Szanowni Państwo,

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, uprzejmie informujemy, że zmieniamy zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych.

WYPOŻYCZALNIA:

Wypożyczamy książki wyłącznie zamówione wcześniej ze swojego konta bibliotecznego.

W danym dniu realizujemy zamówienia wysłane do godziny 15.00.

Przy okienku wypożyczalni na parterze mogą przebywać wyłącznie dwie osoby zachowując odległość dwóch metrów od siebie. Pozostałe osoby prosimy o oczekiwanie na zewnątrz.

Książki wypożyczamy w godzinach:

Poniedziałek – Czwartek 9.00–15.00

Piątek 9.00–17.00

Sobota 9.00–14.00

CZYTELNIA:

Czytelnia czynna od poniedziałku do piątku 9.00–15.00.

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie będzie wolnego dostępu do zbiorów czytelni.
Osoby, które chcą skorzystać z czytelni, podlegają kontroli temperatury ciała przy okienku wypożyczalni na parterze, wypełniają deklarację, zostawiają legitymację studencką, odbierają książki i udają się do czytelni na pierwszym piętrze. Po zakończonej pracy, książki należy zwrócić w tym samym okienku.

W CZYTELNI ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA MOGĄ JEDNOCZEŚNIE PRZEBYWAĆ 2 OSOBY PRZY WYZNACZONYCH STANOWISKACH.
Z CZYTELNI MOGĄ KORZYSTAĆ WYŁĄCZNIE PRACOWNICY I STUDENCI PWSZ.

Istnieje możliwość krótkoterminowego (do godz. 10.00 następnego dnia lub na weekend) wypożyczenia książek do domu.

Podczas pobytu w bibliotece obowiązuje zakrywanie nosa i ust poprzez użycie maseczek oraz dezynfekowanie rąk.

SZKOLENIE BIBLIOTECZNE DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU DOSTĘPNE W ZAKŁADCE NA STRONIE BIBLIOTEKI.

W Instytucie Języków Obcych Biblioteka jest dostępna od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00–15.00.

Z czytelni mogą korzystać jednocześnie 2 osoby.

W Instytucie Pedagogicznym Biblioteka jest dostępna w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 9.00–15.00.

Ze względów bezpieczeństwa książki są wypożyczane wyłącznie na zewnątrz.

Zachęcamy do korzystania z całodobowej czytelni online IBUK LIBRA , zasobów baz EBSCO oraz zasobów Open Access dostępnych ze strony Biblioteki.

PRZERWA ŚWIĄTECZNA:

W dniach 24 grudnia 2020 do 1 stycznia 2021 BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA.