Zgodnie z tradycją, 1 października, rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2021/2022. W przeciwieństwie do minionego roku akademickiego tym razem normalnie, zwyczajnie: face to face. Oficjalne, uroczyste rozpoczęcie odbędzie się za kilka dni (8 bm.), ale wykładowcy akademiccy i studenci zaczęli zajęcia już w czwartek.

Pierwszy dzień dla pierwszego rocznika był jeszcze z taryfą ulgową. W instytutach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyły się spotkania organizacyjno – informacyjne.

Sądecką Uczelnię wybrało i przeszło rekrutację na pierwszy rok studiów 1161 osób, w tym: 872 na studia stacjonarne i 289 na studia niestacjonarne.

Warto podkreślić, że rekrutacja na studia zaoczne nie została zakończona i można jeszcze aplikować o przyjęcie.

Dyrekcje instytutów, opiekunowie grup i lat przedstawiali świeżo upieczonym studentom naszą Uczelnię, jej zwyczaje, obowiązki i tradycje. Przekazali moc bardzo praktycznych informacji o toku studiów, harmonogramach, stawianych wymogach i oczekiwaniach, by możliwie bezkolizyjnie mogli wejść w swoje nowe role.

Ze studentami pierwszych lat spotkali się także przedstawiciele samorządu studenckiego Uczelni, a dopełnieniem było prozaiczne, a obowiązkowe i użyteczne (tak na wszelki wypadek) szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na zdjęciach: świeżo upieczeni studenci pierwszego roku na spotkaniu organizacyjnym pierwszego roku kierunków: ekonomia, zarządzanie i e-administracja w Instytucie Ekonomicznym PWSZ, w auli Uczelni im. prof. dr. hab. Andrzeja Bałandy. Prowadzi je: wicedyrektor Instytutu Ekonomicznego, dr Honorata Trzcińska.