Uczelnię i uczestniczyć w rzeczywistych zajęciach i eksperymentach – podsumowuje JM Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar.

Najwięcej odsłon miały prezentacje: „Iluzje optyczne... czy jesteś pewien tego co widzisz?” przygotowana przez wykładowcę Instytutu Technicznego, „Królewska gra dla każdego” Instytutu Ekonomicznego oraz filmowe wykłady i pokazy: „Elementy samoobrony”, „Zimnolecznictwo czy krioterapia?” (Instytut Kultury Fizycznej), „Laboratoria inżynierii materiałowej”, „Roboty mobilne” (Instytut Techniczny), „Zasady udzielania pierwszej pomocy”, „Zalecenia dotyczące zdrowego żywienia - od piramidy żywieniowej do talerza” (Instytut Zdrowia), „Laboratorium w kuchni”, „Fleksografia” (Instytut Pedagogiczny), „Motywacja do nauki języków obcych” oraz konkursy „Wschodniosłowiańscy sąsiedzi Polski” i „Quiz o krajach niemieckojęzycznych” (Instytut Języków Obcych).

Nasza Uczelnia uczestniczy w Małopolskiej Nocy Naukowców od 14 lat. Doświadczenia minionych edycji, zainteresowanie tego typu wydarzeniami, potwierdzone i w tej edycji, prowadzi do oczywistego wniosku: nie zabraknie nas także za rok. Analiza statystyki odsłon i wnioski, które wysnuliśmy będą pomocne dla nas w organizowaniu kolejnej Nocy Naukowców i podobnych wydarzeń. Dla Uczelni, to znakomita promocja. Oczywiście, także najważniejszy jest bezpośredni kontakt z odbiorcami działań. Być może niektórzy będą kiedyś naszymi studentami. W zależności od sytuacji epidemicznej może hybrydowa propozycja spotkań uczestników z nauką i nauczycielami akademickimi, czyli zarówno poprzez bezpośredni kontakt oraz przez Internet będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Zapraszamy ponownie za rok!

legitymacje komunikat 1

gratulacje belfer str 1

komunikat nr 6 rektora w sprawie przejścia na zdalną formę kształcenia na studiach i stopnia studiach ii stopnia i jednolitych studiach magisterskich w pwsz w nowym sączu 1

Uprzejmie informujemy, że:

1. harmonogram zajęć na semestr zimowy 2020/2021 dla studentów studiów stacjonarnych z poszczególnych roczników zostanie udostępniony pod adresem: https://www.pwsz-ns.edu.pl/ip/tok-studiow/dla-studenta/harmonogramy :

• 1 rok ( studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie)  - w dniu 1 października 2020 r. ( zajęcia będą odbywały się od 5 października 2020r., w związku z przedłużonym terminem rekrutacji )
  • 2 rok ( studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie ) - w dniu 28 września 2020 r., o godzinie 15:30
  • 3 rok ( studia I )                                                             - w dniu 28 września 2020 r., o godzinie 15:30

2. harmonogram zajęć na semestr zimowy 2020/2021 dla studentów studiów niestacjonarnych z poszczególnych roczników zostanie udostępniony pod adresem: https://www.pwsz-ns.edu.pl/ip/tok-studiow/dla-studenta/harmonogramy :

• 1 rok ( studia I i II stopnia )   - w dniu 6 października 2020 r.
  • 2 rok ( studia I i II stopnia )   - w dniu 6 października 2020 r.
  • 3 rok ( studia I )                   - w dniu 6 października 2020r.

Terminarz zjazdów dla studentów studiów niestacjonarnych zostanie udostępniony w dniu 1 października 2020 r.

cov2 nowe 1

absolwenci 4

Drodzy Absolwenci Instytutu Pedagogicznego z radością informujemy, iż od 3 sierpnia 2020 r., w sekretariacie Instytutu (pokój 17) wydawane będę Państwa dokumenty poświadczające zdobyte kwalifikacje (dyplomy, suplementy).

Osoby planujące wizytę w Instytucie proszone są o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie wizyty pod nr telefonu:

18 547-56-06

( dokumenty będą wydawane jedynie osobom wcześniej umówionym! )

w trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy:

Oczekując na wejście do budynku należy zachować odstęp minimum 2 metry oraz stosować osłonę nosa i ust.

Do budynku mogą wejść wyłącznie osoby umówione, posiadające osłonę nosa i ust (maseczka jednorazowa lub wielokrotnego użytku lub przyłbica) oraz jednorazowe rękawiczki – zasada obowiązuje na terenie całego budynku!

absolwenci 5