Zapraszamy studentów PWSZ do składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy

w ramach Programu ERASMUS+ na PRAKTYKI w roku 2022

oraz do uczelni partnerskich na rok akademicki 2021/2022 i 2022/2023

logo erasmus

Wykaz aktualnych umów z uczelniami europejskimi wg określonych kierunków studiów można znaleźć tutaj.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze można znaleźć na stronie Uczelni w zakładce Uczelnia/Erasmus+.

Wypełnione wnioski aplikacyjne oraz podania zaakceptowane przez Dyrektorów Instytutów należy składać w Dziale nauki i rozwoju  (Rektorat ul. Staszica 1, I piętro, pok. 14 lub 15) lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Terminy przyjmowania dokumentów są uzależnione od deadlinów w uczelniach zagranicznych, dlatego zaleca się wcześniejsze sprawdzenie wytycznych na stronie danej uczelni zagranicznej w wiadomościach dla "Incoming Erasmus students". Należy pamiętać, że nabór na studia odbywa się zazwyczaj z wyprzedzeniem 1 semestru.

Studenci otrzymują wysokie stypendia, które  pomagają pokryć koszty utrzymania za granicą.

Poza tymi ww stypendiami studenci, których dochody spełniają kryteria takie jak do stypendium socjalnego, otrzymują dodatkowo wysokie stypendium z programu POWER.

Studenci nie tracą praw do otrzymywania innych stypendiów (np. socjalnych czy naukowych) w związku z realizacją mobilności Erasmus+.

Jest także możliwość składania wniosków aplikacyjnych na wyjazdy na praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku 2021 i 2022.

Przypominamy, że praktyki mogą realizować też absolwenci naszej Uczelni, jeśli zrekrutują się na wyjazd na ostatnim roku studiów.

Więcej informacji w zakładce Praktyki studenckie, a także na stronie www.erasmusplus.org.pl

Praktykanci otrzymują z uczelni atrakcyjne stypendium oraz bezpłatny kurs językowy on-line.

Opinie o dotychczasowych wyjazdach naszych studentów można przeczytać tutaj

Informacje dla zainteresowanych pracowników znajdują się z zakładce: Wymiana pracowników.

Zapraszamy do kontaktu:

Dział nauki i rozwoju

Rektorat (ul. Staszica 1, pok. 14 lub 15)

tel. 18 4434545 wew. 101 lub 102

adobestock 206361611 b