Do 16 września 2021 r. trwa rekrutacja na nowy kierunek studiów II stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu – Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów.

Grafika przedstawia kobietę oraz dwa ołówki z napisem studiuj z nami i narysuj swoją przyszłość

Zgodę na jego utworzenie uczelnia otrzymała w lipcu, stąd nietypowy termin naboru. Co kryje się za sobą Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów? Do kogo adresowane są te studia? Na ten temat i nie tylko rozmawiamy w STUDIO DTS z dr hab. Renata Bugajską-Bigos, prof. PWSZ, kierownikiem Zakładu Edukacji Artystycznej i Sztuk Wizualnych Instytutu Pedagogicznego. Wysłuchaj i szykuj swoje portfolio.

Szanowni ABSOLWENCI,

Zapraszamy po odbiór dyplomów ukończenia studiów - od dnia 5 sierpnia 2021 r.  w godzinach od 8.00–14.30.

Studia stacjonarne - sekretariat pokój 17

Edukacja Artystyczna oraz studia niestacjonarne sekretariat pokój 13

 

Sekretariat Instytutu Pedagogicznego

 absolwenci 11111

111111111111111

Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku "Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów" Studia dedykowane są absolwentom studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich zainteresowanym projektowaniem cyfrowym, nowymi mediami, technologiami IT, najnowszymi tendencjami rozwoju na rynku pracy w tym zakresie.Szczegółowe informacje o rekrutacji podamy, niezwłocznie, po podjęciu przez Senat Uczelni stosownej uchwały na stronie Uczelni, zakładka: Rekrutacja.

Zapraszamy! Tylko u nas nowoczesne kształcenie na międzynarodowym poziomie!

Umiejętności Absolwenta:

‒ wykonywanie projektów jako wszechstronnie wykształcony dizajner związany z nowymi mediami,

‒ projektowanie identyfikacji wizualnych,

‒ stosowanie współczesnego, rozbudowanego języka infografiki na potrzeby klienta,

‒ używanie zaawansowanych narzędzi komunikacyjnych z obszaru nowych mediów,

‒ projektowanie graficznych interfejsów użytkownika dla oprogramowania użytkowego,

‒ tworzenia światów gier wideo,

‒ opracowanie interfejsów urządzeń interaktywnych,

‒ projektowanie portali społecznościowych, stron www i sklepów internetowych,

‒ projektowanie na potrzeby Internetu rzeczy (IoT „Internet of Things”),

‒ tworzenie identyfikacji graficznej produktu,

‒ projektowania identyfikacji graficznych przestrzeni wewnętrznej (sklepy, instytucje itp.),

‒ tworzenie identyfikacji graficznych przestrzeni zewnętrznej (znaki informacyjne, informacja wizualna funkcjonująca w przestrzeni publicznej itp.),

‒ wykonywanie kompleksowych projektów na potrzeby publikacji,

‒ praca w zespołach projektowych tworzących produkty dla wszelkich obszarów Internetu, interfejsy dla urządzeń mobilnych.

Przykładowe zajęcia: projektowanie graficznych interfejsów użytkownika, projektowanie aplikacji mobilnych, projektowanie reklamy wizualnej, identyfikacja wizualna i promocja produktu, ogólne zasady komunikacji wizualnej, Internet rzeczy, projektowanie graficzne 2D i 3D, obraz ruchomy na potrzeby dizajnu, druk 3D, rysunek funkcjonalny, film animowany, podstawy projektowania gier, kształtowanie przestrzeni.

 

Do dnia 25 lipca w Miasteczku Galicyjskim (Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu) oglądać można interesującą międzynarodową wystawę, dostępną od dłuższego czasu, inspirowaną twórczością Nikifora Krynickiego i Violi Berki, węgierskiej artystki. W dniu 6.07 odbył się przekładany z powodu pandemii uroczysty wernisaż i spotkanie z autorami prac. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ. W uroczystości udział wzięli: dr Robert Ślusarek – Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, organizatorki projektu: mgr Maria Marcinowska (Muzeum Okręgowe, kurator wystawy) i dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ (kurator wystawy), mgr Agata Rolka a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA w Nowym Sączu z kierownikiem mgr Januszem Reszkiewiczem i terapeutami oraz studenci Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych PWSZ w Nowym Sączu.

Projekt skupił licznych uczestników z pięciu krajów (Polska, Austria, Węgry, USA, Ukraina), w tym studentów i wykładowców PWSZ w Nowym Sączu, gości z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia różnorodnych interpretacji artystycznych, w tym niezwykłych prac twórców z WTZ MADA. Projektowi towarzyszy piękna publikacja, dostępna na stronie Muzeum Okręgowego.

https://muzeum.sacz.pl/strony_wystawy/wystawa-prac-inspirowanych-zyciem-i-tworczoscia-nikifora-i-violi-berki/

Kierunek Edukacja artystyczna owocnie współpracuje z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu już od 14 lat, co zostało podkreślone przez obydwie strony podczas uroczystości.

Instytut Pedagogiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ma w swojej ofercie kilka kierunków kształcenia, które dają studentom możliwość szerokiego rozwoju. O tym opowiada dr hab. Zdzisława Zacłona, prof. PWSZ i dyrektor IP.

https://www.dts24.pl/tag/olimpiada-w-tokio/

Zapraszamy studentów PWSZ w Nowym Sączu do udziału :

30-godzinnym szkoleniu doskonalącym z języka angielskiego

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest wykształcenie umiejętności płynnego mówienia w języku angielskim na poziomie
B1, pogłębienie znajomości słownictwa na poziomie B1 oraz wykształcenie potrzeby dalszego rozwoju i
podnoszenia swoich kompetencji.

Terminy zgłoszeń:
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie formularza rekrutacyjnego wraz z
wymaganymi załącznikami do Koordynatora Projektu w Instytucie Języków Obcych (Pan mgr Marek
Duło, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w terminie do 18.07.2021r.

Szkolenie przeznaczony jest dla 30 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i
zrealizowane będzie w okresie październik-listopad 2021r.

Regulamin rekrutacji oraz formularz rekrutacyjny znajdują się w Biurze Projektu, na stronie internetowej
www.pwsz-ns.edu.pl oraz u Koordynatora Instytutowego

Projekt pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu” jest
realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Szkolenie doskonalące z j. angielskiego

1 ip oferta 2021 slider

 

Gratulujemy absolwentom studiów podyplomowych.

Dnia 9 czerwca br. uczestnicy studiów podyplomowych „Organizacja i zarządzanie oświatą” przystąpili do egzaminu dyplomowego kończącego dwusemestralne kształcenie, przygotowujące do ubiegania się o objęcie stanowiska kierowniczego w szkole lub placówce systemu oświaty. W trakcie trwania studiów, obecni już absolwenci poszerzyli i uaktualnili posiadaną dotychczas wiedzę oraz zdobyli nowe umiejętności i kompetencje. Obrona pracy dyplomowej przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszyscy dyplomanci byli bardzo dobrze przygotowani do końcowego egzaminu, profesjonalnie prezentując swoją pracę dyplomową przed komisją egzaminacyjną.

Znakomite wiadomości dotarły do nas z włoskiej Ivrei, gdzie na Mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym kajakarka - Klaudia Kinga Zwolińska – studentka trzeciego roku pedagogiki naszej Uczelni i zawodniczka nowosądeckiego Klubu Sportowego „Start” w K-1 była o krok od wywalczenia medalu (czwarte miejsce), ale wywalczyła kwalifikację do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! W konkurencji C-1 była 18.

Klaudia Zwolińska specjalnie dla naszego, uczelnianego portalu powiedziała:

- Cały okres kwalifikacji na Igrzyska był dla mnie bardzo trudny. Duża presja i stres, ponieważ miałam stratę punktową do rywalki. W Krakowie wygrywając kwalifikacje odrobiłam stratę i wszystko miało się rozegrać w Ivrei na Mistrzostwa Europy. W Ivrei mają świetny tor, bardzo ciężki i specyficzny, drugiego takiego nie ma. Już po kwalifikacjach wiedziałam, że jestem w formie i mogę się ścigać z najlepszymi. Półfinały były dla mnie jeszcze bardziej stresujące, ponieważ to właśnie one były rozstrzygające o wyjeździe do Japonii. Przejazd półfinałowy dał mi awans do finału, a tym samym kwalifikację imienną do Tokio. Przejazd finałowy był już zupełnie inny. Miałam dużo spokoju i pewności siebie. Niewielki błąd zaważył o otarciu się o medal. Mimo żalu z powodu miejsca znienawidzonego przez sportowców, patrzę z optymizmem w przyszłość, ponieważ to były pierwsze zawody, w których udowodniłam, że nic mi nie brakuje i mogę nawiązać walkę z czołówką światową. Właśnie ten postęp cieszy i napawa optymizmem. Do końca tygodnia mam jeszcze chwilę wolnego, a w kolejnym (po 16 maja) przygotowania do startu na olimpiadzie zaczynamy wyjazdem do Pragi. Do stolicy Czech jedziemy na 10 dni treningu ze względu na to, że jest to świetny tor do przygotowań. Następnym przystankiem, początkiem czerwca, będą Puchary Świata właśnie w Pradze i Makkleebergu w Niemczech. Po nich ostatni etap przygotowań do zawodów w Tokio.

 

Klaudia Zwolińska na torze kajakowam

Klaudia Zwolinska na torze kajakowym

 Na zdjęciach: Klaudia Zwolińska na torze kajakowym

Fot. Karol Malec

 

Wiceprezes PZKaj o Klaudii Zwolińskiej

Wiele ciepłych słów pod adresem zawodniczki Startu i studentki PWSZ powiedział w wywiadzie na stronach internetowych Polskiego Związku Kajakowego po Mistrzostwach Europy (https://pzkaj.pl/artykuly/aktualnosci/) wiceprezes związku Bogusław Popiela. Oto fragmenty.

Bogusław Popiela: - Myślę, że do oceny tego startu należy podejść ze spokojem i to olimpijskim spokojem, gdyż musimy pamiętać, iż ME są tylko etapem przygotowań do głównej imprezy sezonu, czyli IO w Tokio, które będą dopiero z końcem lipca. Ponadto celem głównym startu na ME było zdobycie dwóch brakujących nam kwalifikacji olimpijskich w K1M i C1K i to zadanie wykonaliśmy. W Tokio będziemy reprezentować Polskę we wszystkich 4 konkurencjach slalomu kajakowego: w kajakach jedynkach kobiet i mężczyzn oraz kanadyjkach jedynkach kobiet i mężczyzn, i to należy uznać za olbrzymi sukces, bo jesteśmy w ścisłej elicie 10 najlepszych państw na świecie, które wywalczyły na IO do Tokio komplet kwalifikacji. (...) Wynik Klaudii Zwolińskiej jest na pewno sukcesem, zarówno samej zawodniczki, jak i polskiej ekipy zwłaszcza, że Klaudia otarła się o medal. I tu nie chodzi o gdybanie, co by było, jakby nie trąciła jednej z bramek, tylko trzeba spojrzeć na prezentowany przez nią bardzo wysoki poziom sportowy. Ten występ potwierdził, iż praca, jaką wykonuje pod okiem trenera Piotra Kożucha, jest dobrą robotą, która przynosi efekty i sprawia, że zawodniczka jest w ścisłej czołówce światowej. Na Igrzyska do Tokio pojedzie z papierami uprawniającymi ją do walki o finał i medal. (...)

Media o Klaudii

Sukcesu studentki PWSZ nie omieszkały zauważyć także lokalne i regionalne media.

Sądeczanin.info (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; https://sadeczanin.info/sport/sadecki-desant-na-tokio-kajakarze-juz-pewni-wyjazdu-na-igrzyska-olimpijskie)

Sądecki desant na Tokio. Kajakarze już pewni wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie.

23 lipca rozpoczną się w Tokio XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Nie zabraknie na nich sądeczan. Dwójka jest już pewna wyjazdu do stolicy Japonii. Dzięki dobrym występom na Mistrzostwach Europy w Ivrei kwalifikacje olimpijskie uzyskali Klaudia Zwolińska oraz Grzegorz Hedwig. (...)

Hedwig na olimpiadzie rywalizował będzie po raz drugi. Wcześniej zaprezentował się również w Rio de Janeiro w 2016 roku. Dla Klaudii Zwolińskiej występ w Kraju Kwitnącej Wiśni będzie natomiast debiutem w imprezie tej rangi.

Bez medali, ale za to z kwalifikacjami olimpijskimi

dts24 (Jerzy Cebula, https://www.dts24.pl/bez-medali-ale-za-to-z-kwalifikacjami-olimpijskimi/)

W Ivrea (Włochy) dla polskiej ekipy zakończyły się Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym. Nasza reprezentacja wraca bez medali, ale za to z kompletem kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021.

Kwalifikacje olimpijskie wypływali:

  • K-1 mężczyzn: Krzysztof Majerczak Pieniny Szczawnica (trener: Jakub Chojnowski)
  • K-1 kobiet: Klaudia Zwolińska KS Start Nowy Sącz (trener: Piotr Kożuch)
  • C-1 mężczyzn: Grzegorz Hedwig KS Start Nowy Sącz (Piotr Kożuch)
  • C-1 kobiet: Aleksandra Stach KKK Kraków (trener: Marcin Pochwała)

– Cieszę się z udanego występu naszych zawodniczek i zawodników – mówi wiceprezes ds. Kajakarstwa Górskiego PZKaj. Bogdan Popiela. – Oczywiście, jest niedosyt, bo tylko jeden finał, w którym o medal walczyła Klaudia Zwolińska i była o krok, ale czwarte miejsce to też znakomity wynik. Gorzej poszło kajakarzom i kanadyjkarzom. Duże szanse na finał miał Grzegorz Hedwig, ale miał 2 punkty kary za trącenie 8 bramki, co dało 17 miejsce. Wynik na „czysto” dawał finał, szkoda. Ale taki jest właśnie slalom. Teraz przed nami zatwierdzenie zawodników i trenerów na Tokio.

Klaudia Zwolińska i Grzegorz Hedwig wystartują na igrzyskach olimpijskich!

RDN (https://www.rdn.pl/sport/klaudia-zwolinska-wystartuje-na-igrzyskach-olimpijskich)

Klaudia Zwolińska z klubu Start Nowy Sącz była bliska zdobycia medalu mistrzostw Europy we włoskim Ivrea w slalomie kajakowym. Zajęła miejsce tuż za podium w konkurencji K-1, ale zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie w Tokio.

O medale mistrzostw Europy i kwalifikacje olimpijskie walczyli też kanadyjkarze. Grzegorz Hedwig z Nowego Sącza był 17. w półfinale i nie awansował do finału, ale to właśnie 32-latek będzie reprezentował Polskę na igrzyskach w Japonii.

Kajakarstwo górskie. Klaudia Zwolińska, Krzysztof Majerczak i Grzegorz Hedwig w ME w slalomie w Ivrei wywalczyli przepustki na IO w Tokio

Dziennik Polski (Artur Bogacki; https://dziennikpolski24.pl/kajakarstwo-gorskie-klaudia-zwolinska-krzysztof-majerczak-i-grzegorz-hedwig-w-me-w-slalomie-w-ivrei-wywalczyli-przepustki-na-io/ar/c2-15601767)

W mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym we włoskiej Ivrei (8-9 maja 2021) Polacy walczyli nie tylko o medale (tych akurat nie zdobyli), ale także o olimpijskie przepustki i miejsca w kadrze na najważniejszą imprezę sezonu. Do Tokio w lecie udadzą się debiutanci: Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) i Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica), a także doświadczony Grzegorz Hedwig (Start).

Zwolińska jako jedyny przedstawiciel naszej reprezentacji awansowała do finału K-1, zajęła w nim 4. miejsce (gdyby nie 2 pkt karne, miałaby medal). Dla młodej kajakarki (startującej jeszcze w kategorii U-23) to znakomity wynik, a dodatkowo zapewniła sobie miejsce w reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio.

W tej rywalizacji okazała się lepsza od mającej już na koncie olimpijskie występy Natalii Pacierpnik, która we Włoszech odpadła w półfinale. (...) W niedzielę rywalizowali kanadyjkarze. Wśród mężczyzn najlepszy z Polaków okazał się Grzegorz Hedwig (to on na MŚ wywalczył dwa lata temu kwalifikację dla naszego kraju). 17. miejsce to wynik raczej poniżej oczekiwań, ale dający mu prawo startu na kolejnych w karierze igrzyskach. (...)

 

Drodzy Studenci ostatniego roku studiów!

Z racji panującej w naszym kraju pandemii, nie możemy się spotkać z Wami osobiście, jednak nie zwalniamy tempa i Akademickie Biuro Karier działa nadal!

Dlatego też, wzorem lat ubiegłych, Uczelnia na koniec Waszej ścieżki edukacyjnej przygotowuje pamiątkowy Album Absolwenta.

Będzie on Wam wręczony bezpłatnie w dniu odbioru przez Was dyplomów.

Albumy będą wysyłane także do instytucji na lokalnym rynku pracy, z którymi współpracuje Uczelnia. Może okazać się to szansą na szybsze znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką wyjaśniającą, w jaki sposób przygotować niezbędne dane:

  • podaj swoje dane wypełniając oświadczenie tj. imię, nazwisko, kierunek, specjalność, adres e-mail, temat pracy dyplomowej oraz dodatkowe kwalifikacje*
  • zrób swoje zdjęcie (formatu np. jak do dowodu osobistego)
  • wyślij powyższe informacje i zdjęcie na adres mailowy Akademickiego Biura Karier (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  • termin nadsyłania informacji to 23 maja br.

Można załączyć dodatkowe kwalifikacje (ukończone kursy, szkolenia, dodatkowa praktyka zawodowa, udział w konferencjach naukowych itp. związane z kierunkiem studiów, mobilność w Programie Erasmus+).

 

Mamy nadzieję że włączą się Państwo w tą akcję! Będzie to na pewno świetna pamiątka!

Szczegółowe informacje oraz wzór oświadczenia zostaną wysłany do Państwa poprzez Wirtualny Dziekanat oraz do starostów.

Kontakt: Akademickie Biuro Karier (tel.: 18 443 45 45 wew. 115, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Album absolwenta 2020/2021

 

 

Podkategorie