https://sadeczanin.info/gospodarka/pwsz-w-nowym-saczu-wybuduje-nowoczesne-centrum-symulacji-medycznej

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu będzie miała własne Centrum Symulacji Medycznej. Budynek będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu pielęgniarki i ratownicy będą mogli lepiej przygotować się do zawodu.

Centrum Symulacji Medycznej zostanie wybudowane w Nowym Sączu przy ulicy Kościuszki tuż obok budynku, w którym obecnie mieści się Instytut Zdrowia. Znajdą się tam w pełni wyposażone sale symulacyjne, w których studenci będą się przygotowywać do wykonywania zawodu. Prace budowlane rozpoczną się na początku przyszłego roku, a zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2018 roku.2017 22 12 2017 centrum2

- Trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 820 metrów kwadratowych będzie przystosowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych, a także dostosowany do możliwości osób niepełnosprawnych. Sale symulacyjne będą odzwierciedlać pomieszczenia szpitalne. Zaplanowaliśmy także miejsce dla karetki pogotowia - mówi Urszula Cisoń-Apanasewicz, zastępca dyrektora Instytutu Zdrowia.

Koszt planowanej inwestycji wyniesie 4 mln złotych. Sądecka uczelnia otrzymała z Unii Europejskiej dofinansowanie w wysokości 2,6 mln złotych w ramach projektu „Rozwój kompetencji pielęgniarskich”. Pozostałą kwotę przekaże ze środków własnych.

- Ten sposób nauki pozwoli jeszcze lepiej przygotować pielęgniarkę czy ratownika do przyszłej pracy - mówi dr hab. Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu.

Budynek będzie wyposażony w sale o wysokiej wierności, w których będzie podstawowy sprzęt do nauki umiejętności praktycznych i doskonalenia takich czynności jak zabiegi higieniczne, pielęgnacyjne i aseptyczne, a także wykonywanie iniekcji. Nie zabraknie także sal, w których będzie można doskonalić umiejętności praktyczne na symulatorach wysokiej wierności. Są one dość drogie. Mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych.

 

 

Dzięki, wolontariusze! Forum i Festiwal to też wasz sukces

https://sadeczanin.info/wiadomosci-rozmaitosci-forum-ekonomiczne-festiwal-biegowy/dzieki-wolontariusze-forum-i-festiwal-tez

2017 27 11 2017 wolontariat3

Bez nich nie może się udać żadna duża impreza. W Nowym Sączu podziękowaliśmy wolontariuszom, którzy pomagali w organizacji 27 Forum Ekonomicznego i 8. PKO Festiwalu Biegowego, we wrześniu 2017 r. w Krynicy-Zdroju.

W auli współpracującej z nami od lat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu uhonorowaliśmy grupę blisko 50 studentów tej uczelni. Przez pierwszą dekadę września ciężko pracowali na powodzenie obu wielkich imprez w Krynicy, jednych z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych i biegowych w Polsce.

Każdy wolontariusz otrzymał zaświadczenia o odbyciu praktyk studenckich, a najlepsi zostali dodatkowo wyróżnieni. Na nowosądeckiej PWSZ kształci się jedenaścioro „prymusów”. Koordynacją ich praktyk i współpracą z Instytutem Środkowo-Wschodnim zajmuje się Monika Makowiecka.

Studenci pomagają nam organizatorom Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego, opiekują się uczestnikami obu wydarzeń, ale też sami zdobywają wiele nowych kompetencji. Przykładem ogromnych możliwości, jakie daje współpraca z Instytutem Środkowo-Wschodnim i Fundacją Festiwal Biegów jest Anastasia Predko, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która będąc wolontariuszką podczas Forum otrzymała propozycję pracy w moskiewskim oddziale Banku Światowego! Podobne szanse i perspektywy stoją przed studentami nowosądeckiej PWSZ.

Na tegorocznych imprezach studenci sprawdzili się bardzo dobrze. Zaproponowaliśmy im kontynuację współpracy, zatem wielu z nich spotkacie na 28. Forum Ekonomicznym i 9. Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju w roku 2018, a także przez cały rok na wielu imprez biegowych w całej Polsce, gdzie będą promowali Festiwal i zbierali zapisy uczestników.


2017 27 11 2017 wolontariat2017 27 11 2017 wolontariat2

 

 PWSZ świętuje 20 lat istnienia. Ambitne plany na dalsze lata [ZDJĘCIA, WIDEO]

https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/pwsz-swietuje-20-lat-istnienia-ambitne-plany-na-dalsze-lata-zdjecia-wideo

07.10.2017

 

Uroczysta 20. Inauguracja Roku Akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Wakacje czas zakończyć i nowy rok akademicki rozpocząć!

W piątek 6 października w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się jubileuszowa 20. Inauguracja Roku Akademickiego. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał rektor uczelni dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw.

- Rozpoczęliśmy 20. rok działalności – mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar. – Przez okres minionych lat uczelnia bardzo intensywnie rozwijała się w różnych obszarach swojego funkcjonowania zarówno w zakresie oferty edukacyjnej, wzrostu liczby studentów, rozwoju naukowego własnej kadry dydaktycznej, współpracy ze środowiskiem lokalnym, krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie rozwoju bazy lokalowej. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwania, ale wiem, że je zrealizujemy. Nasi wykładowcy podnoszą kwalifikacje, a studenci poznają tajniki wiedzy. Gratuluję młodym ludziom, że wybrali naszą uczelnię. Dziękuję też władzom Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie, jakiego nam udzielają.

2017 07 10 2017 PWSZ swietuje62017 07 10 2017 PWSZ swietuje5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wystąpieniu inauguracyjnym odbyła się najważniejsza część uroczystości jaką jest immatrykulacja studentów.

W bieżącym roku studenci będą kształcić się na dwunastu kierunkach studiów I stopnia i pięciu kierunkach studiów II stopnia, a także jednolitych studiach magisterskich na kierunku „Fizjoterapia".

Łącznie w PWSZ w Nowym Sączu naukę rozpoczęło 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: Ekonomia, Pedagogika, Informatyka i Fizjoterapia.

W uroczystości wzięły udział władze uczelni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i starostwa, ks. bp Andrzej Jeż, a także pracownicy, wykładowcy i studenci PWSZ.

 2017 07 10 2017 PWSZ swietuje32017 07 10 2017 PWSZ swietuje4
2017 07 10 2017 PWSZ swietuje2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PWSZ zainaugurowała rok akademicki (zdjęcia)

https://www.malopolskaonline.pl/aktualnosci,PWSZ_zainaugurowala_rok_akademicki_zdjecia-24004.html

Sobota, 7 października 2017

 

- Rozpoczęliśmy 20. rok działalności - przypomniał rektor Mariusz Cygnar podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

- Życzę powodzenia wszystkim nowym studentom – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Wybraliście uczelnie, która przygotuje was nie tylko teoretycznie, ale tez praktycznie do poruszania się po rynku pracy. Gratuluje osiągnięć kadrze wykładowców i życzę dobrego, spokojnego roku akademickiego, w którym zrealizujecie Państwo swoje projekty i marzenia!

W roku akademickim 2017/2018 studenci będą się kształcić na: 12 kierunkach studiów I stopnia; pięciu kierunkach studiów II stopnia („Zarządzanie i Inżynieria Produkcji”, Mechatronika, „Pielęgniarstwo”, „Pedagogika”, „Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw”) i jednolitych studiach magisterskich na kierunku „Fizjoterapia”. Uruchomione zostały też po raz pierwszy studia I stopnia „Lingwistyka dla biznesu” w Instytucie Języków Obcych i jednolite studia magisterskie na kierunku „Fizjoterapia”.

- Przez okres minionych lat uczelnia bardzo intensywnie się rozwijała w różnych obszarach swojego funkcjonowania zarówno w zakresie oferty edukacyjnej, wzrostu liczby studentów, rozwoju naukowego własnej kadry dydaktycznej, współpracy ze środowiskiem lokalnym, krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie rozwoju bazy lokalowej. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwania, ale wiem, że je zrealizujemy. Nasi wykładowcy podnoszą kwalifikacje, a studenci poznają tajniki wiedzy. Gratuluję młodym ludziom, że wybrali naszą uczelnię. Dziękuję też władzom Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie, jakiego nam udzielają - mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar.

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia (licencjackie, inżynierskie), drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie ubiegało się 1419 kandydatów. Na pierwszy rok studiów I stopnia przyjęto 908 studentów, z czego 721 na studia stacjonarne i 187 na studia niestacjonarne. Na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia (uzupełniające - magisterskie) przyjęto 207 osób, z czego na studia stacjonarne - 147 osób, a na studia niestacjonarne 60. Po raz pierwszy jednolite studia magisterskie na kierunku „Fizjoterapia” rozpoczęło 82 studentów.

W bieżącym roku największym zainteresowaniem cieszyły się następujące kierunki kształcenia: Ekonomia, Pedagogika, Informatyka i Fizjoterapia. Łącznie w roku 2017/18 na wszystkich rodzajach studiów kształcić się będzie 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763.

W uroczystości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, parlamentarzyści, ks. bp Andrzej Jeż oraz pracownicy, wykładowcy, studenci i przyjaciele sądeckiej PWSZ.

 2017 07 10 2017 PWSZ swietuje1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teletydzień: Co się działo w ostatnich siedmiu dniach w regionie?

https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/teletydzien-chinczycy-beda-leczyc-w-sadeckim-szpitalu

13.10.2017

 

Nowy Sącz chce ściślej współpracować z Chinami. Jak informował - na razie dość enigmatycznie - wiceprezydent Jerzy Gwiżdż współpracą jest żywo zainteresowany m.in. sądecki szpital.

A jak jesteśmy przy leczeniu - Miłe Panie zbadajcie piersi, bo członkinie Europa Donna skrupulatnie Was rozliczą. (...)

Z okazji Światowego Dnia Turystyki 9 października uhonorowano tych, dzięki którym turystyka na Sądecczyźnie wręcz kwitnie. (...)

Zaczął się sezon grzewczy. Kominiarz przypomina zasady (...).

Już po raz 20. zainaugurowano Rok Akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Łącznie w PWSZ w Nowym Sączu naukę rozpoczęło 3448 studentów, z czego na studiach niestacjonarnych 763. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: ekonomia, pedagogika, informatyka i fizjoterapia.

2017 07 10 2017 PWSZ swietuje53

 

 

27.09.2017

Małopolska Noc Naukowców już w piątek. Przyjdź do PWSZ!

https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/malopolska-noc-naukowcow-juz-w-piatek-przyjdz-do-pwsz

 

Wszyscy, którzy czują lub choćby przeczuwają w sobie pasję tworzenia i zmieniania świata nie mogą tego przegapić. Małopolska Noc Naukowców już w piątek! Gdzie i kiedy możesz wziąć w niej udział?

W Nowym Sączu tegoroczna Małopolska Noc Naukowców odbędzie się na terenie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego przy ul. Kościuszki 2 oraz w Instytucie Technicznym przy ul. Zamenhofa 1a.

Naukowcy z PWSZ zapraszają przede wszystkim dzieci i młodzież, ale także wszystkich, dla których nauka jest nieustannym źródłem fascynacji. Także w tym roku - a to już jedenasta edycja nocy naukowców - PWSZ przygotował wykłady, prezentacje, warsztaty, konkursy, naukę pływania, warsztaty i zajęcia sportowe.

Otwarcie Małopolskiej Nocy Naukowców dokona rektor uczelni, dr hab. inż. Mariusz Cygnar. Bardzo ciekawe wykłady wygłoszą: dr Krzysztof Nycz „Metafory w komunikacji giełdowej”, dr Tomasz Cisoń - „Doping – ciemna strona sportu”, dr Michał Palmowski: „Literatura w erze Internetu”, dr Beata Lisowska - „Aktor tragiczny czy tragiczny aktor ? -coś więcej o poprawnym szyku wyrazu w języku polskim” oraz dr Michał Pulit - „Strategie i taktyki komunikacji perswazyjnej”.

 2017 27 09 2017 noc naukowcw42017 27 09 2017 noc naukowcw32017 27 09 2017 noc naukowcw

 

 

 

 

 

 

 

29.09.2017

Co młodzi naukowcy robili w sądeckiej PWSZ?

https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/co-mlodzi-naukowcy-robili-w-sadeckiej-pwsz-zdjecia

 

W budynkach PWSZ w Nowym Sączu odbyła się Noc Naukowców. Jak co roku, cieszyła się wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

W kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się jedenasta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Na dzieci i młodzież, a także ich rodziców czekały liczne atrakcje przygotowane w Instytutach Kultury Fizycznej i Zdrowia przy ul. Kościuszki 2 oraz w Instytucie Technicznym przy ul. Zamenhofa 1a.

2017 27 09 2017 noc naukowcw5

2017 27 09 2017 noc naukowcw62017 27 09 2017 noc naukowcw7

 

 

 

 

 

 Jak co roku atrakcji nie brakowało. Wykładowcy i studenci PWSZ przygotowali dla przybyłych gości wykłady, prezentacje, warsztaty, konkursy, naukę pływania, warsztaty i zajęcia sportowe.

- Jest to impreza, którą organizujemy już od kilkunastu lat. Staramy się popularyzować naukę i prezentować sądeczanom różne tajniki i specyfikę naszych instytutów. Pracownicy naukowi przygotowali na tę noc ciekawe atrakcje, konkursy gry, zabawy, a także wykłady i prelekcje w obszarze tematycznym, w którym się specjalizują – mówi dr Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy i wykładowca PWSZ w Nowym Sączu.

- Przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży pokazy reanimacji, dietetykę oraz technikę pielęgnacji dziecka – noworodka i niemowlęcia. Nasze pokazy cieszą się wielkim zainteresowanie – tłumaczy Korneliusz Pietrzak, student III roku ratownictwa medycznego.

Organizatorzy zadbali nawet oto, aby przybyli goście mogli swobodnie przemieszczać się między dwoma instytutami. Co pół godziny kursował bus, który za darmo przewoził uczestników. Ideą Małopolskiej Nocy Naukowców jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców województwa małopolskiego, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej.

 2017 27 09 2017 noc naukowcw1

 

https://sadeczanin.info/sport-i-zdrowie-bieganie/studenci-pwsz-stawiali-na-nogi-uczestnikow-8-pko-festiwalu-biegowego

 

Trzydziestu studentów i studentek PWSZ w Nowym Sączu na tegorocznym Festiwalu Biegowym zabezpieczało strefę odnowy biologicznej. To dzięki nim wycieńczeni uczestnicy najbardziej wyczerpujących biegów szybciej odzyskiwali siły.

8. PKO Festiwal Biegowy to najwszechstronniejsza impreza biegowa w Polsce. Podczas wrześniowej imprezy w Krynicy-Zdroju przeprowadzonych zostało ponad 30 konkurencji biegowych w których udział wzięło ponad 8 tys. osób, co potwierdza wielkie zainteresowanie Polaków biegową rywalizacją i rekreacją. Nie wszyscy jednak na równi znieśli trudy imprezy.

Dzięki zgodzie władz uczelni, kolejny raz studenci kierunku fizjoterapia oraz wychowanie fizyczne z Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu uczestniczyli w organizacji tej wielkiej imprezy. Trzydziestu studentów zabezpieczało strefę odnowy biologicznej zdobywając praktyczne doświadczenie i niosąc nieocenioną pomoc uczestnikom biegowego święta. 

2017 26 09 2017 pko2017 26 09 2017 pko1

 

 

https://sadeczanin.info/gospodarka/pwsz-ma-kolejnego-partnera-skorzystaja-na-tym-studenci


2017 20 09 2017 partner

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oraz wodociągowa spółka Dunajec z Gródka nad Dunajcem nawiązały współpracę. Porozumienie podpisali JM Rektor prof. dr hab. inż. Mariusz Cygnar, oraz prezes zarządu Dunajec sp. z o.o. mgr inż. Rafał Iwański.

Po co ta umowa? Głównym celem dokumentu podpisanego 18 września jest prowadzenie wspólnych badań naukowych oraz realizacja praktyk studenckich w spółce Dunajec, jak i umożliwienie studentom pisania prac dyplomowych z obszaru działania wodociągów.

Bebeficjetami umowy będą głównie studenci Instytutów Technicznego i Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, zwłaszcza kierunków: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, E-administracja, Ekonomia,Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstw.

W ramach podpisanego porozumienia obie jednostki chcą też planować, przygotowywać i realizować badania i analizy naukowe, a także prace badawczo-rozwojowe oraz wspólnie ubiegać się o środki zewnętrzne.

 

 

Nowa encyklopedia sądecka, Jerzy Leśniak, wydawca - Urząd Miasta Nowego Sącza, Nowy Sącz, sierpień 2017

encyklopedia sdecka sierpien1

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU – uruchomiona 1 VII 1998 (na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 16 VI 1998, na mocy statutu nadanego przez min. edukacji narodowej 29 VII 1998) pierwsza samodzielna państwowa wyższa uczelnia w N. Sączu, dająca po ukończeniu tytuł licencjata i uprawnienia zawodowe inżyniera (w IT), od 2012 tytuł magistra (studia II stopnia – zarządzanie i inżynieria produkcji; pierwsi magistrowie spośród 70 absolwentów: Justyna Legutko, Michał Wilczek, Damian Dusza i Stanisław Orlecki, IX 2014). Wniosek o utworzenie placówki podpisały w 1997 władze woj. nowosądeckiego, wydatnej pomocy udzielili nowosądeccy parlamentarzyści i powołane specjalnie dla utworzenia uczelni stow. „Wiedza” (przew. → M. Lebiedziejewski, jeden z członków → ks. prof. B. Kumor). Nieocenione zasługi przy tworzeniu PWSZ położył jej pierwszy rektor → prof. A. Bałanda. Trzyletnia nauka na studiach dziennych, wraz z praktyką zawodową, jest bezpłatna. Uroczysta inauguracja miała miejsce 3 X 1998. Naukę rozpoczęło 458 osób, w tym 73 w systemie zaocznym (czesne roczne: 2700–2800 zł). W pierwszym roku akademickim 1998/1999 szkoła kształciła w 10 specjalnościach: admin. i finanse sektora publicznego, ekon. turystyki, j. ang. i niem., edukacja matem.-inf., edukacja fiz.-inf., edukacja matem. z wf i wych. muz., edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Z biegiem lat znacznie poszerzono ofertę edukacyjną (→ tabela poniżej), uruchomiono też studia podyplomowe (pełnom. → H. Kociubińska). Uczelnia posiada nowoczesną bazę, m.in.: IT (oddany do użytku w 2000), IKF (2013), pozyskała część budynku „Ciuciubabki” przy ul. Jagiellońskiej 61, Dom Studenta i pomieszczenia Kuratorium przy ul. Długosza, b. Dom Żołnierza przy al. Wolności, rozbudowała obiekt przy ul. Kochanowskiego (IJO). Z roku na rok wrasta w sądecki krajobraz oświatowy, organizuje m.in. Festiwale Nauki, zdobywa nagrody, m.in. 1 mln zł za najlepszy program kształcenia na kierunku mechatronika (2013). Wizytówka uczelni (2016): 15 kierunków (5 magisterskich), 31 specjalności, 16 specjalności na studiach podypl., 4,5 tys. studentów, 430 prac. (dydaktyka i administracja). Do 2015 wykształciła ponad 13 tys. absolwentów i 2331 absolwentów studiów podypl. Baza: rektorat – ul. Staszica 1, IJO – ul. Kochanowskiego 44, IT – ul. Zamenhofa 1a,

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU

 

Kadra PWSZ w 2004encyklopedia sdecka sierpien2

Rektorat PWSZ, ul. Staszica; IE i IZ – ul. Jagiellońska 61, IP – ul. Chruślicka 6, IKF – ul. Kościuszki 1-2, Dom akademicki – ul. Długosza 61, biblioteka – al. Wolności 40. Rektorzy (→ t. nin.): prof. dr hab. A. Bałanda 1998–2007, prof. dr hab. inż. Z. Ślipek 2007–2015, dr hab. inż. M. Cygnar od 2015; prorektorzy (→ t. nin.): doc. dr Z. Muzyczka 1998–2003, doc. dr Z. Zacłona 2001– –2012, M. Cygnar 2004–2011, doc. dr M. Reichel od 2011, dr J. Pater 2011–2015, dr H. Potok od 2015; kanclerze: → G. Derkowski 1998– –1999, → K. Migacz 1999–2001, → Z. Zieliński 2001–2003, 2007–2014, Stanisława Hodorowicz 2003–2007, Zbigniew Gorgosz od 2015; kwestorzy: Krzysztofa Sarata 2008–2011, Halina Marcisz od 2011. Kierunki kształcenia w PWSZ (2017) instytut kierunek poziom studiów Ekonomiczny e-administracja I stopnia ekonomia, ekonomika i organizacja przedsiębiorstw I stopnia II stopnia Języków Obcych filologia (ang., niem., ros.) I stopnia lingwistyka dla biznesu I stopnia Kultury Fizycznej fizjoterapia I i II stopnia wychowanie fizyczne I stopnia Pedagogiczny edukacja artystyczna I stopnia matematyka I stopnia pedagogika I i II stopnia Techniczny informatyka I stopnia mechatronika I i II stopnia zarządzanie i inż. produkcji I i II stopnia Zdrowia pielęgniarstwo I i II stopnia ratownictwo medyczne I stopnia Kierownictwo instytutów: dyr. IJO – prof. dr hab. Marta Gibińska - Marzec 1998–2006, dr hab. Józef Górka 2006–2007, dr Monika Madej-Cetnarowska od 2007; wicedyr.: doc. dr Elżbieta Sosnowska-Stanisz 1998–2006 i od 2007, mgr Marta Vastmans 2006–2007; dyr. IP – prof. dr hab. Kamil Rusek 1998–2002, dr Krzysztof Chyla 2000– –2007, doc. dr Z. Muzyczka od 2007; wicedyr.: K. Chyla 1998–2000, dr Z. Zacłona 2001, mgr Agnieszka Krawińska 2001–2003, dr Julian Lubaś 2003–2007, dr Ewa Grygiel 2007–2011, dr Beata Lisowska od 2011; dyr. IE – dr Adam Rybarski 1998–2003, dr Janusz Fudaliński 2003– –2007, → prof. dr hab. T. Kudłacz od 2007; wicedyr.: mgr Danuta Okoń 1999–2007, dr M. Reichel 2007–2011, dr Honorata Trzcińska od 2011; dyr. IT → prof. dr hab. inż. J. Kaczorowski 2000–2001, prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj 2002–2006 i od 2016, → dr inż. M. Aleksander 2006–2016; wicedyr.: A. Ruszaj 2000–2001, mgr inż. Andrzej Janisz 2002–2006, M. Aleksander 2002–2006, mgr inż. Józef Wójcik 2006– –2007, dr inż. Karina Janisz od 2007; dyr. IZ → prof. dr hab. R. Gajdosz od 2004; wicedyr. mgr Dorota Ogonowska od 2004; dyr. IKF – dr Tomasz Cisoń 2011–2015, dr. hab. Tomasz Pałka od 2015; wicedyr. dr Katarzyna Zwolińska-Mirek od 2011. → (red. M. Zacłona),

 

https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/nowy-sacz-pielegniarki-i-ratownicy-medyczni-odebrali-dyplomy-ukonczenia

Nowy Sącz: pielęgniarki i ratownicy medyczni odebrali dyplomy ukończenia studiów

2017 30 07 2017 pielegniarki2

Absolwenci Instytutu Zdrowia otrzymali dyplomy ukończenia studiów, które uprawniają do podjęcia pracy jako pielęgniarka albo ratownik medyczny. Uroczystość odbyła się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, zaproszeni goście, profesorowie i wykładowcy, a przede wszystkim licznie zgromadzeni studenci -absolwenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

- Jest to piękny dzień dla naszej uczelni. Dyplomy ukończenia studiów rozdajemy już kolejny raz, ale w tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy dyplomy magisterskie dla pielęgniarek – opowiada z dumą dr hab. Ryszard Gajdosz, dyrektor Instytutu Zdrowia.

- Nasza uczelnia kształcąc magistrów pielęgniarstwa, awansowała do „wyższej ligi”. Jest to uroczysty dzień także dla całej Sądecczyzny, bo absolwenci PWSZ pracując w swoich zawodach służą pomocą wszystkim jej mieszkańcom - dodaje Gajdosz.

Zobacz także: Absolwenci Instytutu Ekonomicznego otrzymali dyplomy [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Nasi studenci cieszą się olbrzymim zaufaniem wśród pracodawców. Wszyscy zatrudniają ich ze spokojem, ponieważ mają przekonanie, że są bardzo dobrze przygotowani do wykonywania swojego przyszłego zawodu – mówi dr n. o zdr. Halina Potok.

- Moja praca licencjacka była trochę skomplikowana. Jej tytuł brzmi następująco: „Karta oceny jako obiektywne narzędzie weryfikacji umiejętności praktycznych z zakresu medycznych czynności ratunkowych” - opowiada z uśmiechem Paulina Sobczak, absolwentka ratownictwa medycznego.

 

2017 30 07 2017 pielegniarki32017 30 07 2017 pielegniarki42017 30 07 2017 pielegniarki5


 

 

 

 

 

 

 

Pracę udało się obronić na ocenę bardzo dobrą. W trakcie trzyletnich studiów najtrudniejsze było dla mnie wdrożenie się w tematykę ratownictwa i podstawowe pojęcia. Zajęcia praktyczne też nie były łatwe, ponieważ trzeba było wypracować niezbędne umiejętności manualne. Ten rok przeniósł mi wiele wrażeń. Kilka tygodni temu zakończyłam studia, we wrześniu wychodzę za mąż, a potem zacznę zastanawiać się nad studiami magisterskimi – dodaje Paulina.

Oprócz wręczenia dyplomów, pielęgniarkom, które ukończyły studia I stopnia zostały nałożone czepki, a następnie wszystkie złożyły przyrzeczenie i odśpiewały hymn pielęgniarski.

Po raz pierwszy w historii uczelni wręczone zostały dyplomy magisterskie pielęgniarkom, które ukończyły II stopień studiów.

- Od roku pracuję jako pielęgniarka na chirurgii urazowej. Najtrudniejsze było pogodzenie studiów dziennych z pracą zmianową - mówi Paulina Pasiut, która ukończyła studia magisterskie z pielęgniarstwa. – Warto dodać, że na moim roku studiowało 27 kobiet. Wszystkie są aktywne zawodowo i pracują jako pielęgniarki, a dodatkowo tak jak ja kończyły studia magisterskie.

Absolwenci kierunków ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odebrali dyplomy ukończenia studiów.

 2017 30 07 2017 pielegniarki62017 30 07 2017 pielegniarki72017 30 07 2017 pielegniarki8


 

 

 

 

 

 

2017 30 07 2017 pielegniarki111

 

 

 

 

https://sadeczanin.info/telewizja-kultura-edukacja-religia/absolwenci-instytutu-ekonomicznego-otrzymali-dyplomy-zdjecia

 

Wielkie święto w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Absolwenci Instytutu Ekonomicznego otrzymali dyplomy ukończenia studiów.

W Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyło się wręczenie dyplomów ukończenia studiów absolwentom Instytutu Ekonomicznego. W uroczystości, oprócz studentów, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i uczelnianych.

2017 16 07 2017 absolwenci2017 16 07 2017 absolwenci12017 16 07 2017 absolwenci3


 

 

 

 

 - Jest to jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze święto uczelni - mówi z dumą prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego. - Studenci są bardzo dobrze przygotowani do pracy zawodowej. Myślę, że kiedyś sprostają zadaniom, które przyjdzie im wykonywać.

Absolwent kończący studia nie może marzyć o tym, że ma wystarczającą wiedzę na każdym stanowisku, która nie wymaga żadnego uzupełnienia. Wybrali taką karierę, która wymaga uczenia się przez całe życie.

Co roku uczelnia zaprasza na uroczystość rozdania dyplomów najważniejszych samorządowców. W tym roku gościem specjalnym była Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego.

- Z perspektywy Krakowa, Nowy Sącz rozwija się bardzo prężnie. Zarówno jako miasto, jak też miejsce, w którym studenci mają możliwość rozwijania się blisko miejsc swojego zamieszkania – mówiła Urszula Nowogórska.

 2017 16 07 2017 absolwenci2

  

https://sadeczanin.info/gospodarka/studenci-pwsz-w-nowym-saczu-obronili-prace-magisterskie-w-fabryce-fiat-chrysler

 

 Studenci Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Nowym Sączu obronili prace magisterskie w fabryce Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. FCA jest siódmy na liście największych koncernów motoryzacyjnych świata.


2017 16 07 2017 fabryka12017 16 07 2017 fabryka42017 16 07 2017 fabryka5

 

 

 

 

 

 

7 lipca, w sali konferencyjnej FCA w Tychach zostały przeprowadzone obrony czterech prac magisterskich studentów Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu kształcących się na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Obrony były możliwe dzięki uprzednio podpisanemu porozumieniu o współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu i Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Tychy.

Tematyka prac dyplomowych została wcześniej uzgodniona z FCA oraz zaakceptowana przez Radę Naukową IT tak, by prace zawierały rozwiązanie rzeczywistych problemów wynikających z ciągłego doskonalenia procesu produkcji samochodów.

 Obronom przewodniczył J.M. Rektor PWSZ prof. Mariusz Cygnar a członkami komisji byli: prof. Bogusław Cieślikowski (promotor trzech prac), dr inż. Edmund Kulawik (promotor jednej pracy) a także dr inż. Sławomir Kowalski.

Dwie prace studentów PWSZ w Nowym Sączu tj. inż. Agnieszki Turek: „Opracowanie systemu wizyjnego do weryfikacji produkcyjnego pozycjonowanie elementów karoserii samochodu” i inż. Dawida Mleczka: „Optymalizacja organizacyjna stanowisk podmontaży wydziału produkcyjnego” zostały już wdrożone w procesie produkcyjnym montażu samochodów FIAT 500 i LANCIA Y.

Pozostałe prace miały charakter studialny, zostały ukierunkowane na wykazanie celowości modyfikacji istniejących systemów organizacji produkcji, tj. praca inż. Marka Kuropeski pt.: „Opracowanie systemu zarządzania obrotem palet i pojemników na wydziale produkcyjnym fabryki samochodów z wykorzystaniem technologii RFID” oraz inż. Dawida Szweca pt.: „Analiza organizacji pracy stanowisk montażowych wybranych podzespołów w powiązaniu z transportem na linię montażową”.

W obronie prac dyplomowych uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji FCA oraz jednostek technologicznych i logistycznych, którzy również skierowali pytania do dyplomantów nawiązujące do zagadnień podjętych w pracach dyplomowych. Studenci udzielili nie tylko wyczerpujących odpowiedzi na pytania egzaminacyjne lecz również wykazali się znajomością zagadnień specjalistycznych w zakresie procesu produkcji samochodów w FCA.

2017 16 07 2017 fabryka62017 16 07 2017 fabryka22017 16 07 2017 fabryka8


 

 

 

 

Podczas ogłoszenia wyników egzaminu dyplomowego J.M. Rektor PWSZ prof. Mariusz Cygnar zwrócił uwagę na fakt, że rzeczywista współpraca pomiędzy PWSZ i FCA jeszcze bardziej podkreśla praktyczny profil studiów. Dyplomanci przekazali egzemplarze swoich prac dyplomowych dyrekcji Fiat Chrysler Automobiles. Ze strony dyrekcji FCA Poland S.A. wyrazy uznania dla studentów przekazał mgr inż. Jan Drapała.

- Możliwość realizacji a następnie przeprowadzenie prezentacji i obron prac dyplomowych studentów z udziałem pracowników Fiat Chrysler Automobiles ma duże znaczenie dla realizacji procesu dydaktycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu - zaznaczył prof. Bogusław Cieślikowski. - FCA jest siódmym co do wielkości producentem samochodów na świecie, skupiając takie Marki motoryzacyjne jak: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram, SRT i Maserati oraz Mopar.

2017 16 07 2017 fabryka3