Zapraszamy studentów oraz pracowników PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ w roku akademickim 2021/2022

 

 

logo erasmus

 

Wykaz aktualnych umów z uczelniami europejskimi wg określonych kierunków studiów można znaleźć tutaj

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze można znaleźć na stronie Uczelni w zakładce Uczelnia/Erasmus+.

Wypełnione wnioski aplikacyjne oraz podania zaakceptowane przez Dyrektorów Instytutów należy składać w Dziale nauki i rozwoju  (Rektorat ul. Staszica 1, I piętro, pok. 14 lub 15) lub  mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy przyjmowania podań są uzależnione od deadlinów w uczelniach zagranicznych, dlatego zaleca się składanie podań w październiku lub na początku listopada.

 

Studenci otrzymują wysokie stypendia, które pomagają pokryć koszty utrzymania za granicą. Poza tym studenci, których dochody spełniają kryteria takie jak do stypendium socjalnego, otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe. Studenci nie tracą praw do otrzymywania innych stypendiów (np. socjalnych czy naukowych) w związku z realizacją mobilności Erasmus+. Studenci otrzymują także dostęp do bezpłatnego kursu językowego on-line.

 

Jest także możliwość składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy na praktyki w ramach programu Erasmus+.

Przypominamy, że praktyki mogą realizować też absolwenci naszej Uczelni, jeśli zrekrutują się na wyjazd na ostatnim roku studiów.

Więcej informacji w zakładce Praktyki studenckie, a także na stronie www.erasmusplus.org.pl

 

Praktykanci otrzymują z uczelni atrakcyjne stypendium oraz dostęp do bezpłatnego kursu językowego on-line.

Opinie o dotychczasowych wyjazdach naszych studentów można przeczytać tutaj

 

Zapraszamy pracowników PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/22. Nabór jest prowadzony na bieżąco w Dziale nauki i rozwoju. Wszelkie informacje dla pracowników zainteresowanych mobilnością można znaleźć w zakładce Uczelnia/Erasmus+/Wymiana pracowników. Przypominamy, że w przypadku chęci zgłoszenia, należy złożyć formularz aplikacyjny (w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych lub w celu szkolenia) podpisany i zaakceptowany przez Dyrektora Instytutu.

 

Zapraszamy:

Dział nauki, rozwoju i współpracy

Rektorat (ul. Staszica 1, pok. 14 lub 15)

tel. 18 4434545 wew. 101 lub 102

fotolia 61448516 subscription monthly xxl