W dniach 16 - 18 grudnia 2019 roku w Instytucie Ekonomicznym odbyło się Szkolenie świadomościowe wobec osób niepełnosprawnych dla 60 pracowników administracji i obsługi PWSZ w Nowym Sączu, prowadzone przez trenera ZEM Kraków.

W pierwszej części zajęć przybliżona została sylwetka osoby niepełnosprawnej, w tym rodzaje niepełnosprawności, potrzeby osoby niepełnosprawnej w kontekście pełnego uczestnictwa w życiu akademickim, budowanie poczucia podmiotowości osób niepełnosprawnych oraz definiowanie niepełnosprawności w jej społecznym znaczeniu. Kolejna część zajęć dotyczyła dostępności treści informacyjnych, dostosowanych do możliwości poznawczych osób niepełnosprawnych i sposobów ich prezentowania. Ważnym elementem szkolenia były praktyczne przykłady wsparcia udzielanego, w tym sposoby komunikacji z osobami z dysfunkcją wzrokową, słuchową, psychiczną, ruchową.

Był to pierwszy cykl szkoleń świadomościowych, kierowany do kadry Uczelni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za uczestnictwo w szkoleniu i zachęcamy pracowników Uczelni do udziału w planowanych na 2020 rok szkoleniach.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie zostało zorganizowane w celu podniesienia świadomości i wiedzy kadry Uczelni związanej z codziennym funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w społeczności akademickiej i sfinansowane ze środków Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Nowym Sączu.